Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

21 червня, 2011 - 00:00

Україна пробилась у європейську еліту

Збірна України з третьої спроби зуміла увійти до призової трійки командного чемпіонату Європи з легкої атлетики. До п’яти перемог у перший день змагань наші спортсмени додали три в другий, повідомляє sport.glavred.info. За підсумками змагань, українська збірна з 304 очками стала третьою. Попереду — Росія і Німеччина. Позаду — сильні команди Великої Британії та Франції. За правилами чемпіонату, три останні команди наступного року виступлять у менш престижній Першій лізі. Ними стали чехи, португальці та шведи. Підвищення класу отримали Туреччина, Греція та Норвегія.

«Океан Ельзи» — хедлайнер російського фестивалю «Нашествие»

Із 8 по 10 липня в Тверській області Росії відбудеться один із найбільших музичних фестивалів СНД просто неба «Нашествие». На честь десятиріччя події готується велика музична программа. Її хедлайнером стане український гурт «Океан Ельзи».Список учасників цьогорічного «Нашествия» уже сформовано — в ньому більше ста команд. Зокрема, українські «Воплі Відоплясова» і «Бумбокс», ДДТ, «Чайф», «Сплин», «БІ-2», Uma2rmaH, «Несчастный случай», «Ночные Снайперы», Найк Борзов, «Ляпис Трубєцькой», «Ария», «Ундервуд», «Браво» та інші. У рамках фесту також відбудеться виставка «Рок у фарбах», де експонуватимуться роботи самих музикантів. Раніше в ній брали участь Ілля Лагутенко, Юрій Шевчук, Діана Арбеніна..., повідомляє Надія ТИСЯЧНА, «День».

Сьогодні на ТВі — спецвипуск «Вечора з Миколою Княжицьким» до 20-річчя Незалежності

Проект «Усна історія Незалежної України» створювався у співпраці з Українським Католицьким Університетом. За кілька годин до ефіру, на науковому симпозіумі, в якому, до речі, візьме участь головний редактор «Дня» Лариса Івшина, УКУ представить відкритий веб-архів «Розпад Радянського Союзу. Усна історія незалежної України 1988 — 1991». Це своєрідна хроніка процесу відродження незалежної України. Архів охоплює 72 інтерв’ю з політичними лідерами, дисидентами, дипломатами, журналістами, релігійними діячами, підприємцями, вченими, військовими, розвідниками, які брали участь або були свідками цього процесу в 1988 — 1992 роках. Зокрема, з Леонідом Кравчуком, Михайлом Горбачовим, Лехом Валенсою, Джеймсом Бейкером, В’ячеславом Чорноволом, Мустафою Джемільовим, Євгеном Марчуком, Юрієм Щербаком, Віталієм Коротичем, Яцеком Куронем, Вітаутасом Ландсбергісом, Сергієм Набокою, Іваном Плющем, Мирославом Поповичем, Джорджем Соросом, Галиною Старовойтовою, Станіславом Шушкевичем, Анатолієм Зленком. Проект також містить дослідження національних рухів та громадських об’єднань, що зароджувалися в Україні в 1988 — 1989 роках, охоплює переговори про підписання нового союзного договору влітку 1991-го, спробу серпневого перевороту цього ж року, український грудневий референдум про незалежність та міжнародне визнання України як суверенної держави. Очікується, що гостями спецвипуску програми «Вечір з Миколою Княжицьким» стануть Леонід Кравчук, Іван Плющ, Євген Марчук та інші відомі суспільні та державні діячі, повідомляє прес-служба ТВі. Дивіться «Усну історію Незалежної України» з Миколою Княжицьким о 21.00.

У Львові створять музей «Територія терору»

Уже відбулися громадські слухання проектних пропозицій щодо будівництва меморіального комплексу, під час яких визначено місце, де побудують музей, — на території «львівського гетто» й «пересильної тюрми №25» (ОИТК №25). «Львівське гетто» існувало з листопада 1941-го до грудня 1943-го. За різними джерелами, у гетто та в Янівському концтаборі загинуло понад 250 тис. людей. 1944 року на цьому ж місці в тих самих бараках радянська влада облаштувала «пересильну тюрму №25», за 10 років існування якої через неї пройшло понад півмільйона в’язнів зі всієї Західної України. Як розповів «Дню» директор майбутньої меморіальної установи Тарас Чолій, саме на цьому, визначеному оргкомітетом, відтинку вздовж залізничного насипу, що між теперішніми проспектом В. Чорновола та вул. Джерельною, ймовірно, захоронено останки людей, котрі загинули в «пересильній тюрмі» в 1944 — 1955 рр. За словами начальника відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Юрія Лукашевського, всі присутні на громадських слуханнях підтримали проект містобудівної документації і наголосили на необхідності такого музею у Львові. Зокрема, створення меморіального комплексу підтримав колишній в’язень «пересильної тюрми №25», голова Всеукраїнського товариства політв’язнів та репресованих Петро Франко, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Газета: 
Рубрика: