Відомі українці закликають Луценка припинити голодування
Колишній голова Української греко-католицької церкви блаженніший Любомир (Гузар) звернувся до колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка із проханням зупинити голодовку, повідомляє УНІАН. «Багато років тому ми зустрічались у Львові, ви мене відвідували у Митрополичих палатах. Останнім часом слідкую дещо за тим, що з вами діється. Не беруся робити якісь аналізи, бо під цим оглядом не почуваюся властиво компетентним, але з чисто християнських та людських поглядів хочу просити вас зупинити вашу голодовку, бо вона не знаходить належного відгуку у влади. Ваша жертва повинна б бути потужним засобом пробудження, але, на жаль, духовна атмосфера, у якій живемо, не дає на це багато надії. А шкода життя. У наших обставинах треба жити, щоб надіятися на перемогу», — сказав Любомир Гузар, звертаючись до Юрія Луценка. Крім того, українські діячі культури та мистецтва закликали Луценка припинити голодування та захищати себе в суді. Під листом, зокрема, підписалися поет Іван Драч, письменник Василь Шкляр, видавець Іван Малкович, лідер гурту «Мандри» Сергій Фоменко, співачка Марія Бурмака, письменниця Світлана Поваляєва. Партія «Батьківщина» та її лідер Юлія Тимошенко також закликають екс-міністра припинити голодування. Раніше з аналогічними закликами до Юрія Луценка звернулися Герой України, колишній політв’язень Левко Лук’яненко та Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. За словами дружини екс-міністра Ірини Луценко, лікарі також категорично просять Юрія Луценка припинити голодування, інакше вони не зможуть врятувати його. Дружина екс-міністра має намір передати йому всі листи та звернення, які надійшли на його адресу, із проханням припинити голодування. Учора стало відомо, що Генеральна прокуратура направила до Печерського районного суду Києва кримінальну справу з обвинувальним висновком для розгляду по суті стосовно екс-міністра Юрія Луценка.
Олександр Ткаченко готує авторський проект
Наступного понеділка, 23 травня, відбудеться прем’єра програми «Tkachenko.ua». Автором і ведучим нового проекту на «1+1» стане генеральний директор каналу Олександр Ткаченко. Як повідомляє прес-служба «1+1», основу програми складатиме відверта розмова з людьми, яких можна назвати лідерами думок, — це не лише політики, а й артисти, режисери, музиканти, письменники, які багато чого добилися в житті і готові щиро про це говорити. «Настав час знайти нову інтонацію на телебаченні, — вважає Олександр Ткаченко, — інтонацію розважливої бесіди із справжніми лідерами громадської думки і першовідкривачами. Мені здається, що зараз такого продукту не вистачає на екрані». З гостями свого нового проекту ведучий говоритиме про успіх, досягнення, правила і обставини життя тих, хто багато чого про це знає. У першому випуску «tkachenko.ua» 23 травня, о 23.30, відбудеться інтерв’ю з президентом Грузії Михайлом Саакашвілі. Нагадаємо, що Олександр Ткаченко був автором і ведучим аналітичної програми «Післямова», а пізніше — циклу інтерв’ю зі всесвітньо відомими і впливовими людьми «Обліччя світу».
Кабінет Міністрів звільнив керівника «Укрінформу» Віктора Чамару
Відповідне розпорядження № 407-р від 16 травня 2011 року про звільнення Віктора Чамари з посади генерального директора Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ», розміщене на урядовому порталі, підписав прем’єр-міністр України Микола Азаров. У документі звільнення Віктора Чамари пояснюється «його невідповідністю займаній посаді за станом здоров’я та виходом на пенсію відповідно до статті 21 закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні». Стаття 21 дає можливість не тільки звільнити посадовця, а й офіційно вийти на пенсію раніше встановленого терміну. Віктор Чамара пропрацював в «Укрінформі» 36 років, 12 з яких — на посаді генерального директора. Водночас у вересні минулого року, як повідомляла «Телекритика», Контрольно-ревізійне управління в місті Києві за результатами ревізії встановило порушення у діяльності «Укрінформу» на загальну суму майже 1,38 млн гривень. Тоді матеріали ревізії були передані до Генеральної прокуратури. Керівництво агентства звинувачували у витрачанні коштів, передбачених на інформаційний центр «Україна-2012», на оплату праці позаштатників. Сам Віктор Чамара вважав висновки КРУ абсурдними.
Кияни згадують Олеся Гончара
Віднині на кам’яному мурі Михайлівського Золотоверхого собору в Києві встановлено меморіальну дошку видатному письменнику, громадському діячеві, Герою України Олесю Гончару. Його перу належать такі романи, як «Тронка», «Собор», «Берег любові», «Твоя зоря» та інші. Участь у церемонії взяли представники мерії, церковні служителі УПЦ КП, політики, науковці, діячі науки, культури та вдова Валентина Данилівна Гончар. Рішення про встановлення дошки Олесю Терентійовичу Гончару, а також ще 23 меморіальних дошок, які увічнять імена видатних діячів, чиє життя та діяльність тісно пов’язані з Україною та Києвом, прийняла Київська міська державна адміністрація ще в серпні 2009 року. За словами заступника голови КМДА Сергія Рудика, скоро також будуть увічнені письменники: Ярослав Стельмах та Анатолій Погрібний, Василь Стус та Іван Світличний, художники Валентин Зноба та Ісак Тартаковський, кінорежисери Віктор Івченко та Тимофій Левчук та інші. «Українська земля стала колискою цілої плеяди талановитих діячів, завдання влади — розповідати сучасному поколінню українців про життя та діяльність наших видатних співвітчизників», — цитує слова Сергія Рудика прес-служба КМДА.