Прем’єр-міністр вимагає від Дмитра Табачника негайно задовольнити вимоги вчителів
Микола Азаров зробив суворе попередження міністру освіти і науки, молоді та спорту Дмитру Табачнику за те, що він не забезпечив підняття зарплат освітянам, повідомляє УНІАН. «Пікетування Кабінету міністрів України вчителями з вимогами, які насправді уряд розглянув і задовольнив уже три місяці тому, — це констатація безвідповідальності профільного міністра й місцевих адміністрацій, які фінансують заклади освіти. Чому Ви чекали протестів людей найблагороднішої професії, до яких ми повинні ставитись з особливою увагою й повагою?», — запитав М.Азаров Д. Табачника на засіданні уряду. Прем’єр висловив незадоволення тим, що питання підвищення зарплат освітянам не вирішувалось у звичайному режимі. «Я вкрай незадоволений тим, що Ви, Дмитре Володимировичу, виявились нездатним вирішити це питання вчасно і без конфліктів. Ви навіть не вийшли до вчителів, не знайшли необхідних слів для своїх людей. Роблю Вам суворе попередження», — сказав Азаров. Учора на засіданні уряду також розглянули питання про встановлення 20-відсоткової надбавки тим педагогам, які досі її не отримували. Зокрема, це стосується психологів, вихователів дошкільних навчальних закладів та інших.
Майже 60% родин хочуть виховувати двох дітей
Для більшості українців основним мотивом для одруження є кохання. Про це свідчать дані дослідження компанії Research & Branding Group, повідомляє «Українська правда». Так, 66,9% респондентів вказали любов основною причиною для узаконення стосунків. Для 39,2% українців бажання мати дітей є ключовою причиною для одруження. Спорідненість поглядів та інтересів назвали 32,5%, традиції — 16,9%, а чарівність партнера — 8,9%. Очікування дитини і вагітність є приводом для одруження для 8,4%, самотність для 6,7%, легалізація сексуальних стосунків для 5,6%, покращення матеріального становища для 4,9%, самоствердження для 4,7%, амбіції для 2,3%. При цьому 48,1% респондентів достатньо позитивно ставляться до практики оформлення шлюбного контракту при вступі в офіційний шлюб. Не сприймають оформлення документу 28,4%, а 9,6% опитаних взагалі не знає про що йдеться. Також виявилося, що дві дитини — це оптимальна кількість малюків у родині для 59% респондентів. 19% готові виховувати одну дитину, і всього лише 10,7% готові народити трьох. Дослідження проводилося у період із 1 — 9 березня 2011 року. Збір інформації проводився методом особистого інтерв’ю у 24 областях України та АРК Крим. Загалом було опитано 2075 осіб.
«Газета по-київськи» йде на мітинг
Про це йдеться у відкритому зверненні співробітників видання до Президента України, колег та читачів. Перша акція протесту відбудеться сьогодні, 24 березня, о 13.00 на площі перед Адміністрацією Президента України. Нагадаємо, що «Газета по-київськи» припинила вихід 11 березня через проблеми з інвестором. Причину цих проблем колектив газети та її головний редактор Сергій Тихий вбачає в «невдоволенні тих, хто «вгорі», публікаціями, які виходили на шпальтах видання». «Разом із тим колектив «Газети по-київськи» продовжував працювати та публікувати свіжі випуски газети на сайті видання. Але 21 березня внаслідок блокування фінансової роботи підприємства були відключені телефони, у зв’язку з чим журналісти газети втратили можливість спілкуватися зі світом», — йдеться у зверненні колективу «Газети по-київськи». Журналісти газети не відкидають можливості конструктивних переговорів з інвестором, але водночас мають намір перейти до публічних акцій протесту.
На Херсонщині висаджують ліси
Як повідомили в Херсонському обласному управлінні лісового і мисливського господарства, цього року лісовими культурами засадять 1250 гектарів. Навесні заплановано засадити 1070 гектарів, решту — протягом року. До речі, торік степовий край прикрасили нові насадження дерев і чагарників на площі 1575,8 га. Рукотворні ліси Херсонщини висаджуються не тільки вручну. У розпорядженні фахівців — машина Чашкіна, яка на кожному гектарі висаджує 3300 сіянців. В області дві лісотворні породи: сосна кримська і акація біла. Вони невибагливі й добре ростуть у цьому регіоні. Уявіть собі, пісок, у який висаджують деревця, у травні нагрівається до температури 60—70 градусів. Не кожна лісова культура таке витримає. А кримська сосна і акація витримують! Кримська сосна в таких умовах здатна рости 120—150 років. Херсонські лісники проводять досліди з використання суперабсорбентів (вологонакопичувачів) аквасорбо і теравіт. Ці два абсорбенти багато років застосовуються в Англії, Франції та США. Їх розводять до гелеподібної суміші, в яку перед посадкою занурюють кореневу систему сіянців. Вологонакопичувачі лишаються на корінні у вигляді плівки, а посушливого літа віддають свою вологу кореневі. У періоди, коли вологи вдосталь, сорбенти накопичують її. Експериментальні площі є в кожному лісгоспі. 2011 рік Генеральна Асамблея ООН проголосила Міжнародним роком лісів. У зв’язку з цим по всьому світу пройдуть численні заходи. Зокрема, на Херсонщині відбудуться акції з посадки дерев, озеленення територій. Софія СЕРЕБРЯКОВА, Херсон.