Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

5 червня, 2002 - 00:00

Лешик Міллер до сватів не приїхав, але конференція «Поляки на Поділлі» відбулася

Учора у стародавньому Кам’янці-Подільському завершила роботу наукова конференція «Поляки на Поділлі». «Цей захід було приурочено до приїзду прем’єр-міністра Польщі Лешика Міллера. Його ж свати Цесаренки у нашому місті», — повідомив для «Дня» заступник завідуючого організаційно-контрольним відділом міськвиконкому Олександр Чорнобиль. Місцеві спостерігачі вважають, що «перешкодою для візиту стали відомі події на Личаківському цвинтарі у Львові». Одначе передбачувані в ході підготовки до зустрічі високого гостя заходи таки відбуваються. «Ініціаторами проведення наукової конференції «Поляки на Поділлі» виступили Спілка польських учених України, Інститут історії міжнародних відносин університету Вармінсько-Мазурського (М. Ольштин), Кам’янець-Подільський держпедуніверситет, Центр дослідження історії Поділля і виконком міської ради», — продовжив Олександр Чорнобиль. Учасники конференції три дні поспіль розповідали про результати вивчення історичної ролі поляків у розвитку Поділля. 79 найвідоміших науковців України та Польщі працювали у трьох секціях — «Історія Поділля від найдавніших часів до 19 століття», «Історія Поділля в 19–20 століттях», «Культурологія». Польська сторона була представлена дипломатом Войцехом Чайкою, вченими Варшавського, Лодзьського, Ягеллонського, Білостоцького університетів, інших навчальних закладів. Подружжя Цесаренків з Кам’янця-Подільського участь у цій дискусії не взяло. Їхній телефон у скромній квартирі на вулиці Соборній у Кам’янці-Подільському вже тиждень не відповідає. Мабуть, не дочекавшись свата Лешика Міллера, самі поїхали до Варшави. «Щоліта відправляємося до своєї маленької внучки Моніки-Олександри», — пригадується, сказала взимку для «Дня» Надія Цесаренко, сваха польського прем’єра. Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День»

Відпочинок у Криму починається з Боїнга

До початку літнього сезону авіакомпанія «АероСвіт» приурочила відкриття нового рейсу Київ–Сімферополь–Київ. Уперше в Україні на внутрішніх авіалініях запропоноване обслуговування за міжнародним класом: пряме повітряне сполучення між столицею і Кримським півостровом здійснюватимуть комфортабельні лайнери Боїнг-737, а час польоту скоротиться на одну годину. У червні вильоти відбуватимуться чотири рази на тиждень (понеділок, середа, п’ятниця та неділя), а починаючи з липня, вони стануть щоденними. Як повідомив «День» директор із маркетингу авіакомпанії «АероСвіт» Олексій Кочанов, рівень тарифів на цій лінії буде вдвічі нижчим, ніж було ранiше — по суті, це дорівнює вартості проїзду в спальному залізничному вагоні. З його слів, така тарифна політика стала можливою за рахунок надання значних знижок аеропортами та Украерорухом, що передбачено програмою розвитку внутрішньоукраїнських авіаперевезень, розробленою Міністерством транспорту України. Крім того, зазначив О. Кочанов, Боїнг- 737 дуже економічний, і завдяки його більшій місткості, порівняно з АН- 24 і Як-40, вдається зменшити вартість одного посадочного місця. У найближчих планах «АероСвіту» — відкриття в липні відразу двох нових рейсів із київського аеропорту «Бориспіль» — на Одесу та Дніпропетровськ. На цих маршрутах також використовуватимуть літаки Боїнг-737 (періодичність польотів — 5 разів на тиждень), — повідомляє кореспондент «Дня» Петро ІЖИК.

Число безробітних на Житомирщині поменшало

За 4 місяці поточного року приріст промислового виробництва на підприємствах Житомирської області у порівнянні з таким же періодом минулого року склав 11,6 відсотка, причому експортні поставки зросли більш ніж на 20 відсотків. Чисельність незайнятого населення за цей же період зменшилась на 25,3 відсотка, а всього на початок травня в регіоні було зареєстровано 6,7 тисячі безробітних, що є найнижчим показником за останні роки. Названу інформацію оприлюднив на прес- конференції, що пройшла наприкінці минулого тижня, перший заступник голови облдержадміністрації Олексій Кучмар. На його думку, крім зростання виробництва, зниженню безробіття сприяло також те, що оптимізація кількості персоналу (фактично скорочення працівників), яка проводилась на підприємствах у процесі їхньої приватизації, в основному закінчилась, і тепер набирає обертів процес створення нових робочих місць. Відповідаючи на запитання «Дня» щодо прогнозів стосовно розвитку ситуації на ринку праці в області, перший віце-губернатор зауважив, що налаштований досить оптимістично, тим більше, що, із його слів, нині внаслідок виїзду наших співгромадян за кордон, небажання багатьох людей повертатися на виробництво, а також інших причин все більше фірм і підприємств відчувають дефіцит кадрів необхідної кваліфікації, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

Надійніше, ніж у банку, не буває

Оренда депозитних сейфів — порівняно нова послуга ЗАТ «Комерційний банк «НРБ-Україна». Незважаючи на це, банк уже вийшов на повну її окупність. При цьому очікується, що в сезон літніх відпусток, який розпочався, попит на надійні сейфи ще більше зросте. Зараз всі бажаючі зберігати цінні папери, ювелірні вироби і готівку в індивідуальних сейфах-комірках можуть скористатися послугами депозитарного сховища банку, розташованого у Києві по вул. Володимирській, 46. Сховище обладнане всесвітньо відомою сейфовою системою Rozengrens (Швеція) і знаходиться під цілодобовою охороною. Сучасна технологія виготовлення ключів — комп’ютерне моделювання профілю методом випадкових чисел — дозволяє отримати абсолютно унікальний профіль. «Спокій за свої цінності вартий того, щоб не економити на витратах з їхньої охорони», — стверджує начальник операційного управління банку НРБ-Україна Наталія Євтушенко.

Український медіа-караван у Європу

Подолавши шлях від Балтійського до Чорного моря, учасники першого міжнародного каравану журналістів українського походження «Разом у Європі» зупинилися у Києві з прес-конференцією. Ця експедиція тривала з 14 по 28 травня і побувала у Польщі, Україні, Югославії, Боснії і Герцеговині, Болгарії та країнах Балтії. Метою цієї громадської ініціативи є консолідація українських громад країн Європи. Учасники каравану вирішили ближче познайомитися з життям українських громад країн-кандидатів на вступ до Європейського Союзу. Голова Української всесвітньої координаційної ради Михайло Горинь сказав журналістам, що маршрут «з варяг у греки» було обрано не випадково, адже у минулому саме він був ключовою ланкою економічного та політичного життя з центром у Києві. Коментуючи мету каравану, М. Горинь підкреслив: «Необхідно зупинити процес денаціоналізації українських громадян за кордоном». Також було сказано, що караван виступив ініціатором того, щоб українці не розчинилися у новій об’єднаній Європі, а навпаки, розширили свої зусилля до самозбереження і розвитку, зміцнили зв’язки з державою, звідки вони винесли і зберегли неповторні мовні й культурні традиції. Учасників експедиції занепокоїли факти відчуження окремих груп національних меншин та утиску їхніх ЗМІ. Розв’язання цих проблем має узгоджуватися з потребою ідентичності титульної нації. За матеріалами подорожі буде знято фільм для подальшого показу для представників української діаспори європейських країн. На думку організаторів, їхня ініціатива сприятиме підвищенню іміджу нашої держави та захисту закордонного українства. Повідомляє Володимир ДЕНИСЕНКО, «День».

Газета: 
Рубрика: