СДПУ(О) — за розширення портфельного компромісу
Оптимальним варіантом для вирішення питання обрання керівництва парламенту було б досягнення домовленості між фракціями «Єдина Україна» і «Наша Україна». Таку думку висловив, зокрема, лідер фракції СДПУ(О) Віктор МЕДВЕДЧУК. За його словами, консультації між двома найбільшими фракціями можуть бути успішними, оскільки блоки «За єдину Україну!» і «Наша Україна» є ідеологічно однорідними і об’єднують депутатів, які переслідують одну мету. При цьому, на думку В. Медведчука, у «четвірці» («Наша Україна», Соцпартія, Компартія і БЮТ) представлені ідеологічно полярні політичні погляди і домовитися їм буде важко. «Впевнений, що «четвірка» не зможе домовитися про обрання керівництва Верховної Ради», — наголосив лідер СДПУ(О).
Відповідаючи на запитання журналістів, В. Медведчук також заявив, що деякі пропозиції «Нашої України» щодо внесення змін до Конституції будуть підтримані соціал-демократами (об’єднаними). Перш за все, на його думку, це стосуватиметься імплементації рішень Всеукраїнського референдуму 2000 року. «Фракція Соціал- демократичної партії (об’єднаної) вважає, що внесення змін до Конституції необхідно розпочинати з імплементації результатів всеукраїнського референдуму в частині обмеження депутатської недоторканності і надання права Президенту України достроково розпускати парламент», — сказав В. Медведчук. Крім того, за його словами, фракція СДПУ(О) виступає за більш «широкий пакет» керівництва парламенту, який включатиме в себе керівництво Верховної Ради, парламентських комітетів, посаду керівника апарату парламенту та головного редактора парламентської газети «Голос України», передає Інтерфакс-Україна.
Коментуючи ініційований фракцією «Наша Україна» договір про співробітництво в парламенті, В. Медведчук зауважив, що можна було б об’єднати ряд парламентських фракцій на ідеї реформування державно-політичної та соціально-економічної сфери. Однак «вирішувати всі питання, пов’язані з організацією роботи парламенту, необхідно послідовно, починаючи з обрання його керівництва», — підкреслив лідер СДПУ(О).
План «ГОЕЛРО» по-хмельницьки
Учора три села Ізяславського району на Хмельниччині вперше одержали електроенергію від Мислятинської ГЕС. Побудована на річці Горинь у часи виконання плану ГОЕЛРО, ця станція востаннє дала енергоресурс у 1975 році.
«За період простою там тільки турбіни залишилися. Прибув власник з Києва, зробив інвестицію, — повідомив для «Дня» в.о. начальника відділу компанії «Хмельницькобленерго» Микола Гуцалюк. Він говорить, що в роки гігантоманії, коли «взяли курс на мирний атом», на території Хмельницької області зупинили 24 гідроелектростанції. Дороге устаткування стало легкою здобиччю аматорів збирання вторсировини. Нарешті, знову «запрягають» річки: Збруч біля Боднарівки Чемеровецького і Мартинковець Городоцького району, Південний Буг за селами Новокостянтинів і Шедрова Летичівського району, деякі інші: «Кожна шоста з 24 ГЕС уже дає найдешевшу електроенергію». Звертає увагу, що «це екологічно чисте виробництво енергоресурсу». Власники ще «забутих» гідроелектростанцій своїх грошей на відновлення устаткуваня не мають, шукають інвестора, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
День усіх слов’ян
Дні слов’янської писемності та культури — свято, яке вже стало у нас традиційним. Хоча «рідним» його назвати можуть, мабуть, лише болгари, які першими почали відмічати його. В Україні до цих Днів у нинішньому році приурочено цілий ряд заходів у рамках проекту «Скарби слов’янського світу» (під егідою Міністерства культури і мистецтв України та Ради представників громадських організацій національних меншин України при Президентові України). Розпочнуться торжества 24 травня, за традицією, заснованою викладачами та студентами Київського славістичного університету, — на Михайлівській площі біля пам’ятника княгині Ользі та першопросвітникам Кирилу і Мефодію. Крім того, в той же день у Національному музеї літератури України буде проведено «круглий стіл» «Україна в контексті історичного розвитку слов’янських культур», у Музеї книги і друкарства України відкриється виставка «Скарби слов’янського світу», а в Трапезній церкві Києво-Печерської лаври відбудеться концерт старовинної духовної музики та співу за участю Національної заслуженої академічної хорової капели України «Думка» і хору Київської духовної академії та семінарії Української Православної Церкви, повідомляє Михайло МАЗУРІН, «День».
Турне по чоловічих монастирях
У 2002 році з ініціативи першого віце-прем’єра Олега Дубини, міністра ПЕК Віталія Гайдука, радника Президента України Іван Кураса в Україні створено першу довгострокову програму підтримки і розвитку української культури «А-House». Головна особливість цієї програми — орієнтація на приватну підтримку вітчизняної культури.
Відкриттю цієї програми і старту першої акції — «Міжнародний пленер. Слов’яни» було присвячено прес-конференцію у понеділок. У ній взяли участь організатори програми: представники маркетингової компанії SC «DOM» і галереї сучасного мистецтва «Місто N», а також українські художники: Микола Журавель, Андрій Абдулов, Сергій Гай, які візьмуть участь у пленері. За словами організаторів акції, першим масштабним кроком програми «A-House» стала акція «Міжнародний пленер. Слов’яни». Вона розрахована на два роки. Початок — у Святогорському монастирі у Донецькій області; продовження — на Афоні у Греції й у Сергієвій лаврі у Росії. Історико-культурне коріння наших держав переплетене. Місця проведення пленерів — діючі чоловічі монастирі, кожний з який є національно-культурною цінністю своєї країни і християнського світу. Результати кожної акції буде представлено на благодійних виставках у Донецьку, Києві та Москві. Кошти, зібрані від продажу картин учасників пленеру, буде використано для фінансування наступних заходів і для популяризації сучасної культури у країнах проведення акції і за їхніми межами, повідомляє Володимир ДЕНИСЕНКО, «День».