У громадян вилучають зенітно- ракетні комплекси
Переносний зенітно-ракетний комплекс «Игла» (аналог «Стінгера») було вилучено працівниками міліції в 40-річного жителя Євпаторії. Як повідомило вчора агентство Інтерфакс-Україна з посиланням на Центр громадських зв’язків Міністерства внутрішніх справ, комплекс було виявлено за місцем проживання громадянина без певних занять. Крім того, за минулу добу по всій Україні співробітниками правоохоронних органів було вилучено 2 гвинтівки, 3 пістолети, 7 обрізів мисливських рушниць, 12 одиниць саморобної вогнепальної зброї, 6 гранат, 1,4 кг вибухівки і понад 300 патронів.
Компенсація буде, але не за рахунок військових
Україна виконає всі свої «моральні та матеріальні зобов’язання» перед загиблими внаслідок катастрофи літака Ту-154 та їхніми сім’ями згідно з вимогами міжнародного права й відповідного законодавства, заявив прем’єр-міністр країни Анатолій Кінах. Визначення сум компенсації і термінів їх виплати є ще «робочим процесом», зазначив він учора. Тим часом Міністерство оборони України спростовує інформацію про зняття з військовослужбовців 33% надбавки, яке нібито планується, для виплати грошової компенсації сім’ям загиблих у збитому українською ракетою російському літакові Ту-154. Начальник Головного фінансово-економічного управління Міноборони Іван Марко заявив, що такі повідомлення, які з’явилися в деяких засобах масової інформації, не мають ніяких підстав, повідомляє прес-служба міністерства. Не існує практики зменшення статей фінансування грошового утримання для якихось інших непередбачуваних цілей, зазначив він. Кошти для виплати компенсації за літак Ту-154 авіакомпанії «Сибір» і сім’ям загиблих в авіакатастрофі з військовослужбовців Збройних сил України не відраховувалися і відраховуватися не будуть ні з одного iз видів грошового забезпечення, підкреслив Марко.
«Союз нової формації» пропонує партнерство чиновникам
Учора в Києві відбулися установчі збори нової громадської організації — Конфедерації громадських об’єднань підприємців «Союз нової формації України». Учасниками зборів стали представники близько 30 громадських об’єднань підприємців України. Ця консолідація сил підприємців відбувається під гаслом «Об’єднаймо сили об’єднань!», а обраний при цьому конфедеративний принцип, на думку організаторів, сприятиме посиленню впливу підприємців «нової формації» на розвиток соціально орієнтованої ринкової економіки.
Як розповів «Дню» голова оргкомітету союзу, голова правління Всеукраїнського об’єднання підприємців «Нова формація» В’ячеслав Кредисов, зараз в Україні існує значна кількість розпорошених громадських структур (у Києві їх налічується близько 100, а по Україні — майже 800) — переважно «не дуже великих і не дуже впливових». Проаналізувавши цю ситуацію, підприємці дійшли висновку, що потрібен рух щодо консолідації зусиль громадських об’єднань: представники малого та середнього бізнесу мають показати суспільству, що вони вже вміють об’єднувати свої зусилля.
Політичні орієнтири новоствореного союзу В.Кредисов окреслив так: «Ми однозначно заявляємо, що не є політичною партією і не бажаємо нею ставати. Але ми будемо закликати підприємців до активної участі у громадському житті країни, в тому числі до участі у парламентських виборах-2002 — і не лише як виборців, а i як джерело висування кандидатів. Ми кажемо представникам бізнесу, громадським об’єднанням: якщо ви дійсно хочете щось реально зробити, ставтеся до вищих посадовців як до своїх партнерів — тільки в цьому разі ви маєте шанс досягти бажаного. Ми також закликаємо керівництво країни надійніше спертися на середній клас: ви допоможіть нам — ми допоможемо вам». Про це повiдомляє Петро ІЖИК, «День».
Заставлені коні та корови «тікають» на бойні.
Учора всі банкіри Хмельницького виїхали у села краю. Землевласники розбігаються хто куди, аби тільки не показуватися на очі своїм кредиторам. «Весною була ситуація протилежного характеру. Засновники агропідприємств нового типу йшли походом до банківських установ по пільгові кредити, одержали 124 млн. грн., у вісім разів більше у порівнянні з минулим роком», – повідомив для «Дня» начальник облуправління НБУ Зіновій Никифорчин.
Строки минають, та «агроформування нового типу повернули лише четверту частину від того, що взяли». Отож занепокоєні банкіри згадали про заставлене рухоме майно – корів, коней, трактори, комбайни, інші сільгоспмашини та тварини. «Перспективи повернення вельми туманні», – вважає Зіновій Никифорчин. Нові господарі поспішають: самі завзято пускають під ніж заставу. «Поголів’я ВРХ зменшилося до відповідної торішньої пори на 10%», – інформує облуправління статистики. Вже є такі кооперативи і сільгосптовариства, де призабули, як реве та ремигає худоба.
Банкіри почасти поділяють турботи бідолашних позичальників: «Ціни на зерно, що склалися на ринку, збиткові для аграріїв». Подекуди і зерно вже давно вивезли та винесли. Начальник облуправління НБУ звертає увагу і на той прикрий факт, що «не все гаразд і з відшкодуванням державою коштів на часткову компенсацію відсотків за видані кредити: з 9,2 мільйона нарахованої компенсації державою повернуто лише половину». Тому він складає сумний прогноз стосовно того, що наступної весни наші аграрії одержать кредити на посівну, повiдомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
Держава згадала про культурну спадщину
У системі Міністерства культури і мистецтв України планується створити Державну службу з питань охорони культурної спадщини. Таке доручення дав Президент України Леонід Кучма прем’єр-міністру Анатолію Кінаху, повідомляє управління інформації та зв’язків з громадськістю Адміністрації глави держави. Президент, зокрема, доручив прем’єру проконтролювати проведення археологічних розвідок та інших земляних робіт, що здійснюються недержавними структурами. Питання впровадження дієвих механізмів та відповідних заходів державного контролю необхідно вирішити у двомісячний термін, повідомляє ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА.