Філіппінські моряки завезли до Миколаєва малярію
«Тропічна малярія» — такий лабораторно підтверджений діагноз було встановлено двом морякам, які прибули до Миколаєва на торговому судні «Унтервальтен». Прямо з борта їх було доставлено до міської інфекційної лікарні. Як повідомив кореспонденту «Дня» начальник миколаївського обласного територіального центру медицини катастроф Володимир Островський, моряки захворіли під час прямування з Філіппін до порту призначення — Миколаєва. Оскільки на судні лікаря не було, за медичною допомогою вони змогли звернутися тільки пiсля прибуття до України, коли стан хворих характеризувався як надто важкий. Як наслідок один із моряків — 31-річний мешканець Маніли Пангатунчан — у лікарні помер. Після розвантаження судна та обстеження членів екіпажу i людей, які перебували з ними в контакті, судно було відправлено з України, де залишився доліковуватися 24-річний моряк. На думку фахівців, ніяких побоювань щодо можливого поширення хвороби немає, зокрема завдяки зимі — не кращому часові для всякої зарази й комарів, котрі розповсюджують малярію. До речі, за словами В.Островського, попередній випадок «завезення» малярії було зафіксовано минулого року, коли захворів миколаївський моряк, який працював за наймом на грецькому судні. На шляху до Одеси судно заходило до Кот-д'Івуару, де був спалах малярії. У миколаївській інфекційній лікарні моряка було вилікувано, повiдомляє кореспондент «Дня» Данило КЛЯХІН .
Незаконний наказ податкової скасовано
Наказ Державної податкової адміністрації №735 від 30 грудня 1999 року «Про заходи з посилення контролю за надходженням до бюджету 2000 року податку на прибуток», що викликав справедливі нарікання серед підприємців («День» писав про реакцію на нього УСПП у вчорашньому номері), скасовано. Про це голова ДПАУ Микола Азаров письмово повідомив президента УСПП Анатолія Кінаха. «Таким чином, правові конфлікти, про які йшлося у Вашому зверненні, знято тим самим усунуто підстави для можливих непорозумінь у стосунках між ДПАУ та платниками податків», — йдеться в листі від 19 січня 2000 року.
«Ла Скала» луганчан визнала
Творче турне по Італії луганського симфонічного оркестру, що проходило з великим тріумфом, завершилося. В різних містах Сицилії луганські музиканти дали 13 концертів, причому в одному з виступів, що проходив у місті Августо, з оркестром співав соліст міланського театру «Ла Скала» Марчелло Джордані. Італійська преса високо оцінила майстерність оркестру. Про визнання оркестру говорить і той факт, що зарубіжні гастролі луганчанам організували італійський диригент Фронталіні i продюсер Франческо Ледда. А відбулася поїздка завдяки фінансовій підтримці облдержадміністрації i благодійницького фонду «Ода», повiдомляє кореспондент «Дня» Алла АНТИПОВА .
Хмельницькі профспілки протестують проти подорожчання хліба
З рішучим протестом проти подорожчання хліба виступила 21 січня Хмельницька облфедерація профспілок. У листі до облдержадміністрації профспілковий голова Геннадій Харківський заявляє, що пересічним громадянам заборговано понад 200 мільйонів гривень зарплати i близько 80 мільйонів гривень пенсій, а також звертає увагу на той факт, що торік Хмельниччина за врожайністю зернових була попереду всієї країни. А тепер завозить пшеницю звіддалік за скаженими цінами. У владних коридорах пояснюють, що комерсанти вітчизняну пшеницю вивезли за кордони Батьківщини. Директор підприємства «Хлібокомбінат» Анатолій Євчишин сказав для «Дня», що ще в жнива він пропонував «знайти» гроші, щоб створити регіональні запаси жита-пшениці, та його чомусь не почули. А чи почує сьогодні облдержадміністрація голос профспілок? Невідомо. До речі, це не один «подарунок» від влади для громадян — з 1 січня в краї чи не вдвічі подорожчали всі житлово- комунальні послуги, повiдомляє кореспондент «Дня» Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ.
Продукти можна купити без грошей
Це не жарт. «Без грошей» — це мережа магазинів, що відкриваються в місті Старобєльське Луганської області. Як повідомляє РІА «Луганськпресінформ», у рахунок погашення боргів по пенсіях у такому магазині можна придбати основні продукти харчування й господарські товари. Торгівельне підприємство, яких у Старобельську створено вже два, має статус міжобласного, оскільки товари надходять сюди з багатьох областей України. Такі магазини стали альтернативою існуючим ярмаркам для пенсіонерів, які в основному проводилися в райцентрах. На жаль, такі ярмарки не є постійно діючими. В магазинів же є переваги: тепер сільські жителі зможуть отримати те, що їм необхідно, не виїжджаючи з села, а оформивши замовлення в сільраді. Першу торгівлю вже проведено в селах Караяшник, Світле й Веселе, повiдомляє кореспондент «Дня» Алла АНТИПОВА .
Який регістр забруднюючих викидів обере Україна?
Про це дискутували учасники національного семінару, представники ЮНЕП (Програми ООН з навколишнього середовища) МОЗ, наукові працівники з України, Росії, Словаччини та Нідерландів. Вони обговорили проблеми створення в Україні регістру забруднюючих викидів та їх переносу, що допоможе отримувати систематичну оперативну інформацію про вплив забруднення на здоров'я населення. З 1995 року в Україні, незважаючи на спад виробництва, збільшується накопичення відходів, забруднено близько 150 джерел водопостачання, 19 млн. осіб проживає на екологічно ризикованих міських територіях. Учасники семінару дізнались про національні програми та досвід впровадження регістрів у сусідніх країнах , повiдомляє Анатолій ВОЛОШИН , керівник прес-центру МОЗ України.