В Одесі проходять «Дні Жаботинського»
Весь минулий тиждень головною культурною подією в житті Одеси було проведення заходів за програмою акції «Дні Жаботинського», підсумки якої підбиваються цими днями. Акція присвячена 130-річчю від дня народження видатного письменника, поета, одного з творців держави Ізраїль Володимира Жаботинського, який народився в Одесі.
«Ми хочемо вийти за межі своєї громади. Адже Жаботинський, окрім того, що цікавий як історична особа, також є ще й культурним явищем загальносвітового значення», — розповідає директор Ізраїльського культурного центру в Одесі Марк Довев. Програма Днів включає в себе лекції, круглі столи, літературні вечори, книжкові виставки та конференції. Для участі в акції до Одеси з’їхалися публіцисти, історики, культурологи зі США, Ізраїлю, Німеччини, Росії. «Дні Жаботинського» торкнулися й академічного життя Південної Пальміри. Лекцію «Жаботинський та ідея національної самосвідомості» в різних вишах міста прочитав ізраїльський викладач історії сіонізму і сучасної історії Еліезер Шаргородський. «Те, що в Одесі проходить така акція та при цьому має широкий громадський резонанс, свідчить про високий рівень культурного розвитку одеситів та українців загалом», — вважає учасник акції, філантроп і бізнесмен Давид Фішер (США). Повідомляє Андрій УТЬОСОВ.
Цілодобовий україномовний Euronews стартує 2011-го
З наступного року українці зможуть дізнаватися про ключові суспільно-політичні, економічні та культурні події в Європі та світі завдяки україномовній версії каналу Euronews. На її запуск Кабмін виділив понад 85 мільйонів гривень.
21 жовтня в Парижі генеральний директор НТКУ Єгор Бенкендорф і голова виконавчої ради Euronews Філіп Кайла підписали угоду про виробництво міжнародного сервісу Euronews українською мовою. Цього ж дня віце-прем’єр України Борис Колесніков та генеральний директор виконавчої ради Euronews Майкл Пітерс підписали меморандум про співпрацю між Україною та Euronews. Про це повідомляє сайт Першого національного.
Підписані документи передбачають, що українська стане одинадцятою мовою, якою мовитиме телеканал Euronews, а українські телеглядачі, відповідно, отримають власну цілодобову версію одного з найавторитетніших європейських інформаційних каналів. Зазначимо, що відеоряд, що транслює Euronews, в усьому світі є однаковим, але текст-супровід цього відеоряду в кожній із десяти мовних версій є оригінальним.
«Аудиторія Euronews охоплює більш як 300 мільйонів домоволодінь у 151-й країні світу. Ми робимо крок до подальшого зростання сім’ї EuroNews одразу на 46 мільйонів осіб, які мешкають в одній з найбільших країн Європи — Україні, — коментує підписання угоди та меморандуму генеральний директор Першого національного Єгор Бенкендорф. — Європейська аудиторія отримала унікальну можливість дізнатися більше про сучасну Україну, а українці — знати більше про поточні події і основні тенденції в європейських країнах».
Переговори щодо запуску україномовної версії тривали протягом п’яти років. Зокрема, 2006-го НТКУ придбала 1% акцій компанії, а 2009-го стартувала 15-хвилинна україномовна версія, що виходила в ефірі Першого національного. А наступного року ми отримаємо повноцінну версію каналу державною мовою.
Редакція україномовної версії розміститься у штаб-квартирі Euronews у Ліоні (Франція). Окрім того, канал делегує своїх представників для роботи в Україні.
На копальні — дзвони дзвонять
На шахті «Новодзержинська» (м. Дзержинськ) з’явився православний храм. Його вирішили збудувати самі робітники підприємства на пам’ять про жертв страшної аварії, що трапилася тут півтора роки тому, забравши життя шістьох гірників. Добровільні пожертви на шахтарську церкву збирали із зарплатні. А вивести будівлю під купола та оздобити інтер’єр храму визвалися допомогти інвестори з донецького Науково-виробничого об’єднання «Механік», що недавно «зайшли» на «Новодзержинську». Днями відбулося урочисто освячення шахтарської церкви, також відслужено панахиду по загиблих. Далі церковні двері будуть відчинені цілодобово (так само, як працює копальня), щоб сюди будь-коли могли завітати ті, хто йде на підземну зміну або піднявся на-гора. Повідомляє Сергій КОРОБЧУК.