В Україні поменшало книжок
Згідно з оперативними даними Книжкової палати, порівняно з аналогічним минулорічним періодом із початку цього року книговидавництво в Україні скоротилося на 1 923 найменування, а наклад зменшився на 5 мільйонів 218 тисяч примірників, повідомляє «Укрінформ». Станом на 14 червня видавництва всіх форм власності з початку нинішнього року видали 7 762 найменування книжок і брошур накладом 15 мільйонів 156 тисяч примірників, тоді як минулого року за аналогічний період друком вийшли 9 685 найменувань накладом 20 мільйонів 374 тисяч. Зокрема, світ побачили 5 146 найменувань книжок і брошур українською мовою накладом 6 мільйонів 747 тисяч примірників (6 457 найменувань накладом 11 мільйонів 170 тисяч за аналогічний період минулого року). Непереливки й російськомовній книзі. Кількість таких видань, що вийшли в українських видавництвах, становить 2 000 назв накладом 7 мільйонів 522 тисяч примірників (для порівняння — 2 460 назв накладом 8 мільйонів 341 тисяч примірників минулого року). Затертий парадокс — усе ж таки російської книги в українській державі більше. Усього за 2009 рік в Україні надрукували 22 491 найменування книжок і брошур накладом 48 мільйонів 514,4 тисячі примірників, зокрема українською мовою — 14 797 найменувань накладом 27 мільйонів 527 тисяч примірників, російською — 5 732 у кількості 18 мільйонів 622,7 тисячі примірників.
Фестиваль юних і для юних
Всеукраїнський дитячий пісенний фестиваль «Зорецвіт» тривав три дні під селищем Мар’янівка (це Баранівський район Житомирської області). Нині він проводився вдруге і зібрав рекордну кількість учасників — приїхало 98 юних співаків з 22-х областей. Плюс до тисячі гостей і шанувальників пісні. Як висловився засновник фестивалю народний депутат України, голова політичної партії «Українська платформа» Павло Жебрівський, даний проект спрямований на те, щоб заохотити юних до української пісні, а відтак до української мови. До прикмет нинішнього фестивалю можна зарахувати істотне представництво східних областей — старанність і часто неабияка вправність у виконанні українських пісень юними донеччанами і луганчанами виглядала вельми зворушливо. Переможницею стала 16-річна студентка Бердичівського педагогічного коледжу Олена Мазунова, яка, виконавши складну у вокальному плані композицію в стилі блюзу, виборола гран-прі фестивалю (з ним сертифікат на 8 тис. грн). Крім грошових премій, переможці отримали можливість (це буде після фестивалю) взяти уроки у професійних співаків, зокрема в однієї з провідних американських сопрано Джойс Гайер. Отже, їм відкривається простір для вдосконалення. Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День», Житомир.
Міністерство охорони здоров’я України контролюватиме рекламу медикаментів
Міністерство охорони здоров’я розробило законопроект, який передбачає обов’язкове погодження змісту реклами лікарських засобів, медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування та реабілітації зі спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров’я, повідомляє УКРІНФОРМ. Цей орган повинен протягом місяця прийняти рішення про погодження на безоплатній основі змісту такої реклами або про відмову в його погодженні. У більшості країн світу ефективно діють закони, які регламентують рекламу медикаментів. Зокрема, на території країн Європейського Союзу суворо заборонено використовувати в рекламі образ медичного працівника, давати інформацію про обов’язковий позитивний ефект прийому конкретних ліків чи застосування приладу, а також орієнтувати рекламу ліків безпосередньо на дитячу аудиторію. Натомість в Україні на телебаченні «люди в білих халатах» з ранку до вечора пропонують численні засоби практично від усіх хвороб. При цьому в більшості випадків у рекламних матеріалах ліків не міститься їхня повна (у тому числі міжнародна непатентована або загальноприйнята) назва та назва виробника, а також інформація щодо використання і застережень до застосування препарату. Іноді, навпаки, в рекламі містяться відомості, які справляють враження, що за умови вживання лікарського засобу медична консультація з лікарем не є необхідною, лікувальний ефект від прийому лікарського засобу є абсолютно гарантованим, а продукти спеціального харчування, так звані БАДи, мають лікарські властивості та є лікарськими засобами.