Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

10 грудня, 2009 - 00:00

Мельниченко в черговий раз звинуватив Литвина. Прес-служба спікера сказала: коментарів не буде

Днями екс-майор Держохорони Микола Мельниченко, виступаючи на Першому Національному у програмі «Золота булава», назвав Володимира Литвина замовником убивства журналіста Георгія Гонгадзе. «Я нагадав як журналістам, так і громадськості, who is who. У Литвина руки в крові», — сказав він у коментарі Ліга.net. «Мене журналіст запитав, чи готовий я назвати прізвище, і я сказав. Я не приховую прізвище. Тим паче, що всі прізвища пролунали ще дев’ять років тому з трибуни Верховної Ради...Це прізвище Кучми, прізвище Литвина. Чи готовий я в суді відстоювати? Так, будь ласка. Я не мовчу, я нагадую: люди добрі, хто у нас сьогодні при владі?» — продовжив Мельниченко, зауваживши, що назвати прізвище Литвина на програмі не було його ініціативою. При цьому Мельниченко зауважив, що не розуміє, чому Литвин «не приходить на допити»: «Чому він починає моральнічати на всю Україну, що Україні потрібен Литвин? А я скажу: зоні потрібен Литвин. Зоні». У відповідь прес-служба Блоку Литвина офіційно заявила, що не реагуватиме на звинувачення Миколи Мельниченка, які суд визнав неправдивими. Тому що, 17 січня 2006 року Деснянський районний суд Києва задовольнив позов Литвина до екс-майора Держохорони Мельниченка і зобов’язав останнього «спростувати поширені ним заяви щодо Литвина та виплатити 17 гривень». Водночас, прес-служба повідомляє, що у середу соратник Литвина, депутат Олег Зарубінський оголосить на прес-конференції заяву Народної Партії «з приводу спроб компрометації в ЗМІ лідера партії Володимира Литвина».

2010-й на Львівщині буде роком Юрія Кульчицького

Наступного року львів’яни відзначатимуть 370-річчя від дня народження перекладача, дипломата, австрійського розвідника Юрія Кульчицького (1640 — 1694). Уродженець села Кульчиці, що в Самбірському районі Львівської області, Юрій-Франц Кульчицький увійшов у історію як герой війни — рятівник Відня від турецької навали (1663 р.), але передовсім як людина, що не тільки познайомила Європу з кавою, а й привчила до кави. За військові заслуги Кульчицький отримав титул «Цісарський товкмач» і наказом імператора був довічно звільнений від сплати податків. А ще отримав титул почесного громадянина Відня. Тоді ж, як нагороду для себе, попросив захоплені в турків 300 мішків з кавовими зернами. Кульчицького можна вважати класиком реклами, позаяк він особисто пропагував каву, розносячи ії містом. 13 серпня 1684 року в подарованому йому будинку у Відні відкрив першу кав’ярню Haus zur Blauen Flasche («Дім під блакитною пляшкою»). Ба більше, адаптував турецьку каву до європейського смаку, додавши до неї цукор і молоко, створивши «каву по-віденськи» — напій, що підкорив Європу. Герой Відня та засновник першої в Європі мережі кав’ярень помер 20 лютого 1694 р. Похований з почестями на центральному цвинтарі Відня біля собору Св. Стефана. Минуло два століття, і іменем Кульчицького назвали одну з вулиць Відня і встановили на ній пам’ятник великому українцеві (на фото). Минуло ще півтора століття — і 2010-го Кульчицький стане людиною року на Львівщині, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

На Дніпропетровщині на повторний карантин закривають навчальні заклади

Їхня кількість уже сягнула 16-ти, проте найбільш загрозлива ситуація склалася у школі-інтернаті для дітей-сиріт із фізичними та розумовими вадами в селищі Котовка Магдалиновського району. Там довелося госпіталізувати 115 дітей. Сьогодні офіційно встановлено, що кілька учнів заражені «каліфорнійським» грипом Н1N1. Проте лікарі налаштовані оптимістично, адже дітей відвезли до лікарні на ранній стадії захворювання, коли у них ще не розвинулася пневмонія. Занепокоєння у школі-інтернаті виникло після того, як відразу в кількох дітей піднялася висока температура. За день-два погано почувалися й інші учні. Зі 160 дітей, які навчаються у школі-інтернаті, довелося госпіталізувати спочатку 87, а потім кількість хворих сягнула 115-ти. Частину хворих прийняла Магдалиновська районна лікарня, решту відвезли до обласної дитячої клінічної лікарні, спеціально підготовленої для боротьби з епідемією. Завдяки вжитим заходам, діагностику й лікування провели своєчасно. Працівники школи-інтернату кажуть, що 75 учнів мали щеплення від звичайного грипу і, можливо, тому захворіли в легкій формі. Медики не виключають, що спалахи «каліфорнійського грипу» спостерігатимуться й у інших місцях. Дніпропетровська область вийшла на перше місце в Україні за кількістю хворих на грип — за минулу добу близько семи тисяч із них звернулися по медичну допомогу. Наразі, за даними статистики, область знову перетнула епідемічний поріг, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.

Газета: 
Рубрика: