У Києві виступить індійський майстер гри на сароді
8 грудня у Національній опері України в рамках свого європейського турне виступить Амджад Алі Кхан — один із найвизначніших у наш час майстрів гри на сароді — класичному індуському струнному музичному інструменті. Із маестро Амджадом Алі Кханом гратимуть його сини — Ааман Алі Кхан та Аяан Алі Кхан (сарод), а також відомі таблісти Танмой Бос та Мітхілеш Кумар Джха. Організаторами живої звукової вистави «Чарівні струни» виступить Індійська рада з культурних відносин (ICCR), посольство Індії в Україні, індійський театр «Накшатра» та культурне товариство UFINDARTS. Амджад Алі Кхан — представник шостого покоління спадкоємців традиції гри на сароді. У музичне мистецтво він почав заглиблюватися вже в шестирічному віці. Його першим учителем став батько, пізніше — майстри давньої індійської традиції Бангаш у музичній школі Senia Bangash. Сьогодні Амджад Алі Кхан виступає на найвідоміших світових концертних майданчиках та фестивалях. Він має відзнаки ЮНЕСКО, ЮНІСЕФ, звання Падма Вібхушан — найвище визнання в Індії тощо. Амджад Алі Кхан відомий не лише як майстерний виконавець традиційних індійських мелодій, а й як музикант, що вдихає в них нове життя, оновлює стародавнє звучання. Окрім того, він є автором багатьох раг. «Немає надто великої різниці між класичною та популярною музикою, — каже всесвітньо відомий майстер сароду. — Музика — це музика. Я хочу підтримувати спілкування зі слухачем, який розуміє індійську класичну музику та музику взагалі».
Луцьк хоче бути... подарунком
На новому логотипі древнього Лучеська не буде його основної пам’ятки і символу — середньовічного замку Любарта. Так вирішили представники громади на громадських слуханнях щодо стратегії розвитку туризму в місті, але остаточне рішення — за депутатами міської ради. Від обрису древнього замку, котрий, між іншим, балотувався на звання одного із семи чудес України, розробники логотипу відійшли свідомо. Адже логотип, на їхню думку, має бути оригінальним (хоча що може бути оригінальнішим, ніж єдиний у своєму роді древній замок!). Група дизайнерів, яких консультували й експерти з сусідньої Польщі, логотипом міста вибрала зображення різнокольорової подарункової коробки, у силуеті котрої проглядається волинський хрест. І під ним підпис: «Луцьк — подарунок для тебе». Розробники логотипу стверджують, що на таку ідею їх наштовхнув образ Святого Миколая, який є покровителем Луцька, проте її зрозуміти непросто. Начальник відділу туризму та рекреації департаменту культури та збереження історичної спадщини Луцької міської ради Юрій Моклиця переконує, що цей святий в усіх асоціюється з подарунками. Тому, мовляв, і місто має для туристів асоціюватися з подарунком. Але ж обмежувати сприйняття святого Миколая як такого собі роздавача призів — чи не примітивно? Він, як відомо, розносив не тільки подарунки діткам (як правило — незаможним), а й різочки неслухняним, а ще є покровителем подорожуючих і т.д., повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк.
На волинських цвинтарях запалили лампадки з Польщі
1700 лампадок на Волинь доставили спеціальним рейсом із польського міста Люблін. Їх мають запалити на всіх відомих могилах поляків, які поховані на волинських кладовищах. Таку акцію здійснюють з нагоди католицького поминального тижня (аналог православної батьківської суботи) та Дня усіх святих. Поминальні свічки пожертвували мешканці Любліна та навколишніх населених пунктів. По Волині їх розвозять працівники генерального консульства Республіки Польща у Луцьку і волонтери з Любліна. Поминальну акцію дещо відтермінував карантин по грипу на Волині. Хоча лампадки мають поставити на всіх відомих могилах поляків — чи військових, чи цивільних, але найбільше на Волині поховань часів Другої світової війни. Зокрема польські волонтери особливу увагу приділяють віднайденим похованням земляків, які загинули під час міжетнічної різанини. Про те, як вшановують пам’ять земляків, полякам розкажуть журналісти радіо з Любліна та Польського телебачення. Знімається документальний фільм, записується цикл радіопередач про поминальну акцію. Вона має стати традиційною і лампадки на могили етнічних поляків в Україну будуть привозити щороку на День всіх святих, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк.