Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

24 вересня, 2009 - 00:00

Поспішайте в «Могилянку»!

25 вересня о 15.00 в Конгрегаційній залі Національного університету «Києво-Могилянська академія» відбудеться презентація книжки відомого італійського поета Коррадо КАЛАБРТ «Я не скажу тобі, що це любов», яка нещодавно побачила світ у львівському видавництві «Літопис». Переклад з італійської на українську мову, передмова і упорядкування поезії Калабро належить професору римського університету «Ла Сап’єнца», відомій вченій-україністу Оксані Пахльовській. Коррадо Калабро — поет доби постмодерну, що віднаходить своє автентичне коріння у Давній Греції. Міфи й астрофізика, ерос і філософія живлять цю поезію, протагоністами якої є Середземномор’я і жінка — Діана і Цирцея, архаїчна повелителька хаосу і статуя з теплою шкірою, байдужий підліток з неоновим поглядом і левиця аристократичних салонів, іноземка або ж інопланетянка, сестра сирен і родичка Сивілли, вічна втікачка — багатолика, фатальна і недосяжна. Калабро також — юрист і політик, був головою кабінету п’ятнадцяти міністерств, нині — голова Національної ради Італії з питань ЗМІ. Теоретик поезії, він займається проблемами слова й образу в сьогоднішній культурі. Зустріч із ним буде корисною всім, кого цікавить поезія сучасної Європи, трансформація культури в добу глобалізації, екзистенційні переживання сьогоднішнього Homo Europaeus. В презентації візьмуть участь Коррадо Калабро, представники дипкорпусу Італії, видавці книжки та перекладач. Інф. «Дня».

У наших борців вже є дві «бронзи» з чемпіонату світу

Другий день у Данії триває чемпіонат світу з вільної, греко-римської та жіночої боротьби. Наразі скарбничка української збірної поповнилася двома бронзовими медалями, повідомляє прес-служба Національного олімпійського комітету. У вазі до 60 кг капітан збірної, срібний призер Олімпійських ігор в Пекіні Василь Федоришин та його партнер, чемпіон світу-2006 Ібрагім Алдатов (84 кг) поступилися суперникам у півфінальних поєдинках, але були сильнішими у протистоянні за бронзові нагороди. У боротьбі за треті місця Василь Федоришин виявився сильнішим за іранця Саіда Мохаммаді Панекалаі, а Ібрагім Алдатов — Юсупа Абдусаломова з Таджикистану, обидві сутички завершилися з рахунком 3:0. Наразі збірна України посідає 5-є загальнокомандне місце з 23-ма очками, а лідирують тут росіяни (53-и очки). На жаль, на цьогорічній планетарній першості не буде олімпійської чемпіонки Ірини Мерлені, якій на початку жовтня буде зроблена операція на коліні. Але за словами головного тренера збірної Руслана Савлохова, команда боєздатна, особливо чоловіча, де зібралися найкращі борці нашої країни. Не зважаючи на те, що жіноча команда досить молода, все ж кожен має шанс поборотися за медалі чемпіонату світу. Тим паче, що українська школа боротьби в черговий раз підтвердила, що є однією з найкращих у світі. За нагороди світової першості ще виступлять жінки, а завершиться програма чемпіонату змаганнями борців класичного стилю.

Пам’ять кривавих років

24 вересня в залах Гете-Інституту та Британської Ради в Києві відкривається міжнародна конференція «Друга світова війна та відтворення історичної пам’яті в сучасній Україні». Протягом трьох днів роботи конференції науковці з 14 країн (Польща, Росія, США, Канада, Велика Британія, Литва, інші держави) розглядатимуть найважливіші проблеми методології та теорії дослідження історичної пам’яті, моделі колективної та офіційної пам’яті, травматичної пам’яті геноциду, Голокосту, індивідуального досвіду про Другу світову війну. В роботі конференції беруть участь такі визнані в Україні та світі вчені, як Юрій Шаповал, Ігор Юхновський Владислав Верстюк, Владислав Гриневич, Тамара Гундорова, Роман Сербин, Борис Дубін, Януш Куртика, Орест Субтельний та інші. Докладний звіт про роботу конференції читайте в одному з найближчих номерів «Дня». Ігор СЮНДЮКОВ, «День».

Газета: 
Рубрика: