Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

24 червня, 2009 - 00:00

В Одесі відкрився Музей Голокосту

Його створено Асоціацією колишніх в’язнів концтаборів і гетто, громадською асоціацією «Україна-Ізраїль», за підтримки регіональної та міської влади, Центру культури Ізраїлю в Одесі. Музей поки що займає чотири кімнати в приміщенні на вулиці Малій Арнаутській. У ньому зберігаються речі в’язнів, фотоматеріали, документи, публікації в ЗМІ. Багато які речі приносили самі колишні в’язні. Один із таких людей —Семен Лемзер — пережив Майданек. Після війни повернувся до Союзу, а 30 років назад поїхав до США. «Зараз важко сказати, скільки нас залишилося — колишніх в’язнів концтаборів і гетто, — говорить Семен Лемзер. — Тільки в США це десятки тисяч людей. Бо після війни була сильна хвиля еміграції з Європи та Радянського Союзу до Америки. Колишні в’язні та їхні родини, власне, самі стали ініціаторами створення таких музеїв. І зараз вони є в багатьох штатах». Відкриття музею приурочено до дня початку Великої Вітчизняної війни, в якій загинуло близько трьох млн. євреїв, що мешкали на території Радянського Союзу, з яких понад половина — мешканці України. Один із творців музею, голова Асоціації в’язнів гетто і концтаборів Роман Шварцман говорить, що музей створено передусім для молоді. «Вони повинні знати це, — говорить Роман Шварцман, — щоб не допустити його повторення...». У подальших планах — проведення екскурсій, тематичних виставок і круглих столів. Тут розраховують на розширення своєї експозиції та площі. В останньому питанні пообіцяла допомогти міська влада, повідомляє Богдан ДИМОВСЬКИЙ, Одеса.

На Хмельниччині відзначили 120-річчя Анни Ахматової

Мало кому відомо, що саме з Поділлям перетинається життєвий шлях великої Анни Ахматової. Воістину, сила таланту не знає, а ні просторових, а ні часових меж. У селі Слобідка Шелехівська, що на Деражнянщині Аня Горенко (а саме таким є справжнє прізвище Ахматової) вперше побувала у сімнадцятирічному віці, а згодом ще неодноразово гостювала у своєї тітки — Анни Еразмівни Вакар. Тут похована й мати визначної особистості. Саме тому 120-річчя від дня народження видатної поетеси ХХ століття, яке припадає на 23 червня, відзначили на Хмельниччині. Відтепер у Слобідці Шелехівській є вулиця Вакарів — родичів Ахматової та власне вулиця імені великої поетеси. Погожа червнева днина співпала ще з одним визначним ювілеєм — 20-річчям створення унікального музею Ахматової у Слобідці Шелехівській. І це не без невичерпної енергії директора музею Марії Скорбатюк, котра протягом багатьох років зберігає та передає молодому поколінню надбання літературної творчості та унікальні факти про те, що життям своїм Ахматова тісно пов’язана з Хмельниччиною: тут вона черпала натхнення і творила поезію. Вшанувати пам’ять про великий талант приїхали генеральний консул Російської Федерації в місті Львові Євген Гузєєв, представники Національного музею літератури України та російсько-українського культурно-просвітницького центру «Співвітчизники» у Вінницькій області, артисти, письменників та поети з усієї України та інших куточків світу, повідомляє Юлія РОСТОЦЬКА, Хмельницький.

Духовенство Волині просить владу закрити недільні ринки

Керівники кількох релігійних організацій Волині звернулися з листом до голови обласної ради з проханням заборонити роботу ринків у недільні дні. Свою думку мотивують «четвертою заповіддю Закону Божого», в якій «Господь велить шість днів працювати і робити свої діла, хто до яких покликаний, а сьомий день присвячується служінню Богові та святим і угодним йому справам — турботі про спасіння своєї душі, молитві в Храмі Божому й удома, вивченню Закону Божого, читанню Святого письма й інших корисних для душі книг, благочестивому спілкуванню, духовному вихованню дітей, допомозі бідним, відвіданню хворих і ув’язнених, втішенню засмучених тощо». У своєму листі до голови ОДА керуючий Волинською єпархією УПЦ митрополит Ніфонт, керуючий Волинською єпархією УПЦ КП архієпископ Михаїл, керуючий Володимир-Волинською єпархією УПЦ єпископ Никодим, ординарій Луцької дієцезії РКЦ єпископ Маркіян Трофим’як, екзарх Луцький УГКЦ єпископ Йосафат, голова Волинського об’єднання церков християн віри євангельської п’ятидесятників, старший пресвітер Михайло Близнюк, голова Волинського об’єднання церков євангельських християн-баптистів, єпископ Володимир Чайка нагадують, що «кожен християнин-роботодавець грішить, коли без крайньої потреби накладає на своїх працівників справи, які перешкоджають святкувати неділю. Тож, незважаючи на різноманітні перешкоди, органи місцевого самоврядування та роботодавці повинні подбати про долю Волинського краю, духовне здоров’я його мешканців і зробити все можливе, аби забезпечити християнам відповідний вільний час для релігійного життя і відпочинку». Керівники релігійних організацій Волині просять обласну владу порушити клопотання перед головами територіальних громад щодо заборони роботи критих ринків у неділю, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Волинська область.

Газета: 
Рубрика: