Схід і південь ходять на фiльми, дубльованi українською мовою
Дублювання кінострічок українською мовою суттєво не вплинуло на кількість відвідувань кінотеатрів на сході та півдні України, повідомив генеральний директор дистриб’юторської компанії B&H Film Distribution Богдан Батрух. «Попри всі заяви, що український дубляж не користуватиметься попитом у глядачів сходу та півдня України, згідно з попередніми даними прокату фільму «Монстро» глядачі з цих регіонів активно продовжували відвідувати кінотеатри, — сказав в інтерв’ю УНІАН гендиректор компанії. — Середня відвідуваність кінотеатрів на сході та півдні України зазвичай становить приблизно 40% від загальної відвідуваності по Україні. Наприклад, відвідуваність у Кривому Розі, де за перші десять днів картину прийшло переглянути понад три тисячі чоловік, була навіть більшою, ніж у Чернівцях чи в Івано-Франківську. Були проблеми з окремими кінотеатрами в Харкові та Криму, які відмовлялися демонструвати в себе україномовну стрічку, але вони мали яскраво виражений політичний, а не бізнесовий характер». Згідно з даними опитування, проведеного компанією First Movies International в грудні 2007 року на замовлення Sony та Disney, лише 11% громадян України висловилися проти збільшення у прокаті кількості фільмів, дубльованих українською мовою. У той же час 19% респондентів заявили про необхідність збільшення кількості фільмів, що дублюються українською, ще 24% респондентів підтримують цю ідею, 30% опитаних ставляться до цього нейтрально. Ще 16% до збільшення кількості стрічок, дубльованих українською, ставляться скоріше негативно, ніж позитивно. Зокрема, на запитання, чи стали вони менше ходити в кіно, коли збільшилась кількість фільмів, дубльованих українською мовою, 54% опитаних жителів Києва відповіли, що це не вплинуло на їхні відвідини кінотеатрів, 19% опитаних киян заявили, що вони почали ходити в кіно частіше. У той же час 15% опитаних киян відповіли, що стали менше ходити в кіно після того, як збільшилася кількість фільмів, дубльованих українською мовою, а 11% почали віддавати перевагу перегляду фільмів вдома на DVD.
Ікони з Миколаєва
Iз 15 лютого до 8 березня в Музеї Івана Гончара відбудеться перша у Києві виставка робіт іконописної майстерні «Небо на землі» з Миколаєва. На ній буде представлено 92 ікони, які виконані у різних техніках. Однією з особливостей даної іконописної школи є експериментальна реконструкція старовинних ікон з використанням елементів надсучасних технологій — приміром, інкрустація електронними платами. «Небо на землі», беззаперечно, є однією з найкращих шкіл українського іконопису. Ікони миколаївських майстрів нині роз’їхалися до різних країн, зокрема, Росії, США, Франції, Німеччини, Швейцарії, Бельгії, Японії, Об’єднаних Арабських Еміратів. Є вони і в колекціях українських політиків — Віктора Ющенка, Віктора Януковича та Юлії Тимошенко, повідомляє Олена ЯРНОВА .
Пiшла з життя відома тележурналістка Наталія Кондратюк
12 лютого о 4-й годині ранку на 44-му році життя померла тележурналістка Наталія Кондратюк. Останнім часом Наталія лежала в лікарні із хворобою печінки; причиною смерті став тромб, повідомляє «Телекритика». Наталія Кондратюк народилась 23 липня 1964 року. У 1988 році закінчила факультет журналістики Київського державного університету. З 1987 по 1993 рік працювала у редакції інформації «УТН», потім — у програмах ММЦ «Інтерньюз». Iз 1994 до 2005 року очолювала бюро російського каналу «ОРТ» в Україні. До літа 2007 року працювала ведучою інформаційно-аналітичної програми та шеф-редактором київського відділення телеканала «Україна». Прощання з Наталією Кондратюк відбудеться 14 лютого об 11.00 у церкві на Байковому цвинтарі. «День» висловлює глибоке співчуття рідним і близьким Наталії Кондратюк.