Кабмін пропонує парламенту призначити віце-прем’єром Віталія Гайдука
Кабінет міністрів пропонує Верховній Раді призначити віце-прем’єром з питань паливно-енергетичного комплексу Віталія Гайдука. Перший віце-прем’єр Олександр Турчинов зазначив, що відповідне подання уряд вніс до парламенту. Гайдук уже був віце-прем’єром з ТЕК — у 2003 році, в першому уряді Віктора Януковича. Ще він має досвід голови паливного відомства за прем’єрства Анатолія Кінаха (листопад 2001 — листопад 2002 років) і першого заступника міністра палива й енергетики в уряді Віктора Ющенка (2000 рік). Також перший віце-прем’єр Олександр Турчинов повідомив, що прем’єр-міністр Юлія Тимошенко внесла пропозицію щодо призначення Андрія Портнова головою Фонду держмайна, Ігоря Куруса — головою Держкомітету з питань телебачення та радіомовлення і щодо призначення головою Антимонопольного комітету Давида Жванії.
Рада узаконить статус воїнів УПА?
Прийняття Закону про статус воїнів ОУН-УПА для фракції «Наша Україна — Народна Самооборона» є питанням принциповим, тому НУ-НС буде голосувати з нього одностайно «за». Про це заявив заступник голови фракції «Наша Україна — Народна Самооборона» Тарас Стецьків.
Як повідомляє офіційне інтернет-представництво блоку НУ-НС, Стецьків зазначив, що за цей Закон буде голосувати й фракція БЮТ. «Це буде одностайне голосування двох фракцій — як це було, наприклад, за кандидатуру прем’єр-міністра», — уточнив політик.
Крім того, парламентарій наголосив, що з пропозицій та законопроектів, які вносить Президент, фракція НУ-НС буде голосувати одностайно й однозначно «за». «Оскільки всі ці законопроекти є важливими», — резюмував народний депутат.
Нагадаємо, що 10 січня 2008 року Президент України Віктор Ющенко направив до Верховної Ради законопроект «Про правовий статус учасників боротьби за незалежність України в 20—90-х роках ХХ століття».
Даним документом пропонується встановити, що до цієї категорії громадян відносяться особи, які брали участь у політичній, партизанській, підпільній чи озброєній боротьбі тих років у складі Української військової організації, Карпатської Сечі, ОУН, УПА, Української головної визвольної ради. Сюди ж віднесені ті, хто допомагав у діяльності вказаних організацій.
Приватизацію аеропортів заборонять
Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко доручила Міністерству транспорту і зв’язку, Фонду державного майна та Міністерству економіки підготувати законопроект, що передбачає неможливість приватизації злітно-посадочних смуг і систем безпеки українських аеропортів. Про це Тимошенко заявила в Дніпропетровську на презентації проекту реконструкції міжнародного аеропорту Дніпропетровська, повідомляє Інтерфакс-Україна. Прем’єр підкреслила неприпустимість відчуження з державної власності злітно-посадочних смуг і систем безпеки аеропортів шляхом банкрутства або застави. Юлія Тимошенко також зазначила, що закон має суворо регламентувати питання приватизації терміналів аеропортів. У свою чергу, глава Дніпропетровської обласної державної адміністрації Віктор Бондар зауважив, що в Україні 70% аеропортів перебувають у комунальній або приватній власності. За його словами, у власності держави перебувають вісім аеропортів, з яких харківський, одеський і львівський — у комунальній власності.
Донецьку загрожують пожежі
За останній рік у Донецькій області створилася по-справжньому пожежонебезпечна обстановка, внаслідок чого вже в перші дні нового року загинули декілька десятків осіб. При цьому пожежі, що почастішали, які фахівці пов’язують передусім із погіршенням погодних умов і необережним поводженням з вогнем самих донеччан, в основному забирають життя чоловіків, як правило, безробітних.
Як заявив на прес-конференції начальник Головного управління МНС України в Донецькій області Андрій Бондаренко, поточного року пожежна обстановка в регіоні збереглася на колишньому, вельми несприятливому рівні: за перший тиждень 2008 року в області сталося 232 пожежі, які забрали 61 життя. При цьому 13 осіб, у числі яких троє дітей, були врятовані, а окрім того, рятувальникам вдалося врятувати від вогню майно на суму понад 3,5 млн. грн. З іншого боку, загальні збитки від пожеж на Донеччині становили майже 1 млн. грн.
За словами фахівців, які порівнюють ці дані з аналогічним періодом минулого року, число пожеж збільшилося більш ніж у два рази (минулого року їх було 112). За даними рятувальників, частіше за все пожежі відбуваються в приватному секторі (69% від загальної кількості випадків), а причинами займання виявляються необережне поводження з вогнем (41%), порушення правил експлуатації енергоустаткування (27%) і порушення техніки безпеки при експлуатації пічного опалення (23%).
Проте бувають і унікальні випадки, коли громадяни навмисно створюють пожежонебезпечну ситуацію. Так, у Різдвяну ніч невстановлений поки що зловмисник намагався висадити помешкання в одному з будинків м. Макіївки Донецької області. Як повідомляє прес-служба Макіївського ГУ ГУМВС України в Донецькій області, злочинець встановив вибуховий пристрій на вікні квартири, розташованої на першому поверсі. Внаслідок вибуху були пошкоджені віконна ґратка, скло і рами, потерпілих немає. У даний момент проти «терориста» порушено карну справу за фактом спроби здійснення вбивства, ведеться активний розшук зловмисника.
Враховуючи ці факти, ГУ МНС України в Донецькій області звернулося до донеччан із проханням гранично обережно використовувати електронагрівальні прилади і пічне опалення, а також уникати появи відкритого вогню і намагатися не використовувати неякісні або ненадійні піротехнічні засоби. Окрім того, як твердять рятувальники, не варто нехтувати й елементарними правилами пожежної безпеки — не курити в ліжку, не опалювати помешкання за допомогою включеної на всю потужність газової плити і дуже акуратно поводитися з газовим обладнанням.
До речі, як показує статистика, ці поради актуальні не лише для Донбасу, але й для всієї України загалом: 2007 року в нашій країні сталося 46,5 тис. пожеж, що на 5,6% більше, аніж 2006 року. Ці трагедії забрали життя 3,3 тис. осіб, при цьому ще 1,7 тис. українців було травмовано. Ганна ХРИПУНКОВА, «День».