Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

6 грудня, 2011 - 00:00

У Туреччині відкрито пам’ятник жертвам депортації

У турецькому місті Невшехир минулого тижня відкрито пам’ятник жертвам кримськотатарського народу, які постраждали від депортації 1944 року. Пам’ятник встановлено за замовленням мерії міста в меморіальному парку, присвяченому загиблим воїнам, повідомили «День» в прес-службі Меджлісу кримськотатарського народу. У церемонії відкриття пам’ятника взяли участь гості з Криму — народний депутат України, глава меджлісу Мустафа Джемільов, представники кримської громадськості, активісти місцевої філії Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар у Туреччині, губернатор області Невшехир Абдуррахман Саваш, мер міста Хасан Юнвер, представники кримськотатарської діаспори, які прибули з різних країн світу. Мустафа Джемільов подякував мерові міста та губернаторові області Нефшехир за допомогу в установленні монумента. «Сподіваюся, що цей пам’ятник сприятиме розвитку братніх стосунків між кримськими татарами та народами України і Туреччини», — підкреслив лідер меджлісу. Мер Невшехира Хасан Юнвер зазначив, що кримські татари завдяки своїй єдності та згуртованості вистояли в жорстоких випробуваннях. «Впродовж багатьох років ми переконуємося, що єдність сердець не розбити навіть гарматою. Кримські татари встояли перед всіма жахами, і всі спроби знищити цей народ успіхом не увінчалися», — сказав він. Цього ж дня в центрі культури і мистецтв «Кападокія» муніципалітету Невшехир відбувся концерт, у якому взяли участь актори з Криму. Вони виконували кримськотатарську народну музику й танці, повідомляє Микола СЕМЕНА, Сімферополь.

Велотрековики здобули дві медалі Кубка світу

У колумбійському Калі завершився II етап Кубка світу з велоспорту на треку. Українська збірна здобула на ньому дві нагороди, повідомляє www.noc-ukr.org. Першу медаль срібного гатунку до скарбнички збірної України поклали Любов Шуліка та Олена Цьось у командному жіночому спринті. Наші дівчата поступилися лише німкеням, з якими, до речі, ділять друге місце в заліку Кубка світу. Український дует подолав дистанцію за 33,869 сек., німкені ж — за 33,143 сек., трійку призерів замкнули росіянки (33,207 сек.). Також на світовий подіум повернулася бронзова призерка пекінської Олімпіади Леся Калітовська. В індивідуальній гонці переслідування на 3000 м українка посіла третє місце, показавши час 3:35,983 сек. Чемпіонкою в цій дисципліні стала Елісон Шанс із Нової Зеландії (3:28,994), другою була Венді Хувенагель із Великобританії (3:33,698).

У Миколаєві — свято десантників

Учора в Миколаєві відсвяткували 32-ту річницю створення 79-ї Миколаївської окремої аеромобільної бригади командування Сухопутних військ Збройних сил України. Під час святкування основний склад відзначили почесними грамотами. Станом на листопад 2011 року склад 79-ї Миколаївської аеромобільної бригади здійснив близько 3500 стрибків із парашутом, що потребує від військовослужбовців спеціальних навичок. Склад Миколаївської аеромобільної бригади бере активну участь у міжнародних навчаннях. Так, 2011 року військовослужбовці взяли участь у навчаннях «Козацький Степ-2011» та «Сі-Бриз-2011». Нагадаємо, експериментальна 79-у окрему аеромобільну бригаду було створено 1 липня 2007 року шляхом об’єднання 79-го аеромобільного полку з 11-м полком армійської авіації. 1979 року Радянський Союз створював десантно-штурмові з’єднання та частини, для чого був розформований 80-й полк, який дислокувався в Баку (Азербайджан) та 105-а повітряно-десантна дивізія, що дислокувалася у м.Фергана (Узбекистан). На базі окремого батальйону десантного забезпечення 105-ї повітряно-десантної дивізії та розвідувальної роти 111-го парашутно-десантного полку 105-ї пдд (пункт постійної дислокації м. Ош —Киргизстан) у Миколаєві для охорони південних рубежів СРСР було сформовано 40-у десантно штурмову бригаду. Після розпаду Союзу передана під юрисдикцію України. У 1990 роках переформована на 79-й окремий аеромобільний полк. Десантники 79-го полку брали участь у ряді миротворчих операцій у країнах колишньої Югославії, Сьєрра-Леоне, Іраку, Ліберії. 79-а бригада брала участь у ряді міжнародних навчань, де зарекомендувала себе з позитивного боку. 2007 року полк експериментально з’єднали з полком армійської авіації в єдину 79-у аеромобільну бригаду, повідомляє Вікторія ВЕСЕЛОВСЬКА, корпункт «Дня» в Миколаєві.

Газета: 
Рубрика: