Відродження книжкової мережі
9 листопада ми будемо відмічати День української писемності. До цього свята у нашій столиці прилучили відкриття магазину «Українська книгарня», який створений за ініціативи Держкомтелерадіо. За словами організаторів, з його появою в Україні почне працювати довгоочікуваний проект ребрендингу колишньої мережі державних книжкових магазинів по всій нашій країні. У перспективі у цій книгарні реалізовуватиметься поліграфічна продукція, видана в Україні підприємствами державної та приватної форм власності. До втілення цього соціально-культурного проекту Держкомтелерадіо залучив Асоціацію «Українська видавнича академія» та ряд громадських організацій у сфері книговидання та книгорозповсюдження. Відкриття магазину — це свідчення послідовної та переконливої протидії Державного комітету телебачення і радіомовлення України масовому знищенню мережі книжкових магазинів, що відбувається останніми роками. Навіть у Києві мерія прийняла рішення закрити останній книжковий магазин на Хрещатику аби у цьому приміщенні розмістити гральні автомати («День» писав про це у №150)... Тому відкриття «Української книгарні» по вулиці Довженка, 3 можна розглядати як початок перемін на краще та протистоянню конкурентної боротьби із закордонною книжковою експансією. Держкомтелерадіо спромоглося зупинити перепрофілювання книжкових магазинів і розпочати роботу над поверненням втрачених закладів книжкової торгівлі; створення розгалуженої мережі книжкових крамниць, які працюватимуть на принципово нових методологічних та технологічних засадах. Тут можна буде обмінювати книжки, приносити старі, здавати прочитані нові з поверненням частки їх вартості, купувати здані книжки зі значними знижками тощо. При «Українських книгарнях» відбуватимуться різноманітні акції — презентації нових видань, зустрічі з письменниками, круглі столи з актуальних проблем становлення української книги. До речі, у перший день робити магазину «Українська книгарня» в Києві відбулася передача 10 комплектів книжок до бібліотек дитбудинків, а також підписано угода, що ця благодійна акції буде постійною. Інф. «Дня».
Президент помилував фігуранта скнилівської трагедії
У Секретаріаті Президента України підтверджують інформацію про те, що своїм указом Віктор Ющенко помилував колишнього заступника командуючого 14-м авіакорпусом генерала Анатолія Третьякова, засудженого раніше до шести років позбавлення волі в зв’язку з авіакатастрофою в Скнилові Львівській області в липні 2002 року. Це було зроблене після звернення льотчиків. Як повідомив у інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна керівник служби з питань помилування Секретаріату Президента Віктор Мойсеєнко в середу, такий указ Президент видав 24 жовтня. «Дійсно, Президент помилував двох учасників цієї трагедії: генерал А. Третьяков звільнений, а одному з льотчиків — він був запасним — полковнику Юрію Єгорову скорочений термін», — розповів співрозмовник агентства. За словами В. Мойсеєнка, указ був підписаний після рішення відповідної комісії, в яку надійшла низка звернень з проханням про помилування. «Це були звернення льотчиків», — розповів він. «Ці заяви розглядала комісія. Враховуючи всі обставини, комісія винесла рішення про помилування й передала його на розгляд Президенту», — пояснив В. Мойсеєнко, зазначивши, що ці звернення розглядалися близько місяця. У той же час представник Секретаріату зауважив, що про помилування командира екіпажу Су-27 Володимира Топонаря не йдеться. «Про Топонаря питання не ставиться, оскільки й офіційно, й неофіційно льотчики вважають, що саме він був основним винуватцем трагедії», — підкреслив він.
Як написала в середу газета «Сегодня», другому пілоту літака Су-27 полковнику Юрію Єгорову, засудженому до восьми років, термін скорочений до 3,5 років. За інформацією видання, А. Третьяков 31 жовтня покинув колонію, а Ю. Єгоров зробить це в 2008-му. Майже два місяці тому свободу отримав екс-помічник керівника польотами, комеск Юрій Яцюк, засуджений до п’яти років. Газета також повідомляє, що В. Топонарь, який отримав 14 років, відбуває покарання неподалік від Києва, недавно розлучився й одружився з іншою жінкою. Внаслідок падіння на глядачів літака Су-27 на авіашоу 27 липня 2002 року на львівському аеродромі «Скнилів» загинули 77 осіб, з яких 28 — діти. Постраждалими внаслідок авіакатастрофи визнані 543 людини, зокрема, після трагедії десять осіб залишилися інвалідами, з них троє — інвалідами першої групи.
«Коні не винні...»
«Коні не винні...» — під таким девізом працівники Львівського іподрому провели акцію протесту, проти рішення передати державне підприємств у комунальну власність. Понад 20 кінних та майже весь колектив іподрому пройшли маршем центральними вулицями міста скандуючи: «Не дамо розграбити Львівський іподром». У місті створено страйковий комітет для боротьби з владою Львова. Комітет уже схвалив рішення провести низку акцій протесту проти «насильницьких дій міської влади в особі мера Андрія Садового, ціллю яких є знищення ДП «Львівський іподром» — йдеться у зверненні.