Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

5 червня, 2007 - 00:00

Ратуша Олександра Мазурчака

За 6 тисяч гривень «пішла» на аукціоні у Кам’янці-Подільському картина Олександра Мазурчака. На картині — Ратуша, пам’ятка архітектури XVI століття. «Ця кам’яна будівля з вежею-дзвіницею була натурою для 37 аматорів. Серед них — юні ліцеїсти, поважні підприємці, представники інтелігенції і влади», — повідомила для «Дня» про цю непересічну акцію біля Ратуші керівник прес-служби міської ради Тетяна Ляменко. Творили публічно. Саме на тому місці, де у «часи темряви» біля стовпа ганьби відбувалися екзекуції. А на другому поверсі будівлі магістрату відбувалися судові засідання. Тепер у Ратуші — музей Магдебурзького права. Мабуть, історична пам’ять надихала художників. «14 робіт було відібрано для відкритого аукціону. Найдорожче продали картину Олександра Мазурчака, за 6 тисяч гривень. А всього наторгували 10200 гривень», — продовжила Тетяна Ляменко. Можливо, учасники аукціону віддали належне Олександрові Мазурчакові не стільки за художню майстерність, скільки за його посаду. Він — міський голова Кам’янця- Подільського. Прізвище власника його картини не розголошується. Натомість достеменно відомо, що 10200 гривень передано для потреб притулкової групи дитячого садка №17, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Бібліотеку ім. В.Г. Заболотного переселяють в Софію Київську

Останнім часом точаться часті дискусії стосовно звільнення орендаторами займаних ними приміщень в Гостинному дворі. Їм передувало розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2007 року «Про передачу будинку на Контрактовій площі, 4 у м. Києві (Гостинного двору)». В ньому йдеться про прийняття пропозиції Держінвестицій передати згаданий об’єкт до сфери управління Держінвестицій для розміщення центрального апарату Агентства, повідомляє прес-служба міністерства регіонального розвитку та будівництва України. За її даними, цим розпорядженням Фонду держмайна, відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 11 січня 1993 року, доручено забезпечити розірвання договору оренди зазначеного будинку та вивільнення орендарем його приміщення.

Нині орендарями Гостинного двору є корпорація «Укрреставрація», інститут «УкрНДІпроектреставрація», державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г.Заболотного та ряд громадських і господарських організацій. Всього — 32 суб’єкти. Днями бібліотеку відвідав та зустрівся з її керівництвом міністр регіонального розвитку та будівництва Володимир Яцуба. За словами міністра, для забезпечення належних умов зберігання бібліотечних фондів (400 тисяч книг) необхідно перемістити їх у якісно відремонтоване приміщення. Для цього було запропоновано будинок Консисторії Національного заповідника «Софія Київська». «Якщо таке переселення буде втілено, тоді Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г.Заболотного стане першою, яка буде розміщена у Софії Київській, — наголосив В.Яцуба. Він також зазначив, що таке рішення буде історично правильним, оскільки ця бібліотека розміщувалася в будинку Консисторії до 1985 року. Крім того, за словами Володимира Яцуби, міністерство сприятиме бібліотеці у створенні електронної бази даних та придбанні для цього необхідної техніки.

По сміттю — віршами

У Вінниці завершився конкурс на кращий слоган, закличку, афоризм, речівку і навіть вірш на тему сміття. «Поезія» буде розміщена на урнах, контейнерах і баках для сміття. До речі, розробили дизайн урн, контейнерів і баків також вінниччани. Саме так розпочав боротьбу за чистоту у місті обласний осередок Всеукраїнської екологічної ліги. У конкурсі брали участь не лише студенти і школярі, а і дорослі. Авторів найцікавіших пропозицій не лише нагородили, але й «прославили». Найоригінальніші написи, які закликають не смітити і викидати сміття у відведеному місці, розмістять на контейнерах у дворах, де проживають їхні автори, з підписом, котрий буде інформувати сусідів поета щодо авторства, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, «День».

До Тараса — без байок

Рекордна кількість — близько 2000 осіб узяли участь у ювілейному, п’ятому поспіль мотофестивалі «Тарасова гора», що відбувся у вихідні в Черкасах та Каневі. Беззмінний його натхненник і керівник Salvador (у миру — Ашот Арушанов) цього разу зібрав на берегах Дніпра байкерів з 10 країн світу. Вони привезли у подарунок для своїх підшефних з місцевої школи-інтернату 5 тисяч гривень до випускного вечора.

Не відступаючи від традиції, байкери залишили біля підніжжя кількасот мотоциклів і піднялися на Чернечу гору, щоб уклонилися Великому Кобзареві. На відміну від деяких державних діячів, котрі полюбляють «освячувати» тут свої утопічні плани, а заодно годувати з Гори №1 український народ черговими байками, байкери були небагатослівними і підтвердили слова ділом — обіцяні гроші тут же вручили інтернатівцям.

Хвацько покатавши підшефних на розцяцькованих байках, учасники фестивалю відбули до своєї бази під Черкасами, де їх чекали виступи гуртів «Диверсанти», «Сад», «Вій», «Борщ» (усі — Україна), «Саквояж» (Вірменія). Цвяхом програми був екзотичний Шон Карр, котрий заспівав у супроводі свого гурту «Death Valley Screamers».

«Мотофестивалі для нас — це спосіб зустрітися з друзями з усієї України та своїми зарубіжними колегами, — сказав в інтерв’ю для «Дня» Salvador. — А канівський зліт — це ще й нагода відчути енергетику Тараса. Ми навмисне перечікуємо всі урочистості, які відбуваються тут у травні, й приїжджаємо сюди, коли все влягається й на Горі порожньо. Отоді справжній Шевченко відчувається найкраще, повідомляє Євген БРУСЛИНОВСЬКИЙ , Черкаси — Канів.

Газета: 
Рубрика: