«День» випустив електронну версію книги «День і вічність Джеймса Мейса» — 18 лютого вченому виповнилося б 55 років
До дня народження Джеймса Мейса редакція газети «День» представляє електронну версію книжки «День і вічність Джеймса Мейса» (у друкованому варіанті вийшла у 2005 р.). «Зараз усе більше людей отримує інформацію із електронних носіїв, — говорить головний редактор Лариса Івшина у своїй передмові до книжки на CD. — І ми вирішили наблизити думки блискучого вченого і журналіста «Дня» Джеймса Мейса до наших читачів ще в один, зручний для них спосіб».
Перший екземпляр буде подаровано публічній бібліотеці імені Лесі Українки для дорослих, яка стала ініціатором акції з нагоди вшанування пам'яті незабутнього вченого.
Джеймс Мейс — американський дослідник, який оприлюднив на увесь світ страшну правду про Голодомор в Україні. Чого варта тільки одна його праця «Oral History/ Усна історія» — три томи свідчень очевидців трагедії. Частину свого життя Джеймс Мейс прожив в Україні. З 1997 по 2004 роки він працював у газеті «День».
Українці не визнають нових тарифів
Необґрунтованим вважають підвищення тарифів на житлово- комунальні послуги для населення 77 % громадян. Це продемонструвало опитування, проведене соціологічною службою Центру Разумкова 2—9 лютого 2007 року в усіх регіонах України. Як передає Інтерфакс-Україна, лише 9,9% опитаних вважають, що підвищення тарифів зумовлене об'єктивними причинами, інші вагалися з відповіддю на питання. У порівнянні з вереснем минулого року впевненість населення в необґрунтованості тарифів дещо зросла: у вересні тарифи вважали необґрунтованими 72,0%, а обґрунтованими — 13,7%. Відносна більшість населення України (42,7%) в підвищенні тарифів на житлокомпослуги звинувачує уряд, 21,8 % покладає відповідальність на місцеву владу, а 11,2% — на Президента України. Кожен десятий із опитаних (10,5%) вважає, що ніхто в підвищенні цін не винен — воно наперед визначене підвищенням цін на газ Росією. Інші респонденти вагалися з відповіддю на запитання. Порівняно з вереснем 2006 року, коли ставилися аналогічні запитання, значно зросло число тих, хто покладає відповідальність за підвищення тарифів на місцеву владу (у вересні таких було лише 6,7%). У той же час, знизилося число тих, хто вважає винним у підвищенні тарифів уряд (у вересні — 48,5%) і Президента (у вересні — 19,1%). Оцінки платоспроможності родини при платежі за житлово-комунальні послуги стали менш песимістичними. Майже чверть (23,2%) вважає, що тепер вони або їхні родини не зможуть їх сплатити (у вересні таких респондентів була майже третина — 31,3%); дві третини опитаних (66,5%) відповіли, що вони зможуть сплачувати за послуги, але це буде важко зробити (у вересні — 56,9%). Число громадян, які не вважають, що плата за новими тарифами стане для сімейних бюджетів проблемою, залишилося колишнім — 5,5%. Інші респонденти вагалися з відповіддю, або відповіли, що не є споживачами житлово-комунальних послуг і не платять за них.
Заповіднику Григорія Сковороди — статус національного
Голова Харківської обласної державної адміністрації Арсен Аваков розраховує, що в поточному році заповідник на базі Літературно-меморіального музею українського філософа Григорія Сковороди в селі Сковородинівка Золочівського району отримає статус національного. Як повідомили кореспондентові Інтерфакс- Україна в прес-службі Харківської облдержадміністрації, з таким проханням А. Аваков вже звертався до президента України Віктора Ющенка та деяких віце-прем'єр-міністрів. За словами голови області, для того, щоб досягти бажаного результату, було написано спільну заяву Харківської облдержадміністрації та облради, в якій влада взяла на себе зобов'язання не претендувати на фінансування музею на рівні національного в 2007 році, а почати таке тільки з 2008 року. Наразі музейна територія охоплює 18,2 га землі, де знаходяться могила філософа, пам'ятник роботи видатного українського митця Івана Кавалерідзе, улюблені місця Г. Сковороди: 700-річний дуб, під яким він любив працювати й відпочивати, колодязь, фруктовий сад і парк з липовими алеями, розташування яких збереглося з XVIII століття, а також сам музей, де зберігаються особисті речі. У лютому 2007 року Харківська область відзначає 75-у річницю з моменту свого створення.
Сімферополь шукає побратимів
Як повідомили «Дню» у прес-службі Сімферопольської міської ради, влада столиці автономії має намір значно розширити побратимські зв'язки з містами світу. Так, міський голова Геннадій Бабенко нещодавно відвідав турецьке місто Ескішехір і підписав угоду щодо братерства і співробітництва з цим найбільшим промисловим і культурним центром сусідньої країни. В Ескішехірі, населення якого становить близько 750 тисяч осіб, проживає багато вихідців із Криму, які переїхали до Туреччини ще в XVIII столітті. Тут розвинені будівництво авіаційної техніки, машинобудування, виробництво побутової техніки й будматеріалів, торгівля. Зокрема, саме в Ескішехірі, очевидно з використанням давньої кримської технології, виробляється понад 60% турецької черепиці. Геннадій Бабенко, нещодавно відвідавши США у складі української делегації, також відновив побратимські зв'язки з містом Сейлем із штату Орегон. І хоча угода щодо побратимських зв'язків із цим американським містом підписана понад 20 років тому, однак останнім часом контакти були втрачені. Кримчани запросили мера Сейлема Дженет Тейлор на День міста, а вона у свою чергу — на свято з нагоди 150-річчя Сейлема, яке відзначатиметься одночасно з Днем незалежності США — 4 липня. Нині міськрада Сімферополя веде роботу з поновлення існуючих побратимських зв'язків із містами Руссе в Болгарії, Кечкеметом в Угорщині, Хайдельбергом в Німеччині. Геннадій Бабенко на прес-конференції також зізнався журналістам, що планує підписати угоду з владою чеського міста Пльзень. На його думку, це допомогло б успішніше побудувати в Сімферополі спільне підприємство зі складання чеських тролейбусів, а також розширити обмін досвідом між чеськими і кримськими пивоварами. Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.