Одразу чотири голови райдержадміністрацій подали у відставку
На VI сесії обласної ради, що відбулася наприкінці минулого тижня, голова Миколаївської облдержадміністрації Олександр Садиков проінформував депутатів про те, що чотири голови районних державних адміністрацій подали заяви про відставку. Ці заяви, за словами губернатора, вже направлені до Секретаріату Президента й Кабінету Міністрів України. Тепер керівництво Березнеговатським, Доманевським, Єланецьким й Казанківським районами будуть здійснювати перші заступники голів РДА цих районів. Раніше депутати Веселіновської і Новобугської районних рад висловили недовіру головам своїх РДА, які поки що у відставку не збираються. А Президент Ющенко вже звільнив призначених після «помаранчевої» революції голів Братської, Жовтневой і Снігіревської райдержадміністрацій. Висловлення недовіри голові облдержадміністрації Олександру Садикову, яке передрікали деякі місцеві журналісти й політологи, не відбулося. Сесія загалом пройшла спокійно й по-діловому. На ній були затверджені обласні програми з подолання дитячої безпритульності й «Здоров’я нації». Інтригою сесії стала заява депутата від фракції БЮТ Маргарити Черненко про факти нераціонального використання коштів начальником управління освіти й науки ОДА Анатолієм Олійником. За словами депутата, в галузі відбуваються речі, які важко зрозуміти. Наприклад, начальник управління виділяє державне приміщення приватній структурі, атестати для випускників шкіл замовляються на фірмі, яка бере за їх виготовлення грошей в два рази більше, ніж інші тощо. Незадоволена депутат і її колеги-вчителі й роботою відомчого санаторію «Миколаїв». Ще однією сенсацією став факт переходу до фракції БЮТ депутата облради від СПУ Геннадія Задирко, який раніше був секретарем Політради СПУ, але через розбіжності з лідером партії А.А. Морозом залишив цю високу посаду в столиці й повернувся в Миколаїв, повідомляє Віталій ШЛЯПНИКОВ, Миколаїв.
Ніч у підземеллях Старої фортеці
Вперше в історії Старої фортеці у Кам’янці-Подільському відбулася історична реставрація «життя» її мешканців у період ХVII—ХIХ століть. Екскурсанти перейнялися атмосферою середньовіччя завдяки старості фортеці, його дружині, подрузі його дружини, писареві, провидцям та іншим персонажам. Вони почули «голос каменю», яким «розповідалося» про місію стародавнього міста над річкою Смотрич, «зустрілися» із тінню в’язня фортеці Устима Кармелюка, слухали пісню «За Сибіром сонце сходить...»... Нічна екскурсія — новий проект співробітників Кам’янець-Подільського історичного музею-фортеці — тривала дві години. «Першими екскурсантами стали найповажніші громадяни і гості нашого міста», — повідомила «Дневі» директор історичного музею Людмила Станіславська. Вона сподівається, що надалі екскурсоводам, які виконують ролі мешканців фортеці вищезгаданого історичного періоду, вистачить роботи: «Саме вночі, коли є надія зустрітися з привидами, якнайліпше відчувається дух проминулої епохи. Одержали перші заявки від туристів з усіх кінців, які бажають «пережити» повернення у минувшину». Як заявив перший заступник міського голови Кам’янця-Подільського Сергій Бабій, місцева влада щиро привітала ці зусилля музейних співробітників, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
Різака вже засудили, навіть не повiдомивши йому
Як відомо, продовжується розгляд кримінальної справи екс-губернатора Закарпаття в Івано-Франківському Апеляційному суді. Уже відбулося багато засідань, заслухано і допитано десятки свідків. Сам підсудний винним себе не визнає по жодному епізоду обвинувачення, яке пред’явлено йому Закарпатською обласною прокуратурою. Але справжню сенсацію на суді створив сам підсудний, заявивши, що винним у скоєнні важких злочинів його визнав інший суд… Свалявського району Закарпатської області. Як з’ясувалося пізніше, ця заява була підтверджена вироком Свалявського райсуду, який розглядав справу по організації масових заворушень у м. Свалява. Навіть не поінформувавши про розгляд справи, не запросивши Івана Різака на засідання суду ні в якості свідка, ні в якості обвинуваченого, суд тим не менше за його відсутності та відсутності його адвокатів виніс обвинувачувальний вирок. До такого повороту подій навіть адвокати і судді в Івано-Франківську не були готові. А представники прокуратури пробували заблокувати приєднання до справи скарги підсудного до Генпрокуратури з цього приводу. Але суддя своїм рішенням все-таки зробила це, повідомляє прес-служба СДПУ (О). Іван Різак звернувся телеграмою ще і до заступника Генпрокурора, начальника Головного слідчого управління Рената Кузьміна з проханням ще раз дати доручення витребувати справу із суду на вивчення в Генпрокуратуру, оскільки продовжує вважати її повністю сфальсифікованою за політичним замовленням. Правозахисні організації та громадськість краю вимагають негайної відставки прокурора області Юрія Бенци.
Вибухівка опинилася «під ковпаком» міліції
Методом оперативної закупівлі під пильним оком міліції на Житомирщині днями викрили групу осіб, яка займалася викраденням і продажем вибухівки. Спочатку, поінформував «День» Центр громадських зв’язків Управління МВС України в Житомирській області, людина, що насправді представляла правоохоронців, домовилася у Романові про її купівлю. Було визначено час і місце продажу. Наступного дня на одній із місцевих автодорог і була проведена оперативна закупівля за 6000 гривень 1980 грамів речовини сірого кольору (після експертизи її ідентифікували як пластичну вибухівку на основі гексогену). Продавцем був прапорщик однієї з військових частин, що мешкає у селищі Миропіль Романівського району. Його та ще двох спільників з селища Романів затримали на місці події. Один з них раніше був судимий. За вказаним фактом слідчим відділом Баранівського райвідділу УМВСУ порушено кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого частиною 1 статті 263 Кримінального кодексу України. Проводиться також комплекс заходів, спрямованих, зокрема, на встановлення інших учасників групи та каналів надходження вибухівки, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».
У Луцьку знову будують... сховище
Справжнісінький схрон на зразок тих, у яких переховувалися вояки Української повстанської армії, буде споруджено на території регіонального музею українського війська та військової техніки. Такий музей єдиний у Західній Україні, розміщується він практично у центрі Луцька, і за вісім років свого існування вже має чималу колекцію техніки. Діє постійна експозиція «Сторінки військової історії Волинського краю». І боротьбу загонів УПА на теренах Волині з цієї історії не викинеш... Нині у музеї під відкритим небом представлено понад 50 зразків військової техніки. Є літак-винищувач СУ-7Б, зенітно-ракетний комплекс, вертоліт МІ-8, літак АН-2, самохідна гаубиця і т.п. Техніку збирали по всій Україні. Цікаво, що державний музей створювався на громадських засадах і розбудовується за рахунок благодійних внесків. Зокрема, багато допомагає Міжнародне громадське об’єднання «Волинське братство». У деякі машини можна потрапити всередину і побачити робоче місце льотчика чи танкіста. Хлопчаки готові просиджувати тут годинами... Приміщення схрону теж буде як справжнє: замаскований вхід, підземелля, повідомляє Наталія МАЛІМОН, Луцьк.