Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

29 листопада, 2006 - 00:00

У Мінську пройшов саміт СНД

У вівторок відбувся одноденний робочий візит Віктора Ющенка до Республіки Білорусь, де Президент України взяв участь у засіданні Ради глав держав — учасниць Співдружності незалежних держав.

До складу офіційної української делегації ввійшли міністр закордонних справ України Борис Тарасюк, міністр економіки Володимир Макуха, заступник глави Секретаріату Президента Олександр Чалий, глава державної агенції України з інвестицій та інновацій Віктор Івченко і постійний представник України при координаційних інститутах СНД Віталій Гордина.

За інформацією агенції Інтерфакс-Україна, в проекті порядку денного саміту — розгляд 27 документів, три з яких внесено Україною. Зокрема: «Про заяву глав держав-учасниць Співдружності незалежних держав про активізацію співпраці в боротьбі з незаконною міграцією», «Про меморандум про взаєморозуміння між державами-учасницями СНД щодо забезпечення повномасштабного функціонування зони вільної торгівлі і про механізми застосування спеціальних (захисних) заходів по взаємній торгівлі» і «Про заяву глав держав-учасниць Співдружності незалежних держав про договірно-правове оформлення державних кордонів між державами-учасницями СНД».

Як повідомляє прес-служба глави української держави, в рамках саміту відбулася двостороння зустріч Віктора Ющенка з президентом Узбекистану Ісламом Карімовим. У ході двосторонньої бесіди сторони позитивно оцінили значне зростання товарообігу між країнами, який за дев’ять місяців поточного року збільшився до $0,5 млрд., і домовилися продовжити політичні консультації для розробки загального плану дій у рамках двосторонніх відносин.

Відкриваючи засідання Ради глав держав СНД у вузькому складі, президент Білорусі Олександр Лукашенко визнав, що, хоча деякі з поставлених перед Співдружністю завдань виявилися нереалізованими, проте, завдяки СНД, вдалося запобігти втягуванню колишніх радянських республік у конфронтацію. «Головне досягнення Співдружності — збереження націленості на співпрацю», — зазначив білоруський президент. І закликав своїх колег «проводити більш активну роботу з поглиблення інтеграції, і, насамперед, розвивати взаємодію в сфері економіки, колективно забезпечувати громадянам СНД основні соціальні права та гарантії».

У Верховній Раді увічнили пам’ять Гонгадзе

Голова ВР Олександр Мороз відкрив у Верховній Раді меморіальну дошку пам’яті загиблого журналіста Георгія Гонгадзе. Дошку, виконану в бронзі, розташовано біля входу до ложі преси, повідомляє Інтерфакс-Україна. На ній зображено портрет Гонгадзе й написано: «Пам’яті Георгія Гонгадзе, парламентського журналіста, Героя України». Відкриваючи меморіальний знак, Олександр Мороз зазначив, що вважає Гонгадзе «представником народу, а не населення». «Він відкрито боровся проти режиму влади, навіть тоді, коли знав, що ця боротьба не буде успішною. Його діяльність викликала реакцію владного режиму», — сказав О. Мороз. Він також додав, що дошку розташовано на вході до ложі преси невипадково. «Це було його робоче місце, звідки він і сьогодні звертається до нашої совісті», — сказав спікер. Окрім того, виступаючи в сесійній залі у вівторок, Мороз заявив, що вважає необхідним заслухати інформацію слідчої комісії і генпрокурора Олександра Медведька у справі про вбивство журналіста. За його словами, лише розкриття цього вбивства «може повернути в суспільстві довіру до правоохоронної системи і влади загалом». На думку голови Верховної Ради, якби Україна не піднялася на боротьбу проти вбивства журналіста, «не було б сьогодні Майдану, не було б політичної реформи, не було б надій на демократію».

Запоріжці платитимуть тільки за отримане

Відтепер запоріжці сплачуватимуть тільки за ті комунальні послуги, які вони отримали. Запорізькій відділ антимонопольного комітету ввів систему, згідно з якою у квитанції за квартплату розписуватимуть вартість кожної окремої послуги. Це, на думку голови запорізького відділення антимонопольного комітету України Олександра Білого, дозволить людям не сплачувати за послуги, які не надаються. Всього в переліку комунальних послуг більше 20 найменувань, серед яких полив клумб, дезінсекція, ремонт газових колонок, прибирання не лише дворів, але й під’їздів, але такі комунальні послуги відсутні. Наприклад, у квартплату закладаються кошти на ремонт дитячого майданчику поряд із будинком, хоча насправді ніякого дитячого майданчика ніколи не було. І, незважаючи на це — люди змушені платити за цю «послугу» гроші. Таких послуг- привидів, на жаль, безліч.

Наразі таку чітку систему сплати за квартиру вже введено у Бердянську, Токмаку. У Запоріжжі ж її поки що не ввели через опір міської влади. Запорізький міськвиконком категорично відмовився від того, аби запоріжці знали, за що вони сплачують. Нині у виконкомі залишився місяць на роздуми, після цього АМКУ може подати на нього до суду за невиконання рішення комітету.

До речі, почали в Запоріжжі і боротьбу з перевізниками. Створюють спеціальну комісію, яка перевірятиме водіїв маршрутних таксі і штрафуватиме їх: сума штрафів буде максимальна. Водії, за підрахунками антимонопольного комітету, повинні знизити вартість проїзду на 25 копійок, повідомляє Юлія ВАСИЛЕНКО , Запоріжжя.

Газета: 
Рубрика: