Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Лісова пісня» — у Донецьку

Прем’єра балету пройшла з великим успіхом і з аншлагом
1 грудня, 2010 - 00:00
ВІКТОРІЯ ДИМОВСЬКА (МАВКА) ТА АРТЕМ АЛІФАНОВ (ЛУКАШ) У БАЛЕТІ «ЛІСОВА ПІСНЯ» / ФОТО НАДАНЕ БЛАГОДІЙНИМ ФОНДОМ В. ПИСАРЄВА «ТВОРЧИЙ ОЛІМП»

За інтерпретацію в танці однойменної драми-феєрії Лесі Українки Донецький національний театр опери і балету ім. А. Солов’яненка взявся в червні. Вся творча група працювала з величезним ентузіазмом. Так, балетмейстер-постановник Євгенія Хасянова стала й художником по костюмах. Вона розшукувала зразки одягу, притаманних Волинському краю (саме у тих місцях відбувається дія «Лісової пісні»).

— Михайло Скорульський — один із видатних українських композиторів. Не випадково його твори ставили на сцені багатьох театрів, зокрема в Москві — Большому театрі. А в Національній опері України «Лісова пісня» вже багато років прикрашає репертуар. Наш колектив уперше звернувся до цього чудового твору, — підкреслив художній керівник Донецької опери Вадим ПИСАРЄВ.

Усього у виставі, постановка якої обійшлася театру в 700 тисяч гривень, задіяні 250 осіб. Диригент-постановник Віктор Олійник нагадав, що Михайло Скорульський включив до партитури балету кілька мотивів веснянок, записаних самою Лесею Українкою: «Ще за радянських часів критики відзначали, що музику Скорульського можна ставити на один рівень із такими шедеврами, як твори Чайковського, Рахманінова, Прокоф’єва, Стравінського... У«Лісовій пісні» є багато сольних епізодів, які приносять задушевність, ліризм, розкривають глибокий драматичний образ героїв. Для диригента, для оркестру це — феєрія, в якій можна нескінченно черпати глибини, які заклав композитор. Впевнений, що цей балет скоро стане візиткою нашого театру. І його потрібно показувати не лише нашій країні, а й на закордонних гастролях».

У планах театру в лютому наступного року балет «Лісова пісня» показати глядачам західних областей України. Гастролі будуть приурочені до 140-річчя з дня народження Лесі Українки. Крім того, донеччан запросили виступити в листопаді 2011 р. у Вроцлаві (Польща), де відбудеться культурна презентація шахтарської столиці, як міста, яке прийматиме Євро-2012.

Ліна КУЩ
Газета: 
Рубрика: