Особливо напруженими останні дні року, що минає, бувають у комерсантів у сфері новорічної атрибутики: ялинок, іграшок, подарунків. Настирливо виникаючи перед очима у різних частинах столиці, їхня продукція, що виблискує на неяскравому сонці, закликає до альтруїзму і змушує пригадати всіх рідних, друзів і знайомих, які не повинні лишитися без подарунка. То тут, то там на вільних від кіосків острівцях непроїжджої частини розміщуються «ялинкові базари» з сосонками і ялинками, які ще не встигли забути гірське повітря Карпат. Ціни від 3 до 25 гривень, залежно від висоти, «пухнастості» і свіжості. Найдорожчі сосни, оскільки їх, за словами продавців, охочіше беруть, та й святковий вигляд вони зберігають довше, ніж звичайна ялинка.
Ялинковий бізнес, розказав кореспонденту «Дня» продавець із Чернівців, починається влітку. За домовленістю з місцевим лісокомбінатом закуповується ялинкова площа — наприклад, сімсот штук. Належно оформляються папери — і от ти вже власник новорічної радості для семисот українських сімей. «Товар, — стверджують «лісові бізнесмени», — не залежується і не пропадає задарма. Ми вже сім років торгуємо ялинками і знаємо, скільки треба рубати, щоб виявилося не дуже багато і не дуже мало. А ось у цих, — показують рукою на машину, що стоїть поодаль, доверху навантажену молодими деревцями, — ялинки пропадуть».
«Ці» виявляються «вихідцями» із Закарпаття. Їх товар дешевший — 7 гривень за метр дерева. Ялиці, що залишаться, молодий чоловік з колоритним закарпатським діалектом і перебинтованою правою рукою обіцяє роздати незаможним. Або продати після Нового року (!?) у своїх краях «дешево».
Усі стверджують, що їх бізнес законний і дивуються навіть, що у когось можуть виникати сумніви щодо цього: «А як би ми інакше через всю Україну проїхали?» І на підтвердження своїх слів розказують історію про невдалу торгівлю «сусідів»: «Оштрафували хлопців. Щось у них з паперами було не в порядку. Один хлопець так плакав».
...Молодичка з дитиною довго крутиться біля кожного деревця. Потім вибирає криву і хирляву, віддає продавцеві 5 гривень і, з жалем оглядаючи красунь, що дорого коштують, іде. Вона уже придбала частину свята. Олів'є, апельсини і дитячий сміх створять другу. Головне — відповідним чином оформити новорічну надію, щоб не змазалася у низці днів народження та інших свят. І стійко просидіти до ранку, щоб не дати їй ушитися у темну дірку вимкненого телевізора...