Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Покарання неувагою

«Динамо» (Київ) — «Боавішта» (Порту) — 1:0
1 листопада, 2001 - 00:00

Чи тільки відсутність у киян шансів залишити останнє місці в групі зумовила байдужість публіки до футболу Ліги чемпіонів, яким наші глядачі зовсім не розбещені? Чи ж тільки дрібний дощик у теплий, як для кінця жовтня, вечір зупинив людей на шляху до стадіону? Чи може самі динамівці віднадили від трибун навіть найбільш гарячих своїх прихильників? Поставте себе на місце глядача, якому заздалегідь повідомляють, що «кіна не буде», що сильна команда, хороша гра і високий результат будуть потім.


Західні професійні футбольні команди грають для публіки, від якої залежать матеріально. Тому кожен футбол в тій же Італії — битва за перемогу до останньої секунди, в якій би лізі команди не грали і яке б місце не посідали. Жертвою такої боротьби став минулої неділі форвард національної команди України Андрій Шевченко. Граючи за «Мілан» у черговому матчi чемпіонату Італії, у присутності 70-и тисяч глядачів, український нападник зіштовхнувся у боротьбі за мяч із захисником «Болоньї» і зламав носа. Тепер виступ нашої суперзірки за збірну України у вирішальних іграх з Німеччиною 10 та 14 листопада опинився під великим запитанням. Зламані хрящі не зможуть по-справжньому зростися за 12 днів, це, як кажуть, медичний факт. Та, окрім медицини є ще воля спортсмена, його бажання допомогти своїй збірній. Андрій Шевченко реально знає, що таке справжній професійний футбол і тому ми всі сподіваємось на неймовірне, очікуючи виходу Андрія на поле Олімпійського у синьо-жовтій формі.

В очікуванні цього вісімдесят тисяч порожніх крісел головної спортивної арени (зайнято було не більше пяти тисяч) стали свідками останньої єврокубкової гри «Динамо». Якщо для нашої команди результат цього двобою не мав турнірного значення, то португальці при несприятливому результаті могли услід за українцями опинитись «поза грою» у Лізі чемпіонів.

Хто міг передбачити таке на старті турніру? Гра в Києві стала ніби моделлю того, як би могло все скластися для динамівців, якби не кілька прикрих помилок воротаря Філімонова і несподівано взятого одразу після них курсу на «створення нової команди». І «старе «Динамо» виявилось цілком здатним обіграти португальського чемпіона. Приблизно так воно мало б бути і в Португалії: нервовий перший тайм з великою кількістю помилок та жорсткої боротьби, гол у ворота суперників із наступною грою на контратаках. Поповнивши свої лави ще одним гравцем минулорічного складу (нова ж команда створюється) в особі Максима Щацьких, кияни досить впевнено і тактично грамотно нав’язували свою гру суперникам. Київський «узбек» Шацьких, який востаннє грав за «Динамо» ще в березні, виглядав на початку непереконливо, на відміну від Мелащенка. Однак перевірена напередодні в кубковій грі з «Оболонню» пара нападників таки зробила свою справу. На четвертій хвилині другого тайму Шацьких «прочавив» у штрафному майданчику гостей двох захисників і пробив убік воротаря. На добивання нагодився Мелащенко і забив свій черговий переможний м’яч, залишивши воротаря і захисників дивитися на нові ворота, встановлені напередодні на полі Олімпійського.

Все згодом закінчилось добре. Наші втримали переможний рахунок, підтримавши престиж і заробивши додатково кілька сот тисяч швейцарських франків від УЄФА. Португальці завдяки виграшу «Ліверпуля» у «Боруссії» з рахунком 2:0, випередили німців за кращою різницею м’ячів і залишились на потрібному другому місці. Ті уболівальники, що зберегли у нелегкі часи вірність «Динамо», отримали насолоду від перемоги своєї команди. Разом із надією на те, що обіцяна «нова команда» — це добре забута стара. Всі українці із цієї команди готуватимуться тепер до головного матчу сезону: Україна — Німеччина, що вiдбудеться 10 листопада. У цей день на Олімпійському стадiонi має бути аншлаг!

Микола НЕСЕНЮК. Фото Миколи ЛАЗАРЕНКА, «День»
Газета: 
Рубрика: