Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Пристрасті в «Червоному млині»

7 серпня, 2001 - 00:00

Доповнює цю феєрію чудова гра акторів на чолі з Ніколь Кідман («Штиль», «Миротворець», «Бетмен назавжди») і Еваном МакГрегором («На голці», «Емма», «Зоряні війни»). Велику популярність одержав і саундтрек до фільму, в якому його автори гармонійно об’єднали прийоми мюзиклу iз сучасними популярними піснями. У створенні музичної доріжки до «Мулен Руж» брали участь Девід Боуї з «Massive Attack», а також поп-зірки нового покоління — Бек, Крістіна Аквілера, Міа, Ліль Кім, Fat Boy Slim та Pink. Впродовж усього фільму звучать кавер-версії пісень «Бітлз», «Поліс», Елтона Джона, Натана Кінг Коула, Мадонни, стилізовані під класичні шансони. А основну музичну тему — попурі «Come What May» виконують головні виконавці — Ніколь Кідман разом з Еваном МакГрегором. Одне слово, яскравість і колажне рішення музичного супроводу повністю відповідають самому фільму. Його видовищність посилюється й майстерною роботою оператора, і рясними спецефектами, які використовуються в «Мулен Руж» для імітації старого кіно.

Сюжет «Червоного млина» (так, власне, переводиться російською мовою назва славнозвісного кабаре) типовий для фільмів такого гатунку. Молодий і талановитий письменник Крістіан (Еван МакГрегор) приїжджає з провінції до Парижа, щоб випробувати долю. У столиці він потрапляє у вир богемного життя, в якому повно музики, еротичних спокус, наркотиків і прогресивних ідей. Крістіан знайомиться із зіркою паризького кабаре, куртизанкою і танцівницею Сатін (Ніколь Кідман) і закохується в неї. Романтичний літератор починає писати сценарії для «Мулен Руж», у якому готується грандіозне шоу із Сатін-примадонною. Однак у чарівну танцівницю закоханий також і багатий герцог, який звик домагатися свого за допомогою грошей. Заради Сатін він готовий вкласти в шоу величезну суму, але, працюючи разом, Сатін та Крістіан ще дужче закохуються одне в одного. Та цьому щастю не судилося бути довгим — Сатін невиліковно хвора… «Мулен Руж» — це блискуче повернення жанру мюзиклу після тривалої перерви. Але мюзиклу оновленого, адаптованого під сучасні вимоги та смаки. Цікаво, що спочатку в кіношному цеху задум Лурмана сприйняли, як мінімум, iз недовірою; практично ніхто не вірив в успішний вихід проекту. Переглянувши багатьох актрис, Баз Лурман так і не дійшов однозначного рішення — одна вміє співати, але погано танцює, інша добре танцює, але обділена драматичним талантом. І так тривало доти, поки Лурман не опинився на спектаклі «Синя кімната» й не побачив Ніколь Кідман як сценічну актрису. «Я послав їй букет синіх троянд, — розповідає режисер. — До букету вклав записку: «Маю роль для тебе зі співом і танцями. До речі, чи вмієш ти співати?». Після спектаклю Ніколь зустрілася з Лурманом і продемонструвала йому свої вокальні дані, заспівавши пісню «Nobody Does It Better» із фільму «Шпигун, який мене покохав». Роль у «Мулен Руж» їй була забезпечена.

Підготовка до зйомок тривала півроку. Самі зйомки проходили досить важко навіть для таких професіоналів, як Ніколь Кідман та Еван МакГрегор. Не обійшлося навіть без травм — Ніколь зламала ребро й серйозно розбила коліно. Але, незважаючи на всі ускладнення, фільм був завершений і прийнятий в усьому світі. Як каже сама Кідман, вона не вважає, що «Мулен Руж» приніс їй нещастя. А Баз Лурман в одному з інтерв’ю каже: «Цей фільм виявився неймовірно важким для нас обох. Коли проходили зйомки, я втратив батька, а Ніколь — найближчу і найкоханішу людину. За іронією долі, картина розповідає саме про це — про втрату наївності й романтизму юності, про перше розчарування й психологічні травми, про те, що людина повинна вміти пережити біль…».

Але болі в «Мулен Руж» не більше, аніж радощів життя. У тому, мабуть, і полягає майстерність — зуміти втілити життєві злигодні в чудову матерію мистецтва.

Борис МЕЛЬНИК
Газета: 
Рубрика: