Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

РЕГИОНЫ

29 жовтня, 2005 - 00:00

«Скільки люків треба вкрасти?»

Близько 160 водопровідних і каналізаційних люків було вкрадено групою зловмисників у Пролетарському районі Донецька протягом 10 місяців поточного року. При цьому загальний збиток від цих крадіжок становить близько 20 тис. грн. Про це повідомила прес-служба донецького комунального підприємства «Донецькміськводоканал», яка зазначила також, що швидше за все злодії в цьому випадку залишаться безкарними.

Проблема полягає в тому, що Пролетарський районний відділ внутрішніх справ м. Донецька відмовився порушувати кримінальну справу й шукати викрадачів внаслідок того, що випадок видався правоохоронникам малозначним і не небезпечним для жителів району. Про це прямо сказано в постанові міліції, що надійшла на адресу «Донецькміскводоканалу».

Підприємство було обурене цією відмовою і найближчим часом збирається опротестовувати таке рішення правоохоронців. «Скільки люків треба вкрасти у Донецьку, щоб привернути увагу міліції?» — обурюється з цього приводу перший заступник директора КП «Донецькміськводоканал» Олександр Семченко. За його словами, відкриті люки завжди були і є небезпечними для жителів міста, які виявляються бранцями непомічених ними каналізаційних і водопровідних колодязів. Більше за те, нещасні випадки й травми, пов’язані з падінням у відкриті колектори, останнім часом почастішали, тому що крадіжка люків у шахтарській столиці й досі процвітає.

Про це О. Семченко й збирається написати у відповідь правоохоронцям міста, яким вирішив нагадати також нещодавній нещасний випадок, що трапився з 12-річним хлопчиком, який дивом вижив після падіння у відкритий каналізаційний колектор, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА , «День».

Губернатор — міліції: не підкидайте в кабінети хабарі

Останнім часом під підозру в здирстві хабарів потрапили відразу кілька керівників районів Харківської області. Призначено обласну комісію з розслідування ситуації, проте поки жодне з обвинувачень не підтверджене фактами. Так, щодо глави Барвенківського району Володимира Ярмака вже закінчено розслідування, яке зняло з нього підозру в отриманні хабара в шість тисяч гривень через відсутність складу злочину. Коментуючи те, що відбулося, губернатор Харківщини Арсен Аваков припустив, що дії міліції з пошуку корупціонерів серед працівників райадміністрацій не що інше, як системні провокації щодо чиновників області. За словами радника губернатора Сергія Стороженка, гроші було виявлено не у Ярмака, а в теці його відвідувача. Саме там міліціонери їх і шукали. Крім того, голова Барвенківської райадміністрації давно був не в злагоді з тим, хто приніс гроші, а напередодні був публічно попереджений про можливості провокації. Комісія зробила висновок, що дії міліціонерів можна оцінити, як прагнення підвищити відсоток викритих злочинів. Сергій Стороженко також зазначив, що вважає неприпустимою і безпрецедентною поведінку правоохоронців, які вдерлися в масках зі зброєю в руках до будівлі адміністрації Нової Водолаги. Володимир Ярмак заявив, що збирається захищати свою честь у суді, а Арсен Аваков сказав, що ніколи не змириться і не допустить того, щоб людям у кабінетах підкидали хабарі, повідомляє Марина ГОЛІНА , Харків.

На Високому Замку — археологічна знахідка

Якби не майже маніакальне прагнення вже колишнього мера Львова Любомира Буняка побудувати на Замковій горі вежу, а потім відновити і сам Високий Замок, сюди б, можливо, не так швидко прийшли археологи. А сьогодні вони там активно працюють і вже подарували сучасникам археологічні знахідки. Найсерйозніша — рештки оборонного муру замку короля Казимира III, а ще — посуд ХII—ХIII століття, який, скоріше за все, використовували знатні люди часів короля Данила. Загалом знахідка підтверджує версію про те, що ще до того, як на цьому місці був побудований замок короля Казимира, там уже стояв замок короля Данила.

До кінця року для роботи на Замковій горі планують використати 630 тисяч з коштів, виділених на підготовку до святкування 750-річчя Львова. А після 1 січня місто очікує отримати ще 500 тисяч — для того, щоб законсервувати і зробити позначки, де саме пролягав мур замку Казимира III, провести протиерозійні роботи і реставрувати левів, повідомляє Ірина ЄГОРОВА , Львів.

Пирогова ребальзамують увосьме

У вінницькій садибі-музеї відомого хірурга Миколи Пирогова закінчується ребальзамація його тіла. Процес поновлення тривав місяць. Доктор медичних наук, професор, академік РАМН Юрій Денисов-Нікольський, що наглядає за тілом Пирогова з 1979 року. стверджує, що суттєвого погіршення не помічено. Професор упевнений, що тіло Пирогова, якщо й надалі за ним наглядатимуть московські фахівці, буде збережено ще на довгі роки. Щоправда, методика бальзамування, яка в кінці ХIХ століття вважалась прогресивною і за якою було збережено тіло видатного хірурга, вже застаріла. Останні 26 років москвичі ребальзамують тіло за власними новими розробками. Нюанси, як і вартість зберігання тіла, тримаються в таємниці. Не розголошують також і список осіб, котрі московські вчені забальзамували. Достеменно відомо лише те, що працівники бальзаменаційної лабораторії наглядають також за тілом Леніна та Хо Ші Міна, але як відрізняються стани їхнiх тіл, теж не розголошується, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА , «День».

«Чисте повітря»: перевірили, оштрафували

У Криму силами Головної екологічної інспекції Мінприроди України і Рескомітету з захисту природи проведено другий етап щорічної операції «Чисте повітря». Так, Рескомприроди Криму спільно з УДАІ ГУ МВС України в Криму домагається зниження викидів забруднюючих речовин в атмосферу від автотранспорту. Співробітники цих відомств, використовуючи газоаналізатори і димоміри, здійснювали екологічний контроль автотранспортних засобів на вміст окислу вуглецю у вихлопних газах на всіх дорогах Криму.

Згідно з Держстандартом, граничний рівень вмісту СО2 у вихлопних газах авто не має перевищувати 3%. У правилах дорожнього руху чітко сказано, що експлуатацію автотранспортних засобів з перевищенням вмісту забруднюючих речовин у викидах заборонено. До цих порушників застосовуються заходи адміністративного впливу відповідно до Кодексу України «Про адміністративні правопорушення». Сума штрафу — від 17 до 51 грн. для фізичних осіб, і від 34 до 51 гривні для посадових осіб.

На 22 посадовi особи накладено адміністративні стягнення на суму 887 гривень, видано 9 розпоряджень про усунення недоліків. Під час контролю автотранспорту безпосередньо на автомагістралях перевірено 1223 авто; за перевищення нормативів Держстандарту щодо забруднюючих викидів складено 298 адміністративних протоколів, якими накладено штрафів на суму 4447 гривень, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО , Сімферополь.

Газета: 
Рубрика: