Про те, що волинські археологи, шукаючи у старій частині Володимира-Волинського залишки середньовічного замку польського короля Казимира виявили масове поховання, вірогідно, жертв НКВС періоду 1940 — 1941 років, газета «День» уже повідомляла («Шукали городище, знайшли поховання», 1 червня). В кінці минулого тижня на місці розкопок побувала уже друга делегація зацікавлених у встановленні істини та історичної справедливості посадових осіб із Польщі. Першого разу приїжджали депутати Сейму. Нині ж прибули Адам Качинський з Ради охорони місць пам’яті, боротьби і мучеництва, котра опікується захороненнями поляків по всьому світу, та відомий науковець-археолог професор університету ім. Миколая Коперника з Торуня Анджей Кола.
Оскільки на місці масових поховань виявлено деякі речі (гудзики, монети, поліцейський медальйон), котрі дають підставу стверджувати, що тут знайшли смерть поляки, то у сусідній державі з подачі місцевої преси розкопки у Володимирі-Волинському уже почали називати «волинською Катинню». Хоча у справжній Катині було розстріляно, як відомо, польських офіцерів, а на Волині жертвами злочину могли бути і поляки, і росіяни, і євреї та українці — громадяни тодішньої Речі Посполитої. Розкопки проводить державне підприємство «Волинські старожитності», котре очолює Олексій Златогорський. Він каже, що поляки, ознайомившись з ходом розкопок, прийняли рішення посприяти коштами. Адже ці роботи вимагають кілька сотень тисяч гривень, а державне підприємство їх, зрозуміло, не має. Наразі розкопки у Володимирі-Волинському будуть згорнуті і законсервовані, а продовжаться у кінці літа. Після того, як у них візьмуть участь і польські археологи на чолі з професором Колою, котрі нині ведуть розкопки у Биківненському лісі під Києвом. У Биківні планується облаштувати ще один меморіал полякам, жертвам розстрілу НКВС. Можна тільки позаздрити тому, що у Польщі завжди вистачає коштів і людських ресурсів, якщо справа стосується навіть пошуку місць захоронень поляків. Дуже активно про розкопки на Волині пише польська преса. Зокрема відомий тележурналіст з Любліна Павло Боболович.
Василь Ворон, заступник начальника управління культури і туризму Волинської облдержадміністрації, який приймав делегацію польських депутатів Сейму каже, що у польській мартирології тема Володимира-Волинського ніяк не проходить. Все, що стосується подій 1939 — 1941 років під Харковом, під Києвом, — їм відомо, а це вони для себе відкривають... І відкривають, як бачимо, досить активно, з підтримкою власної держави.