Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Школа влади

14 серпня, 2001 - 00:00

Зі слів координатора проекту Олени Коваленко, дуже багатьом молодим людям, які мають намір виставити свою кандидатуру на майбутніх виборах (в основному, до місцевих органів управління) не вистачає елементарних знань законодавства, а також знань власне виборчого процесу і правил проведення агітаційної роботи. Саме цього тут і мають намір навчити юних політиків. Сам процес навчання в школі, навчальний рік у якій розпочнеться, як і у всіх учбових закладах країни, тобто у вересні, повністю моделює передвиборну кампанію. Кількість учнів (300) поділиться між собою на команди, кожна з яких вибере свого кандидата, тобто того, чия програма здасться більшості найбільш вдалою і продуманою. Інші ж учасники команди будуть виконувати роль прес-служб, агітаторів, а також «займатися інноваційною діяльністю». Грою будуть керувати модератори, які заздалегідь видадуть своїм підопічним підручники з основ законодавства та іншу методичну літературу. У своїх анкетах, які хлопці мають надiслати для навчання в школі, вони подають короткий виклад своєї передвиборної програми, у якій детально описують стратегії з покращення економічної ситуації у своєму регіоні. В основному молоді потенційні кандидати виступають за приватизацію, розвиток підприємництва та ринкової економіки. «Ми хочемо дати молодим людям практичні навички, і завдяки цьому допомогти розкрити їм свій креатив», — каже Олена Коваленко.

Лідер «Нової Генерації» Юрій Мірошниченко відзначив «Дню», що в основу створення школи було покладено ідею виховання якісно нових людей. «Ця школа буде тільки спонукати молодь до дії, але аж ніяк не примушувати. Ми намагаємося дати можливість самореалізуватися молодим людям, навчити їх тому, що таке політика і що таке влада, — каже Ю. Мірошниченко. — У всіх країнах, де відбувся економічний ренесанс, середній вік чиновника — 33-36 років, у той час як в Україні — 56. В основному, судячи з листів, регіони зацікавлені в тому, щоб в органах влади у них були переважно молоді люди, яких практично не встигла торкнутися радянська система», — пояснює Ю. Мірошниченко.

Зрозуміло, що омолоджування влади нашому суспільству просто необхідне. Але, щоправда, одразу ж виникає риторичне запитання: чи готова сама молодь до цих змін?

Оксана ОМЕЛЬЧЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: