Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Старі нові майстри»

Так називається творчий проект, який демонструється у Львівській галереї мистецтв
11 серпня, 2011 - 00:00
ФОТО ПЕТРА ЗАДОРОЖНЬОГО

Метою образотворчого проекту, який зініціював засновник культурного холдингу «Гудімов арт-проект» Павло Гудімов, — скоротити дистанцію між мистецтвом і музеєм, відповідно — мистецтвом та аудиторією.

— Хочеться, щоби музейне життя в Україні пожвавилося, щоби музей не був цвинтарем мистецтва. Щоби це була динамічна інституція, яка, як магніт, приваблюватиме публіку, — зазначив Павло ГУДІМОВ на відкритті виставки. — Проект «Старі нові майстри» — «з подвійним дном», бо дає можливість відкрити фондосховища Львівської картинної галереї та показати праці людей, які творили сто, двісті, триста років тому, а також сучасних митців, роботи яких скоро стануть класикою і слугуватимуть взірцем для митців майбутнього.

В експозиції — два десятки полотен із фондів Львівської картинної галереї XVII — XVIII століть (здебільшого — невідомих майстрів), а також роботи сучасних митців: художників Олени Полященко, Олексія Колеснікова, Євгена Равського, Володимира Костирка, Павла Макова, Миколи Коломійця, Артема Волокітіна, Ярослава Присяжнюка та скульптора Садана, які репрезентують різні міста, зокрема, Київ, Харків, Львів. Таке сусідство у виставкових залах Львівської галереї мистецтв і є, за задумом організаторів проекту, діалогом між старими та новими митцями, а прислухатись до нього можуть всі охочі. До речі, на відкриття експозиції прийшло багато людей.

На думку львівського галериста Юрка Бойка, цінність експозиції «Старі нові майстри» у поверненні сучасних митців до так званого консерватизму — традиційного, класичного напряму малярства: «Причому рух консерватистів набирає обертів не тільки в Україні — в цілому світі, бо митці нарешті зрозуміли, що далі розвивати так зване актуальне, концептуальне мистецтво — заводити самих себе в глухий кут»...

Виставка у Львові триватиме до 4 вересня, а далі помандрує до Дніпропетровська, Києва та Харкова. Хоча, за словами Павла Гудімова, ймовірно, дорога проекту буде набагато довшою.

Варто зазначити, що це вже не перша спроба започаткувати діалог мистецьких скарбів, що зберігаються у Львівській галереї мистецтв та її філіях — замках Львівщини, та творів сучасного мистецтва. Нагадаємо, чотири роки тому аналогічний проект під промовистою назвою «РеАнімація» представляла до 100-річчя Львівської галереї мистецтв разом із Фондом Дмитра Шелеста завідувачка відділу європейського мистецтва ХІХ — ХХ ст. Вікторія Сусак.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів
Газета: 
Рубрика: