У Криму стався різкий стрибок цін на м’ясо. Якщо ще тиждень тому свиняча вирізка коштувала 10—12 гривень за кілограм, то зараз менше, ніж за 28—30 гривень гендлярі не відпускають. Свиняче філе з 10 гривень піднялося в ціні до 25—28 гривень, ціна на свинину з кістками підскочила з 7 до 10—12 гривень. Подорожчали також яловичина і баранина. Яловича вирізка з 6—8 гривень підскочила в ціні до 8—16 гривень. Однак колишніми залишаються ціни на курятину, якої доволі виготовляється в Криму для задоволення всіх потреб. Але як твердять спостерігачі, і на курятину ціна може піднятися через нові закупівельні ціни на зерно…
Таким чином урядові не вдалося стримати загальне зростання цін. За умови, що в Криму встановлено фіксовані ціни на борошно, хліб, крупи, що починаються репресивні заходи проти урядовців, які припустилися зростання цін на них, виробники і торговці сільськогосподарською продукцією не збираються миритися з вимогами «повернути ціни».Так, за ухвалою уряду Криму в торговельній мережі автономії встановлено граничні ціни на крупи манні — 2,1 гривні, гречку — 4,5 гривні, крупи ячмінні — 1,4 гривні, на пшоно 2,5 гривні, рис — 2,2 гривні, на цукор — 3,3 гривні. Уряд регламентує й ціни на хліб. За його ухвалою вартість буханця хліба з пшеничного борошна першого гатунку не може перевищувати 1,75 гривні за кілограм або 1,15 гривні за буханець вагою 650 грамів. Граничну ціну на хліб із суміші житнього і пшеничного борошна встановлено в розмірі 1,5 гривні за кілограм чи 1,2 г ривні за буханець вагою 800 грамів. Однак, як зазначають покупці, практично скрізь якість хліба погіршилася, змінилася його вага, збіднів асортимент хлібної продукції. І виробники, і торговці хлібом і крупами явно незадоволені втручанням уряду в ринкові справи, тому вони знайшли спосіб взяти реванш — на м’ясі, яке до цього було порівняно дешевим.
КОМЕНТАР
Як прокоментував журналістам ситуацію з цінами на м’ясо генеральний директор ВАТ «Кримм’ясо» Віктор ПАВЛЕНКО, до кінця року на ринку України станеться значне зростання цін на м’ясну продукцію. За його словами, зараз товаровиробники незадоволені встановленими урядом закупівельними цінами на м’ясо. За його ухвалою, оптова ціна на яловичину в селі становить 7,5 — 8 гривні за кілограм, тоді як виробники хотіли б продавати його оптом не менше, аніж за 9 гривень, лише при такому рівні вони зможуть повернути свої витрати. Як бачимо, штучне стримування урядом гуртових цін на м’ясо грає на руку лише гендлярам, які при низьких гуртових цінах можуть більше «наварювати» за рахунок високої роздрібної ціни. Віктор Павленко підкреслив, що владі не вдасться довго стримувати ціни на м’ясо тому, що попит на нього зростає. Він висловив здивування з приводу того, що ціни і так довго трималися на низькому рівні практично до середини курортного сезону, хоч повинні були, за його розрахунками, вирости ще в травні-червні. Тому стрибок буде ще більш різким і болісним.