Нині в Театрі ім. І. Франка гарячі дні: на репетиціях шліфуються деталі, розставляються останні акценти, й усе в передчутті прем’єри. Романтичну трагікомедію Вільяма Шекспіра «Буря» ставить відомий український кінорежисер Сергій Маслобойщиков. Він же є сценографом і музичним оформлювачем вистави. Маслобойщиков не новачок у театрі (в Угорщині він ставив шекспірівські п’єси «Сон літньої ночі» і «Приборкання непокірної»), а ось роман із франківцями все якось не складався. Пару років тому режисер збирався зробити свою версію «Марата Сада», але той проект (через різні об’єктивні та суб’єктивні причини) так і не побачив світло рампи.
За словами режисера, поставити «Бурю» він мріяв давно. Це одна з останніх п’єс класика (написана у 1612-му, а опублікована 1623 року) і критики вважають її фіналом творчості Шекспіра. У цій романтичній трагікомедії панує дух гуманізму та всепрощення. Дія відбувається на відлюдному острові, куди всіх вигаданих дійових осіб перенесено з різних країн. Корабель у морі. Буря. Грім і блискавка. Команда судна намагається врятувати його, але вельможні пасажири — неаполітанський король Алонзо, його брат Себастьян і син Фердинанд, герцог Міланський Антоніо й вельможі, які супроводжують короля, відволікають моряків від роботи... Зусилля команди ні до чого не приводять — під жалісливі крики одних і прокльони інших корабель іде на дно. Це видовище розриває серце п’ятнадцятирічної Міранди, дочки могутнього чарівника Просперо. Вони з батьком живуть на острові, об береги якого розбивається нещасне судно. Міранда благає батька використати своє мистецтво і приборкати море...
Ця п’єса про те, що за будь-яких обставин не потрібно опускати руки, а сміливо дивитися в майбутнє. «Буря» дає простір для фантазії режисера, хоча цей твір рідко ставився в театрах світу, та й творчих успіхів не так вже й багато. Сподіватимемося, що зачарований «шекспірівський код» Сергій Маслобойщиков і його творча команда (балетмейстер Ольга Семешкіна, художник костюмів Наталія Рудюк, хормейстер Анатолій Навроцький і музичний керівник Володимир Гданський) розшифрували, і вистава надовго пропишеться в афіші театру. А для провідних акторів, зайнятих у ній: Василя Мазура, Петра Панчука, Олексія Богдановича, Богдана Бенюка, Василя Баші, Олександра Форманчука, Анастасії Добриніної, Олега Стальчука, Анжеліки Савченко та інших, стане етапом у творчих пошуках. Прем’єра відбудеться 20 і 22 червня.