Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Віктор МЕДВЕДЧУК: «Ніхто нічого нашого не забере»

24 листопада, 2001 - 00:00

До завершення 8 сесії Верховна Рада має всі шанси прийняти чотири кодекси. Про це на засіданні Асоціації працівників ЗМІ вчора в Києві заявив перший заступник голови українського парламенту Віктор Медведчук. «Хвостик» останньої сесії — лютий та березень, на які припаде пік парламентської виборчої кампанії, на думку В. Медведчука, навряд чи буде ефективним з точки зору законотворчості.

«Після прийняття Земельного кодексу, — вважає перший віце-спікер, — на перший план виходять Цивільний кодекс, чотири книги з шести якого вже прийняті, та Податковий. Останній В. Медведчук охарактеризував як «один із найважливіших стратегічних законодавчих актів нашої держави, тому що нове податкове законодавство — це саме той шлях і ті можливості, які можуть зрушити сьогодні економічну систему нашої держави». На думку заступника голови ВР, є реальна надія, що до кінця листопада буде завершена робота над Цивільним кодексом, а в грудні — і над Податковим. Також Верховна Рада, за словами першого віце-спікера, завершує роботу над Митним та Господарським кодексами. Тобто, до чотирьох уже прийнятих кодексів за умови успішного голосування, до кінця сесії зможуть додатися ще чотири.

Разом з тим одним із найголовніших аспектів діяльності ВР В. Медведчук вважає прийняття закону про бюджет на 2002 рік. Він інформував, що вчора (22.11. — Авт. ) проект цього закону, підготовлений у другому читанні Кабінетом міністрів, надійшов до парламенту і того ж «гарячого» 29 листопада буде винесений на голосування. Серед змін, внесених Кабміном у бюджет — збільшення на 600 млн. грн. доходної і видаткової частин бюджету та ріст загальної суми дотацій місцевим бюджетам — на 200 млн. грн. (тобто, з 4,1 млрд. до 4,3 млрд. грн.)

Журналістів, проте, Віктор Медведчук більше цікавив у своїй другій іпостасі — як голова Соціал-демократичної партії України (об’єднаної) і майже усі запитання стосувалися участі партії у парламентських виборах. Так журналісти вкотре переконалися у твердості рішення керівництва партії йти на вибори самодостатньою політичною силою. Питання щодо першої «п’ятірки» чи «десятки» виборчого списку В. Медведчук назвав не принциповим для СДПУ(о). «Партія йде на вибори як партія, а не окремі особистості, як це зараз відбувається в окремих політичних партіях чи блоках», — пояснив він. І вдруге за останній тиждень повторив, що в списку соціал-демократів «будуть ті, хто фахово готовий до законодавчої діяльності». На запитання щодо можливості включення до партійного списку СДПУ(о) секретаря Ради національної безпеки і оборони Євгена Марчука (який, нагадав перший вiце-спiкер, пройшов до ВР цього скликання саме за списком об’єднаних соціал-демократів, але не був членом СДПУ(о)), В. Медведчук відповів: «Сьогодні питання про входження його до списку нашої партії не розглядалось і не розглядається. А що буде на з’їзді — треба почекати. Я не можу відповідати за всю партію, але керівництвом партії таке питання поки що не розглядається».

На запитання щодо кількості мандатів, які розраховує отримати СДПУ(о), лідер партії «принципово» не відповів і, як зізнався, забороняє це робити всім представникам своєї політичної сили. «Ми візьмемо ту кількість мандатів, на яку заслуговуємо, — сказав він. — Ніхто нічого нашого не забере».

Щодо співпраці партії СДПУ(о) з іншими політичними силами в майбутньому парламенті, В. Медведчук зазначив, що соціал-демократи і в цьому парламенті демонструють співпрацю з усіма демократичними силами «і готові співпрацювати з усіма демократичними силами і в майбутньому парламенті».

Перший заступник голови ВР також не бачить нічого поганого в тому, що міські голови і керівники обласних адміністрацій є членами політичних партій. За його словами, весь світ і цивілізована Європа живуть за законами, які передбачають, що політичні сили є посередниками і представниками інтересів народу. Крім того, підкреслив він, «необхідно думати про відповідальність влади». Відсутність політизованості влади означає відсутність її відповідальності, сказав В.Медведчук.

Наталія ТРОФІМОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: