Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Як гартувався Податковий кодекс

12 травня, 1999 - 00:00

Представник фракції зелених і один із авторів Інна Богословська знову повторювала, що Україна, як країна, м'яко кажучи, далека від класичної цивілізованості, зобов'язана відмовитися від ПДВ. Оскільки він переносить тягар сплати податків на споживачів і згубний для виробництва (за півгодини до цього міністр фінансів Ігор Мітюков скаржився, що дві третини ПДВ взагалі йде в невідомому напрямку).

Спекотно стало, коли на трибуні емоційно зазвучала автор іншого проекту концепції — Наталія Вітренко. Цього разу вона говорила коротко, але, як завжди, зупинилася на роздачі ярликів. Не заглиблюючись у податкові ставки, з'ясувалося, що Президент у плані податкової політики ненавчений і «розмовляти з ним марно», як, утім, і з урядом. Податкову було красномовно названо Джеком Потрошителем.

Перший віце-прем'єр Володимир Куратченко, який представляв державний погляд на проект Кодексу податкової політики, як не дивно, погодився з Наталією Михайлівною й майже урочисто повідомив, що уряд усе розуміє, а тому готовий скоротити чисельність податків до 23 (нині — 33)... шляхом їх об'єднання й скорочення, але дуже часткового.

Ще одного автора-«податківця» — Юлію Тимошенко — в залі почути не вдалося. Зате І.Богословська заявила «Дню», що вона, Вітренко й Тимошенко (але «без Балашова зі своїм єдиним десятивідсотковим податком») готові сісти за стіл переговорів і спробувати створити щось спільне й єдине. За рекомендацією спікера Олександра Ткаченка до них «за столик» підсядуть Мінфін, Мінекономіки, два профільних комітети ВР і податкова. I уже в такому багатообіцяючому складі до кінця травня обіцяно народити єдиний проект концепції Податкового кодексу й представити його на розгляд парламенту. Вже сьогодні можна передбачити варіант розвитку подій: парламент, із багатьох питань не згодний із єдиною концепцією, відмовляється її прийняти й тоді в гру вступає гарант Конституції, повноваження якого щодо підписання указів закінчуються саме в середині червня.

Яна МОЙСЕЄНКОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: