Учора посольство Японії урочисто презентувало 11 нових роялів фірми «Каваї» Київській середній спеціальній музичній школі ім. Лисенка. Цей люб’язний акт став можливий завдяки Культурному гранту уряду Японії. Загальна сума цього гранта — близько $ 250 тисяч.
Подібні культурні гранти є формою допомоги Японії країнам-реципієнтам для підтримки культурної та освітньої діяльності, а також збереження історичної й культурної спадщини. Варто зазначити, що музична школа ім. Лисенка не перший заклад, що отримав допомогу від японців. Нині використати нове якісне японське обладнання та інструменти мають можливість Національна філармонія, Музей історії, Оперний театр, Театр ім. Франка.
«Ми упевнені, що подібні гранти сприятимуть культурному розвитку України, а також розвитку стосунків між двома нашими країнами», — українською мовою зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Муцуо Мабучі.
Японці обрали саме музичну школу ім. Лисенка не випадково, оскільки вона вважається елітною й щоб навчатися там, треба пройти серйозні випробування свого музичного таланту та уміння. Це школа-інтернат, оскільки живуть тут діти з різних кутків України. Вона була заснована понад 70 років тому й заслужено пишається такими своїми випускниками, як Ігор Шамо, Ян Френкель або Володимир Кожухар.
Викладацький колектив школи зізнається, що інструменти їм потрібні були як повітря, адже останнього разу шкільні роялі зазнавали ремонту років 30 тому. Щоб продемонструвати багатство звучання японського фортепіано, а заодно й майстерність своїх вихованців, у школі був даний концерт-презентація, на якому звучала музика Чайковського, Рахманінова, а перспективна японська студентка, що осягає секрети красивого співу в Київській консерваторії, заспівала «А я дівчина Наталка».
Учениця музичної школи ім. Лисенка Аня Грішина, що виступала дуетом на двох роялях разом зі своєю подругою Женею Єрмаковою, дуже задоволена подарунком, зр обленим японцями. «Дуже приємно грати на таком інструментi, — ділиться враженнями Аня, — раніше ми могли грати на інструментах такого рівня в концертних залах, нині ж все простіше».
Викладачі розповіли, що їхня школа напрацювала багато міжнародних контактів, і коли раніше іноземці приїжджали в гості й бачили ті страшні інструменти, на яких репетирують учні, то приходили в крайнє здивування, як ті ж самi діти займають призові місця на конкурсах. Тепер ситуація змінилася, кожний з учнів може вдосконалити свою майстерність.