Уперше майже за 350 років існування Харкова не менш відомий, ніж Сорочинський, Великий Слобожанський ярмарок пройде не в Харкові, а в Чугуєвi.
Щорічно з 1659 року на Торговій площі (зараз пл. Конституції) проводився великий ярмарок, який тоді називався Успенським (за назвою головної святині Харкова — Успенського собору). Ярмарок зазвичай проходив з 15 серпня по 1 вересня, й задовго до його відкриття всю площу забудовували тимчасовими дерев’яними лавками й балаганами. Успенський ярмарок став своєрідним перевалочним пунктом, звідки сільськогосподарські продукти України надходили до центральних промислових районів Росії, а вироби центральних промислових районів і півночі — на південь. До середини XIX століття харківський ярмарок став одним із найбільш значних у Російській імперії.
Після деякої перерви 2000 року, за розпорядженням тогочасного голови облдержадміністрації Євгена Кушнарьова, ярмарок був відновлений та став називатися Великим Слобожанським й аж до нинішнього року проводився на головній площі міста. Ярмарок дуже сподобався харків’янам і гостям міста, які приходили й приїжджали на нього, як на свято. Інвестори й продавці, які приїздили до Харкова не лише з усієї Слобожанщини, але й із близького зарубіжжя, поповнювали бюджет міста нечуваними сумами. Цього року ця добра традиція урвалася — керівництво міста категорично проти проведення ярмарків на центральній площі міста. Зі слів голови облдержадміністрації Арсена Авакова, обласна влада двічі зверталася до міської влади щодо проведення ярмарку в Харкові й двічі отримала відмову. Мер Харкова Михайло Добкін і міська рада вирішили, що на центральній площі Харкова відтепер святкуватимуть тільки такі свята, як Новий рік, День міста, а також вона призначена для прогулянок городян. Усі інші свята, концерти й торгівлю — на інші майданчики. Багатьом харків’янам, які за багато років звикли до того, що більшість свят проводяться на одній із найбільших площ в Європі — площі Свободи, не подобається таке рішення. Той, хто був хоч на одному масовому великому гулянні на площі в Харкові, той знає, що навіть увесь цей величезний простір неспроможний умістити всіх бажаючих. Річ у тому, що традиційно це місто вважається студентським, і святковими днями молодь збирається в центрі міста багатотисячним натовпом. Де ще в містi можна вмістити таку кількість людей — просто неможливо уявити.
Тепер за рахунок Слобожанського ярмарку розвиватиметься вже невелике містечко Чугуїв, що має навіть більш древню історію, ніж Харків. На останній сесії обласної ради депутати ухвалили рішення виділити з обласного бюджету 100 тисяч гривень міському бюджету Чугуєва на підготовку території для проведення Великого Слобожанського ярмарку. Ці кошти будуть направлені на ремонт вуличного освітлення, підготовку інфраструктури центральної частини міста, де проходитиме ярмарок. Секретар міської ради Геннадій Кернес сказав, що муніципалітет був готовий надати міський майданчик десь на околиці міста, але, очевидно, за бажанням губернатора Арсена Авакова, який колись жив у Чугуєвi, ярмарок вирішили розмістити саме в цьому місті. Такі припущення Кернеса Аваков повністю спростував і заявив, що завжди був за те, щоб залишити Великий Слобожанський ярмарок саме на площі Свободи.
До речі, тільки минулого року на ярмарку були представлені понад 600 підприємств і підприємців з усіх районів області, в т.ч. 225 агропідприємств регіону, торгівля з 405 наметів і 90 автомобілів. Захід складався з чотирьох основних етапів: безпосередньо ярмарок, міжнародний економічний форум в Академії правових наук, виставки-ярмарки «Регіональна співдружність» і «Ярмарки талантів Слобожанщини» в Харківському академічному театрі опери й балету ім. М. Лисенка. Що стосується міжнародного економічного форуму, то в його роботі взяли участь 89 представників з 15 країн близ ького й далекого зарубіжжя. Виручка від продажу товарів на ярмарку склала майже три мільйони гривень. Безсумнівно, Харків, після перенесення ярмарку з міста, втрачає багато чого, зате тепер до Чугуєва, де мали намір навіть зробити своєрідний історичний заповідник, підвищиться інтерес.