У пориві декомунізації у столиці активно перейменовують вулиці, проспекти, площі та мости. Дійшла черга до музеїв. На останньому засіданні Постійної комісії Київради з питань культури та туризму депутати розглядали зміну назви Київського національного музею російського мистецтва на «Галерею Терещенків». Таку пропозицію підготувала депутатка Олена Єскіна, яка активно бореться зі столичними забудовниками, відстоює парки-сквери, але іноді її пропозиції видаються дивними.
У пояснювальній записці до проекту рішення йдеться, що з такою ініціативою звернувся Мішель Терещенко, нащадок давнього меценатського роду: «Оскільки більшість картин із колекцій, представлених у музеї, належала родині Терещенків, а будівля музею — це їхня колишня резиденція, перейменування на Київський національний музей «Галерея Терещенків» буде логічним». І якщо депутати таке рішення підтримають, київська громада засвідчить свою повагу до родині меценатів, вважає Єскіна.
Керівництво Київського музею російського мистецтва вважає, що передусім треба врахувати думку експертів, бо музей став брендом міста і має свою репутацію у світовому музейному товаристві. Власне, картинна галерея Терещенка проіснувала тут всього п’ять років, пояснюють музейники. Через деякий час картини західного та східного мистецтва відійшли до Музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, українські — до міського музею, а роботи російських митців — відповідно до російського. І саме ця колекція збиралась упродовж 95 років. Але найбільше колектив музею дивує, що ніхто не радився ні з ними, ні з громадою міста.
— Нашу думку ніхто не запитав, це дивно, бо перейменування музею — це гігантська робота, у тому числі й фінансова. Але не в цьому справа, — коментує Юрій Вакуленко, гендиректор Музею російського мистецтва. — Важливо, що не запитали думки власників, самих киян, громади міста. Я б учасників цього процесу для початку запросив у музей, щоб відчули його енергетичну складову та атмосферу. Наша позиція така, що це питання має бути винесене на громадське обговорення. Музей працює для киян і для міста, не думаю, що окремі особи можуть вирішувати такі речі. Це треба робити демократично та цивілізовано. І як зміниться концепція роботи музею після перейменування — нікого не хвилює, усіх цікавить назва.