У понеділок увечері перед черговим раундом перемовин у Мінську з урегулювання ситуації на сході України російські терористи відкрили вогонь із «Градів», що остаточно поставило крапку в питанні намірів бойовиків зірвати мирний процес. Як заявив прес-секретар сектору «С» Аркадій Радківський, українські військові й мирні жителі не постраждали внаслідок обстрілів бойовиків «Градами». Радківський повідомив, що даний обстріл реактивною артилерією «був неприцільний, у напрямку наших позицій». До цього в прес-центрі АТО повідомляли, що 16 листопада бойовики двічі — о 20.00 та 21.00 — обстріляли мирні населені пункти з реактивних систем залпового вогню «Град». Усього було випущено 12 реактивних снарядів. Під обстріли потрапили передмістя Красногорівки і Гірника. А 13 листопада бойовики вели вогонь реактивними снарядами по Красногорівці.
Заступник керівника АТО з питань взаємодії з громадськістю та ЗМІ Тарас Дзюба в коментарі «Дню» підкреслив: «Повідомлення про десятки жертв у зоні АТО з нашого боку не відповідають дійсності, але жертви є. Можна сказати, що загострення ситуації на Донбасі розпочалося з 3 листопада і пов’язано із зустріччю Нормандської четвірки задля тиску на українську сторону і з самітом G20. Після закінчення перемовин можна простежити, як ситуація буде розгортатися далі. Варто зазначити, що при цьому значно зросла діяльність диверсійно-розвідувальних груп (ДРГ) противника, які проводять розвідку, й інколи з ними виникають сутички».
Контактна група у вівторок підняла саме питання загострення ситуації на Донбасі. З іншого боку, подібне загострення очікувалось, адже маємо тупикову диспозицію в політичній сфері перемовин. Тринадцять пунктів лютневих Мінських угод фактично заводять політичне розв’язання конфлікту в глухий кут. За останній час безпекова контактна група досягла значних результатів у питаннях припинення вогню. І в цьому плані не варто плутати роботу підгруп із самим фарватером пунктів Мінських угод. Нещодавно було підписано угоду про відвід від лінії розмежування зброї калібром менше 100 міліметрів, мінометів, танків. З’явилися навіть звіти про завершення такого відводу, хоча спостерігачі ОБСЄ не завжди пересвідчувалися в цьому, адже очевидно, що бойовики всіляко маскували свою техніку. Окрім того, спостерігалися факти демонстративного відведення техніки й її таємного повернення на позиції вночі. Дуже багато важкого озброєння розміщено в заводських ангарах, які не завжди можна зафіксувати навіть із супутника. Проте контактна група впритул наблизилася до питання розмінування територій.