Днями посібник «Історія. Довідник. Тестові завдання» Олександра Гісема спричинив скандал. У розділі видання про події Євромайдану йдеться: «В усіх областях, крім Донецької та Криму, проходили мітинги на підтримку Євромайдану». Сторінку з посібника опублікували у соцмережах, і людей обурило, що автор оминув увагою щоденні мітинги проєвропейських активістів у Донецьку та аналогічні акції у Криму.
Міністерство освіти і науки досить швидко відреагувало на ситуацію, гриф на використання посібника у школах скасували. Однак це не перший «ляп» у навчальній літературі з історії. «День» раніше писав про статтю «Пам’ятки історії України: минуле і сучасне» професора, доктора історичних наук Віктора Короля у науково-методичному журналі для вчителів «Історія у школі», де автор дозволив собі антисемітські висловлення на адресу Президента України Петра Порошенка.
Просто припинити використовувати підручник — не вихід, треба розробити іншу процедуру відбору та перевірки якості навчальної літератури. На думку екс-директора Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука, треба покарати тих, хто дозволив друк нісенітниць та рекомендував надати дозвільний гриф, а також створити систему освітньої експертизи, яка унеможливить подібні ідеологічні диверсії.
Як прокоментував «Дню» відомий історик, автор шкільних підручників Станіслав Кульчицький, у нас немає спеціальної процедури перевірки підручників, як, приміром, з тестами та програмами для ЗНО. Щодо посібника Олександра Гісема, історик радить міністерству детально розібратись із ситуацією: «Я знаю Олександра Гісема як талановитого вченого, котрий у свій час був учителем року, постійно контактує з міністерством. Може йтися про невдалу фразу. Коли здіймається галас у соцмережах, подібний цьому, міністерство часто хоче себе захистити і піддається на такі речі».