Минулого тижня «День» повідомляв («Ерозія цінностей?» ) про кричущий факт: троє педагогів Печерського кампусу Британської міжнародної школи в Україні через «нестабільну політичну ситуацію біля державного кордону» «вирішили залишити школу», не повідомивши заздалегідь керівництво. Це справедливо обурило багаторічного читача і партнера «Дня» В’ячеслава Юткіна, котрий і розповів редакції про лист від керівниці Печерського кампусу Британської міжнародної школи в Києві, в якому наведено зазначену інформацію, а також ідеться, що школі «надзвичайно соромно за їхній вчинок, який демонструє брак відданості своїй справі». В’ячеслав Михайлович зі свого боку запитав у листі-відповіді: «Як я можу пояснити своїм шестирічним близнюкам, що їхня вчителька Ембер Бламір вирішила втекти? Кілька днів тому вона повчала їх, як поводитися, і була авторитетом для них. Це була фальш…»
«День» також надіслав до школи інформаційний запит, у якому ми попросили прокоментувати ситуацію із залишенням школи кількома викладачами без попередження. Ми запитали: «Чому так сталося? Яких заходів вживає Британська міжнародна школа в Києві, щоб вирішити цю ситуацію і щоб уникнути таких випадків у майбутньому? Оскільки заклад залишили аж троє педагогів одразу, то чи не є на це якась інша причина, крім особистої тривоги, на вашу думку? Чи пояснили і як педагоги свій вчинок? Як цю ситуацію сприйняли учні? Які цінності сповідує ваш заклад? За якими критеріями ви підбираєте викладачів?»
Відповідь отримали у визначений законом термін. Наводимо її нижче:
«Перш за все хочемо зауважити, що The British International School Ukraine (BISU — Британська міжнародна школа в Україні) продовжує працювати у штатному режимі, сумлінно виконувати свої обов’язки і робити все можливе, щоби надати нашим учням зразкову освіту, піклуючись про їхнє майбутнє, незалежно від зовнішніх обставин.
Керівництво та колектив викладачів школи вжили всіх можливих заходів для забезпечення безперервного процесу викладання, а також зниження градусу психологічної напруженості й занепокоєння, спричинених політичними новинами останніх днів.
Саме тому, дотримуючись принципів прозорості, чесності й поваги до наших учнів та їхніх сімей, ми адресували роз’яснення батькам про дії декількох вчителів, які під враженням від інформаційного тиску окремих ЗМІ без попередження залишили свої пости. Ми твердо засуджуємо і не виправдовуємо їхній вчинок і вже передбачили заміну викладачів на їхні предмети.
Одночасно, піклуючись про своїх колег, діючи згідно з міжнародним законодавством і дотримуючись демократичних принципів прав і свобод людини, The British International School Ukraine не чинить перешкод нашим працівникам, які, керуючись рекомендаціями Посольства своєї країни в Україні і своєчасно й відкрито попередивши про свої наміри, вирішили повернутися на батьківщину, де вони негайно продовжуватимуть навчати дітей онлайн.
Правомірність етичних принципів, покладених в основу процесу прийняття нами подібних рішень, підтверджено Глобальним договором ООН, конвенціями Міжнародної організації праці та Загальної декларації прав людини ООН. Дії посольств відповідних країн ми не коментуємо.
Отже, нами вжиті всі заходи для забезпечення безперервного процесу навчання і здобуття учнями нашої школи повного обсягу знань, передбаченого навчальними програмами. Ці програми залишаються незмінними і за умов онлайн-викладання, яке припиниться з моменту повернення викладачів в Україну.
Крім того, 26.01.2022 р. Міністерство освіти і науки України виступило з рекомендацією перевести на дистанційне навчання учнів 5 — 11 класів у зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації. The British International School Ukraine впроваджує ці рекомендації з 31.01.2022 р.
Процеси дистанційного навчання в нашій школі налагоджені та вдосконалені відповідними департаментами і за умов пандемії показали високу ефективність, яка постійно підтверджується відмінними результатами іспитів наших учнів — за будь-яких зовнішніх умов. Для цього ми маємо всі сучасні технологічні засоби, включаючи штучний інтелект. Наші учні здобувають необхідні знання в межах освітніх програм та численних факультативів, а якість освіти залишається на незмінно високому рівні. Усі наші викладачі — високопрофесійні фахівці, які мають багаторічний міжнародний досвід.
Реалізація потенціалу учнів та їхня підготовка до подальшого вступу до найкращих університетів світу була і є головною метою нашого освітнього закладу. І це одна із цінностей, які сповідує The British International School Ukraine. 87% наших випускників здобувають вищу освіту за кордоном.
Британська освіта має давню традицію досконалості й символізує престиж, стабільну якість, успіх та непорушність. Найкращі приклади — Оксфорд і Кембридж (останній є нашим партнером, оскільки The British International School Ukraine — сертифікований в Україні кембриджський екзаменаційний центр).
Ми усвідомлюємо і пропагуємо необхідність розвивати цілісну особистість сучасної дитини. Крім академічних досягнень, ми прагнемо розвивати в учнях навички, необхідні для здобуття успіху у XXI столітті. Серед них — уміння керуватися здоровим глуздом за будь-яких обставин, швидко реагувати на зміни, співпрацювати з іншими і бути відповідальними.
Ми будуємо ефективний діалог з учнями, бачимо в кожному із них творчу особистість та індивідуальність; прагнемо, щоб вони могли стрімко орієнтуватися в сучасному, не завжди передбачуваному світі, правильно розуміти й оцінювати виклики життя. Тому зараз ми переконані, що наші учні разом з їхніми батьками розуміють сьогоднішнє становище й підтримують спільноту BISU.
The British International School Ukraine
(Британська міжнародна школа в Україні)».
Що ж, наша оцінка поведінки педагогів, котрі виявилися не на висоті етичних норм, незмінна, але не можемо не відзначити своєчасну комунікацію з боку навчального закладу як правильний приклад.