Учора комітет Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції запросив на своє засідання генпрокурора Ярему та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Напередодні цю зустріч журналістам анонсував голова Комітету з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв. За його словами, народні депутати збираються поставити «гостям» два запитання: скільки часу треба, щоб розслідувати справи про вбивства на Майдані, і чому люди, щодо яких є міжнародні санкції, продовжують вести бізнес в Україні? «Хочемо заслухати генерального прокурора і міністра внутрішніх справ, узяти з них чіткі зобов’язання, коли будуть результати в цих напрямках, або ставити питання про те, що вони не відповідають своїм посадам», — каже Соболєв.
Очевидно, що, попри їх важливість для країни, обмежитись цими двома запитаннями навряд можна. Вже є питання і по діяльності правоохоронців нинішньої влади, і підозри щодо фінансових зловживань її представниками. Детальніше — в коментарях «Дню».
КОМЕНТАРІ
Ігор ЛУЦЕНКО, народний депутат України, фракція політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», член комітету з питань запобігання і протидії корупції:
— Передусім мене цікавить, чому не було створено об’єднаної спеціалізованої групи, яка хоча б звела в одну точку розслідування за всіма злочинами проти активістів Майдану. Там же фігурують одні і ті ж обвинувачені і замовники. Тому це мало б мати сенс, з точки зору, і ефективності роботи відомств, і в питаннях оптимальності розслідування тих, чи інших епізодів. Це, мабуть, і буде моє ключове запитання до прокурора і міністра внутрішніх справ.
Як члену комітету з питань запобігання корупції мені цікаво, чи проводили службове розслідування щодо звільнення з-під арешту Бакуліна і закрили, відкрите проти нього, кримінальне провадження? Мене цікавлять обставини як все це відбувалося. І, в цьому контексті, виступ Бойка в парламенті був не випадковим. Я думаю, що він добре знає ці всі речі. У нас дуже проінформована опозиція. Та варто було б їм самим визнати, що поняття цих «ям» виникло не при нинішній владі, а сильно розцвіло при попередній. Формально сам Юрій Анатолійович (Бойко. — А.Д.), можливо, і не був до цього причетний, але політично його сила є правонаступником і фінансується, скоріше всього, за ці гроші, які були на таких же податкових «ямах» зроблені. Тому треба, щоб усі про це пам’ятали. А Генпрокурор — особливо.
Геннадій ДРУЗЕНКО, урядовий уповноважений з питань етнонаціональної політики:
— Нещодавно ми відзначили річницю брутального побиття студентів на Майдані, яке запустило революцію та подальші трагічні події в Укрїні. У мене велике питання: де винні, де публічний суд, де торжество справедливості чи, принаймні, наближення торжества?
У мене багато питань щодо ставлення до добровольчих батальйонів. Хотілося б почути від прокуратури, чи дійсно вона підозрює їх в схильності до державних переворотів. Хотілося б почути і щодо Нацгвардії, яка приходила в гості до Президента. Також цікаво дізнатися щодо перших результатів люстрації в усіх цих органах.
Дуже цікавить питання, чи дійсно Арбузов виводив свої гроші з українського банку і як таке могло трапитись. Адже дуже дивно прохати весь світ про допомогу і в той же час розкидуватись сотнями мільйонів.