Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Другий тест для «моральних авторитетів»

Експерт: «Члени конкурсної комісії повинні «відсіяти» Сакварелідзе як кадидата, який не відповідає умовам конкурсу»
18 лютого, 2015 - 11:28
ДУЕТ «НА ВАРТІ ПРОЦЕДУРИ». «ЯКБИ КЕССЛЕР КАНДИДУВАВ У КОНКУРСІ НА ПОСАДУ ДИРЕКТОРА АНТИКОРУПЦІЙНОГО БЮРО УКРАЇНИ, Я Б ЗА НЬОГО ГОЛОСУВАВ», — ЗАУВАЖИВ «Дню» ЧЛЕН КОНКУРСНОЇ КОМІСІЇ ВІКТОР МУСІЯКА (НА ФОТО — ЛІВОРУЧ) / ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Посада заступника Генерального прокурора буде використана як трамплін для призначення Давида Сакварелідзе директором НАБУ.  Принаймні так розцінили раптовий сплеск медіактивності («фейкові» новини про його призначення директором НАБУ, два розлогі інтерв’ю в ТОПових українських ЗМІ (в основному про боротьбу з корупцією) за один вечір) соратника екс-Президента Грузії Михаїла Саакашвілі експерти.

Але є один нюанс. Сакваралідзе не володіє українською. А як відзначив в інтерв’ю «Дню» член Конкурсної комісії з обрання директора Національного антикорупційного бюро (КК) Джовані Кеслер («Кого треба «посадити», щоб перестали красти» від 11 лютого 2015 року), обов’язковою вимогою до директора НАБУ, відповідно до чинного Закону Про Національне антикорупційне бюро, є знання державної мови України.

Експерти вже назвали Сакварелідзе другим тестом на повагу до Закону для КК. Перший, нагадаємо, був тоді, коли приймалось рішення про допущення участі в конкурсі іноземців. Від якого, як відомо, згодом комісія «розібравшись» відмовилась.

«Сакваралідзе не володіє державною мовою. це означає, що комісія не має права подати його в трійку Президенту. Вони можуть не відсіяти його за аналізом поданих документів (бо з них знання мови не видно), але під час співбесіди точно мають його відсіяти, як такого, що не відповідає умовам конкурсу. В цій дискусії одразу стане ясно, хто з членів комісії «який моральний авторитет», — зауважив у розмові з «Днем голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

А поки що «День» поцікавився в члена Конкурсної комісії Віктора Мусіяки як зараз проходить робота КК, чи бува не відчуває він якогось тису збоку влади. Нагадаємо, пан Мусіяка голосував проти рішення КК дозволити іноземцям кандувати у конкурсі на посаду директора НАБУ, яке суперечило чинному Закону України про Національне антикорупційне бюро України.

— Чи багато кандидатів вже «відсіяли»?

— Поки що ми не відсіюємо ніяких кандидатів. Для цього потрібно приймати відповідне рішення Конкурсної Комісії. А для цього треба спеціальне засідання і кворум. Поки що ми «сортуємо» документи. Відкладаємо ті, за якими маємо запитання. Та ті, за якими на 100% ясно, що потрібно відмовляти кандидату в участі в конкурсні.

Коли ми відсортуємо усі заявки, оголосимо про рішення: кому відмовили, а кого з кандидатів запрошуємо до співбесіди. Думаю, що це відбудеться вже наступного тижня.

— Уже всі заявки передивились?

— Ні. Розглянули — трохи більше 100. А їх же прийшло 175. Але я думаю, що до кінця цього тижня ми завершимо роботу.

— На картинці з прямою трансляції засідання останніх засідань КК ми бачимо, що з документами працюють 3-4 її члена. А решта? Вони розглядають папери дистанційно?

— Ні. У нас є проблема. Деякі з членів КК немісцеві, і не можуть бути постійно фізично присутніми на засіданнях.  Тому ми, фактично, працюємо , як кажуть, «за того парня». Як правило, нас четверо. Буває п’ятеро.

Звичайно, зустрічатися з кандидатами ми будемо у більшому складі. Для співбесіди потрібно, щоб були присутні не менше шести осіб. Інакше не буде кворуму для прийняття рішення.

— За вашими прогнозами, коли КК вийде на фінішну пряму, щоб запропонувати Президенту свої три кандидата на посаду директора НАБУ?

— До кінця наступного тижня я думаю, що ми відсіємо кандидатів на стільки, що в нас залишиться їх до двох десятків.

Але ще потрібно буде послати документи людей, яких ми підберемо, на перевірку. Адже нам дали можливість подавати не трьох кандидатів, а більше: п’ять-сім.  За формальними ознаками ця спеціальна перевірка може тривати до двох тижнів. Але я думаю, що її проведуть максимально оперативно.

І вже з того кола осіб, яке пройде перевірку, ми виберемо трьох кандидатів, яких подамо Президенту.

— Хтось сьогодні робить спроби вплинути на роботу КК?

— Ніхто. Колеги з КК мені розповідають, що час від часу у соцмережах такі «чутки» виникають. Але я як член КК можу вас запевнити, що нічого такого немає. Та й, по правді сказати, і сенсу для таких речей нема. Для мене з самого початку було зрозуміло, що директором стане та людина, яка влаштовуватиме Президента. Адже КК вибирає не одного, а трьох кандидатів. А це якраз той формат, який дає можливість провести свою людину. Достатньо, щоб вона у «трійку» пройшла.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: