Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Хмарочос над Подолом

27 грудня, 2006 - 00:00
ФОТО МИХАЙЛА МАРКІВА

Інвестор багатофункціонального 44-поверхового комплексу «Міракс Плаза», який закладено на столичному Подолі, — російська корпорація MIRAX GROUP — працює на будівельному ринку 12 років і, за словами її президента Сергія Полонського, спеціалізується на висотному будівництві, спорудженні житлової та офісної нерухомості класів бізнес та преміум. Зокрема, в Москві під її егідою споруджено комплекс «Москва-Сіті», на території якого знаходиться найвища в Європі та четверта у світі за висотою офісна споруда «Федерація».

Торуючи шлях на український ринок, компанія знову взялася за висотне будівництво, яке в Україні досі стримувалося. В березні MIRAX GROUP придбала на українському ринку компанію, яка вже мала дозвіл щодо проведення будівельних робіт на земельній ділянці по вулиці Глибочицькій та план забудови. Внісши до нього корективи, нові власники розробили проект, який в кінцевому підсумку і став прототипом «Міракс Плази».

Згідно з проектом плану забудови, до комплексу увійдуть офісний, торговельно-розважальний та житловий комплекси, підземні і наземні паркінги, культурно- рекреаційна зона з парком, рестораном, спортивними залами, критим басейном. Висота офісного центру становитиме 170 метрів, і, отже, ця споруда має всі шанси стати найвищою в Україні.

Будівництво розпочнуть вже у червні, а завершити всі будівельні роботи прогнозують через три роки. Такі швидкі темпи забезпечують найсучасніші технології, які дозволяють зводити за місяць 4— 5 поверхів.

Загальна сума інвестицій на «Міракс Плаза» за приблизними розрахунками становить $300- 350 мільйонів. На початковому етапі вкладатимуться корпоративні кошти. Надалі, в ході реалізації проекту планується залучити іноземних інвесторів. За словами директора українського філіалу компанії Андрія Харива, їх пошук йде у країнах Європи. Адже в Україні поки що немає таких маштабних коштів.

Чому росіяни вирішили споруджувати в Києві саме офісний комплекс? Як пояснив один із членів ради деректорів компанії Олексій Адикаєв, маркетинг засвідчив, що на українському ринку нерухомості та, зокрема, в столиці, гостра нестача офісних та житлових площ. Після зведення комплексу, за його словами, додатково з’явиться 80 тисяч квадратних метрів офісних територій, 60 тисяч квадратних метрів квартир і 30 тисяч квадратних метрів для торгових приміщень.

Цікава обставина. Як стверджують інвестори, вони не бралися б за будівництво у Києві, якби не було прогнозу на економічну стабільність в нашій країні. І, звичайно, вони прийшли в Україну не заради однієї споруди. В планах MIRAX GROUP захопити 20% українського будівельного ринку. Виходячи з цього, можна зробити припущення, що така робота неможлива без тісної співпраці з українськими компаніями. Щоправда, про це керівництво корпорації поки що не говорить, пояснюючи все початковим етапом роботи і певною невизначенністю. Та зрозуміло, що забезпечувати будівельними матеріалами будуть саме українські виробники, якщо, звичайно, якість їх продукції відповідатиме вимогам компанії. Крім того, на будівництві планується створити нові робочі місця, 70— 75% з них пообіцяли громадянам України.

Доволі цікавим виявилося питання про відшкодування витрат на будівництво. «Якщо розглядати квартирні площі — це відбудеться миттєво. По закінченню будівництва непроданими залишається лише близько 15% квартир, — говорить Олексій Адикаєв. — З офісною площею маємо два варіанти: в ході будівництва продаємо, або ж по його закінченню здаємо в оренду. За останнього підходу собівартість повертається через 5—6 років».

А от про ціну квартир у комплексі інвестори поки що не говорять, мовляв, все буде залежати від ситуації на ринку нерухомості. Але можна передбачити, що вона усе ж буде високою. Не треба бути фахівцем, щоб здогадатися: житло бізнес-класу дешевим не буває. Хай навіть так. Адже чим більшою буде пропозиція, тим меншою в решті решт має стати ціна. Тож можна навести іще один позитивний факт: наступного року компанія збирається розширювати сферу своєї дії і розпочати споруждення ще кількох об’єктів.

Наталія БІЛОУСОВА
Газета: 
Рубрика: