Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ХРОНІКА ПОДІЙ

14 жовтня, 1999 - 00:00

На 2000 рік Нацбанк запланував приріст грошової маси на рівні 18—20%, грошової бази — первинної кредитної емісії Нацбанку різними каналами — до 15—17%, повідомляє Інтерфакс-Україна. Такі показники містяться у проекті «Основних напрямів грошово-кредитної політики на 2000 рік», направленому Нацбанком в Верховну Раду.

Згідно з документом, Нацбанк планує в 2000 році 38% передбаченого обсягу кредитної емісії направити на інтервенції на валютному ринку, 50% — на операції на вторинному ринку державних цінних паперів, 12% — на рефінансування комерційних банків. При цьому НБУ, керуючись Законом «Про Національний банк України», не планує своєї участі в придбанні в 2000 році держоблігацій на первинному ринку.

Наступного року Нацбанк прогнозує збільшення на 10% обсягів кредитування. У проекті також підкреслено, що Нацбанк підтримуватиме економічну політику уряду доти, «доки вона не буде загрожувати забезпеченню стабільності національної валюти».

Експрес із гальмуванням

«В Україні немає закону, що регулює авіа-експрес діяльність. Митні збори, бюрократія, зміни в законодавстві — це ще не повний перелік проблем, з якими стикаються компанії, що надають ці послуги в Україні», — вважає генеральний директор DHL в Україні Борис Хруслов. Підводячи підсумки восьмирічної діяльності компанії в Україні, він зауважив, що «сьогодні якість послуг таких компаній залежить від «взаємодії» з державними структурами». Будь-який закон можна трактувати двояко: або на користь чиновників, або на користь підприємців. На жаль, в Україні повсюдно практикують перше.

DHL — найбільша у світі міжнародна мережа авіа-експрес доставки. За останні 3 роки DHL інвестувала в розвиток своєї української інфраструктури $5 млн. Як з'ясувалося, сьогодні клієнтами DHL є переважно іноземні компанії — UMC, Coca-Cola, Philipp Morris і т.ін. Українські ж клієнти представлені лише Нацбанком і, за висловом Б.Хруслова, «багатьма іншими крупними державними структурами».

Юлія ШАЙДА

Уряд розрахується за «ЛиНОС»

Уряд готує проект постанови про виплату до кінця 1999 р. 7,8 млн. євро на обслуговування й погашення боргу Лисичанського нафтопереробного заводу (ЛиНОС) перед WestDeutsche LandesBank. У 1993 р. Лисичанський НПЗ взяв у цього банку кредит під гарантії уряду України.

Планується, що 7,8 млн. євро будуть перераховані німецькому банку з коштів бюджету, передбачених на обслуговування зовнішнього боргу. Окрім того, Кабмін готує проект закону про списання й реструктуризацію деяких внутрішніх боргів ЛиНОСа, повідомляє Інфобанк.

Кредиторська заборгованість заводу станом на 1 липня 1999 р. сягала 1 млрд. 71,1 млн. грн., в тому числі заборгованість за німецький кредит — 208,8 млн. грн., перед бюджетом та цільовими фондами — 254,3 млн. грн., перед комерційними структурами — 562,5 млн. грн. Дебіторська заборгованість ЛиНОСа за цей же період становила лише 28 млн. грн.

Для «Оріани» відстрочки не буде

Кабінет Міністрів відхилив пропозицію Івано-Франківської обласної адміністрації надати відстрочку сплати податкового боргу для концерну «Оріана» (Калуш), повідомило Українським новинам джерело в Міністерстві промислової політики.

Сьогодні борг «Оріани» з платежів до бюджету становить близько 30 млн. гривень. Крім цього «Оріана» винна бюджетові DM68 млн., виплачені державою за боргом концерну перед Баварським об'єднаним банком. Зі слів джерела, «Оріана» не зможе виплатити борг негайно, оскільки обсяг виробництва на підприємстві незначний.

Сьогодні концерн не має у своєму розпорядженні коштів для самостійної закупівлі сировини. А компанії-давальники не хочуть постачати паливо на підприємство, оскільки Національне агентство з управління державними корпоративними правами ще не розірвало договору на управління «Оріаною» з компанією «Шелтон» і не уклало відповідного договору з Івано-Франківською адміністрацією.

Створено алкогольно-тютюнову асоціацію

В Українi створено Асоцiацiю сприяння обiгу та виробництву алкоголю та тютюнової продукцiї, яка допомагатиме виробникам цих товарів у веденні бізнесу і захищатиме їх вiд чиновницького свавiлля та утискiв з боку фiскальних та силових органiв. Про це повiдомив на презентацiї асоцiацiї її президент, керівник компанії «Волиньтютюн» Олександр Сухомлин. За його словами, асоціація планує підписати спеціальну угоду з Держспецмонополією України щодо отримання нею статусу органу громадського контролю, через який обов'язково повиннi проходити всi нові нормативнi акти Держспецмонополії під час процедури їх підготовки й затвердження. Окрiм того, асоцiацiя також допомагатиме виробникам налагоджувати дистриб'юторську мережу та фiрмову торгiвлю. Нині, за словами О.Сухомлина, до складу асоцiацiї вже увiйшли понад 100 пiдприємницьких структур, повідомляє Інфобанк.

Газета: 
Рубрика: