Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ХРОНІКА ПОДІЙ

3 серпня, 1999 - 00:00

На ділянці залізниці перегону «Кипуча — Сортувальна-Західна» цього року почастішали сходження вагонів із вантажем Алчевського металургійного комбінату. За минулий рік їх сталося десять. Залізниці і, головне, підприємству завдано великих збитків. Були і людські жертви. У чому причина? За технічними характеристиками, ця ділянка вважається складною. Цю обставину використали у своїх інтересах місцеві жителі. Застрибуючи на ходу у вагони, вони скидали метал, полегшуючи потяг на 30, а то й більше тонн — іноді кількість краденого доходить до 70 тонн. Через це середньомісячне недовантаження металу досягає 1 тисячі тонн. Великі шматки металу, які скидають на ходу, часто потрапляють під колеса, внаслідок чого вагони сходять із рейок. Керівники меткомбінату намагалися боротися з розкрадачами, але...

На допомогу керівництву комбінату прийшли співробітники обласного управління СБУ. Спільно з лінійним відділенням міліції станції Луганськ вони провели операцію із затримання зловмисників. За один день із вагонів вони зняли 14 чоловік. Наймолодшому з них було 10 років, старшому — 40. Цього дня розкрадачі встигли скинути з вагонів тільки 10 тонн металу. Вирішується питання про порушення низки карних справ. Алла АНТИПОВА, «День»

Атомник не має права на помилку

Генеральний директор ЧАЕС Віталій Толстоногов, на прес-конференції, присвяченій сьогоднішній ситуації на станції, на запитання, чи не погіршення матеріального становища персоналу станції, а разом із цим морально-психологічного стану колективу призвело до трьох неприємних випадків у липні, відповів журналістам наступне: «У порушеннях 8-го липня (пошкодження стержня системи управління та захисту при його витяганні з робочого каналу), 15-го (пошкодження підвіски тепловиділяючої зборки) і 17 липня (переопромінення двох дефектоскопістів при проведенні робіт із гамма-дефектоскопії зварних з'єднань трубопроводів), дійсно, винен людський чинник, і основна провина лежить на керівному складі. До завершення службового розслідування тих, хто виконував роботи та їхніх керівників усунено від виконання службових обов'язків. На ЧАЕС проводиться позачергова перевірка знань керівників і спеціалістів із правил та норм безпеки в ядерній енергетиці».

Наша справа, заявив Віталій Толстоногов, дуже відповідальна, й кожний зобов'язаний усвідомити, що ніякі ситуації не повинні впливати на роботу. Ванда КОВАЛЬСЬКА, «День»

Хот-догам кинуть виклик «юрики»

Назва нового бутерброда не мiстить у собi нiчого екзотичного: вона походить вiд iменi його «винахiдника» вiнничанина Юрiя Студiтова. I хоча Юрiй не має спецiальної кулiнарної освiти (пiсля педагогiчного iнституту працює в шоу-бiзнесi), пристрасть до бутербродiв як їжi зручної i для приготування, i для споживання, була полум'яною ще зi студентської юностi. Вiльно експериментуючи, вiн винайшов власний рецепт бутерброда, в якому основним компонентом був... рис i який «на ура» прийняли друзi (вони ж i прозвали його «юриком»). Саме пiд тиском друзiв Ю.Студiтов винiс знахiдку на ширший загал у виглядi пiлотного проекту: місцевий ресторан пiд його керiвництвом виготував першу партiю «юрикiв» i презентував вiдвiдувачам. I знову успiх. Ю.Студiтов поставився до нього спокiйно i взявся за неквапливу, ретельну пiдготовку нової справи, причому не тiльки виробництва i мережi реалiзацiї, а й продуманої, рiзнобiчної рекламної кампанiї. Незабаром вiн зможе запропонувати уже дванадцять рiзновидiв «юрикiв», смак яких вiдрiзнятиметься залежно вiд використаних добавок. Крiм морального задоволення вiд того, що це — на вiдмiну вiд хот-догiв i гамбургерiв — продукт вiтчизняний, покупцi матимуть i цiлком матерiальне задоволення: «юрики» обiцяють бути вiдчутно дешевшими, не поступаючись калорiйнiстю. Вiктор МЕЛЬНИК, «День»

«Урожай-99» на Житомирщині

Під час проведення цієї операції, повідомляє Управління державної служби по боротьбі з економічною злочинністю УМВС в Житомирській області, за липень нинішнього року в сфері сільгоспвиробництва виявлено 22 злочини. З них шість розкрадань зерна, три розкрадання різноманітної сільгосппродукції, три факти розкрадання паливно-мастильних матеріалів. По виявлених злочинах порушено 19 кримінальних справ, притягнуто до різних видів відповідальності 29 осіб, в тому числі 4 керівників і спеціалістів. Вилучено викраденої продукції на суму 2,3 тис. грн., зокрема, 1,7 тонн зерна. Затримано 47 осіб, які скоїли дрібні крадіжки.

Хлібним масивам і колгоспним коморам значної шкоди завдано також пожежами. Так, на ланах трапилось дві пожежі, якими знищено не одну тонну вже стиглого зерна. В місцях зберігання згоріло також 122 тонни грубих кормів. Працівниками державної пожежної охорони припинено роботу 167 сільгоспагрегатів та 2289 дільниць в зв'язку з невиконанням вимог протипожежної безпеки, за порушення її до адміністративної відповідальності притягнуто 96 осіб. Валерій КОСТЮКЕВЧ, «День»

Грошей немає, але школи ремонтуються

Адміністрації запорізьких шкіл зіткнулися і цього року з вічною проблемою — нестачею коштів на ремонт навчальних корпусів. «Однак вихід зі становища знайдено, і неординарний, — сказав кореспонденту «Дня» начальник Запорізького міськвно Микола Фролов, — завдяки міській владі. Мерія запропонувала таку схему: провести залік боргів будівельних організацій за податки на землю або участю будівельних підприємств у ремонтних роботах, або допомогою в наданні будматеріалів». Контроль за ходом виконання робіт покладено на штаб з організації та проведення ремонту шкіл, який очолює особисто міський голова Олександр Головко. Уже розпочали ремонт у середніх школах № 46, 47, 50.

«Друга проблема перед початком навчального року — забезпечення учнів підручниками. У книжковій торгівлі комплект підручників для школярів 5 — 10 класів коштує від 100 до 120 гривень», — сказав Микола Фролов. Він настійливо радить батькам не поспішати купувати підручники за нечуваними цінами. Міськвно напряму налагоджує співпрацю із книжковими видавництвами, і підручники можна буде придбати вдвiчi-втричi дешевше через школи. Віктор ПУЖАЙЧЕРЕДА, «День»

Чим порадують юні академіки?

Близько 1800 робіт із науки, техніки та мистецтва представили київські школярі на конкурс, оргкомітет якого очолює академік Валерій Кухар. Переможці відстоюватимуть честь столиці на всеукраїнському конкурсі на кращу науково-дослідну роботу серед членів малих академій наук України.

За результатами науково-практичної конференції студентів, аспірантів і молодих учених «Екологія, людина, суспільство» видано збірник тез. Серед авторів немало київських школярів. Наприклад, М.Протасова, одинадцятикласниця 132-ї школи, досліджувала тему: «Пошук мікроорганізмів-деструкторів нафтопродуктів серед мікроміцетів і актиноміцетів». Над темою «Виділення і дослідження бактерій, стійких до іонів важких металів» працював Володимир Ошевський (11-й клас, 255-га школа). Він, до речі, став переможцем міської та республіканської олімпіад.

У листопаді минулого року в Берліні на конкурсі «Молодь Європи досліджує навколишнє середовище» перше місце посіли кияни Богдан Токовенко (117-та школа) та Андрій Товченко (Медичний ліцей) за розробку теми: «Очищення повітря від монооксиду карбону шляхом його повного окислення до діоксиду». Богдан відразу ж отримав запрошення на навчання від двох університетів — із Бразилії та Оксфорда. Ванда КОВАЛЬСЬКА, «День»

Газета: 
Рубрика: