Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

5 листопада, 2005 - 00:00

Місячний проект у навантаження

Україна зараз розробляє свою нову космічну програму, яку повинні затвердити в першій половині наступного року. У цій програмі NASA (Національне космічне агентство США) визначено як один із головних партнерів. «Наші вчені запропонували український місячний проект як доповнення до того, що можуть робити інші країни», — заявив начальник управління космічних програм та наукових досліджень Національного космічного агентства України Олег Федоров. Харківські та київські вчені запропонували проект дослідження приполярних зон Місяця з метою пошуку вологи, води в кратерах у полярних зонах, використовуючи оригінальний український радар. Цю програму заздалегідь обговорювали й вона зацікавила партнерів. Є й інші пропозиції, скажімо у сфері космічної біології таку співпрацю продовжують. «Це новий підхід, і ті проекти із космічної біології повинні розглядатися з погляду тривалих місій, місячних і марсіанських», — пояснив Федоров. До речі, сьогодні розробляється концепція, яка передбачає значне збільшення витрат на космічну діяльність. Але наступний рік фінансуватимуть на рівні попереднього, тому нова космічна програма розпочнеться з 2007 року.

Банки нарощують статутний капітал

Промислово-фінансовий банк (Київ) збирається збільшити статутний капітал на 14%, або 5 млн. грн., — до 40 млн. грн. шляхом додаткової емісії акцій. Це буде винесено на розгляд позачергових загальних зборів акціонерів банку, запланованих на 20 грудня. У планах банку — випуск простих іменних акцій номіналом 100 грн. Підписку на акції планується провести в два етапи: з 6 по 20 лютого, й із 21 по 22 лютого 2006 року. Банк планує направити додаткові кошти на збільшення активних операцій і розвиток.

Випуск готового прокату знизився

Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинського (ДМК, Дніпродзержинськ Дніпропетровської обл.) в січні-жовтні поточного року знизив виробництво готового прокату в порівнянні з минулорічним показником на 2,1% — до 2384 тис. тонн, сталі — на 4,2%, до 2649 тис. тонн, чавуна — на 7%, до 2374 тис. тонн і збільшив виробництво агломерату — на 2,5%, до 4082 тис. тонн. У жовтні на меткомбінат надійшло 58,4 тис. тонн металолому при розрахунковій потребі 39,2 тис. тонн (149% необхідного), при цьому за станом на 1 листопада на підприємстві в запасі було 9 тис. тонн привізного металолому.

Будуємо універсальні електровози

Держпідприємство «Науково-виробничий комплекс «Електровозобудування» (Дніпропетровськ) у рамках спільного проекту з німецьким концерном Siemens AG в 2006 році планує виготовити для «Укрзалізниці» 10 універсальних електровозів ДС-3, тоді як в поточному році випущено три таких електровози. Проте плани на поточний рік передбачали закупівлю «Укрзалізницею» до 10 таких електровозів. «Укрзалізниця» з різних причин не змогла виконати свої зобов’язання. Тому замість 10 електровозів у поточному році підприємство зробило лише три. А це не дуже позитивно впливає на ефективність реалізації українсько-німецького провідного проекту, в який вкладено значні інвестиції. Сьогодні існує чіткий план «Укрзалізниці» на наступний рік, який передбачає закупівлі 10 електровозів ДС-3.

Страхувальники чекають інвесторів до кінця 2006 року

Великим акціонером ЗАТ «Страхова компанія «Кредо-Класик» у кінці 2006 року може стати іноземна компанія, повідомив президент компанії Юрій Єфімов. За його словами, наразі проводять переговори з закордонними компаніями — як західними, так і російськими. «Розмір пакету ще не визначено, але це може бути й контрольний пакет», — сказав Ю. Єфімов. За станом на 1 жовтня 2005 року компанія виплатила страхові відшкодування на суму 16,1 млн. грн. За січень-вересень 2005 року СК зібрала страхові платежі на суму 128,4 млн. грн., що на 37% більше в порівнянні з аналогічним періодом 2004 року. Такий результат, відзначають у компанії, досягнуто, зокрема, завдяки значному збільшенню кількості договорів страхування — з 7580427 в 2004 році до 9254680 — у 2005-му.

Інтернет — у глибинку

ТОВ «Українські новітні технології» 10 листопада запустить у комерційну експлуатацію першу в країнах СНД й одну з перших у регіоні EMEA мережу безпровідного широкосмугового доступу до інтернету на основі технології WiMAX. Завдання даного проекту — забезпечити розв’язання проблеми «останньої милі» в Україні за рахунок розгортання мереж WiMAX, що дозволить надавати клієнтам високошвидкісний доступ до мережі інтернет, передачу даних, відео і голосу там, де застосування інших технологій недоцільне з економічного або технічного погляду. Наприклад, у віддалених районах, де відсутні кабельні мережі. Швидкість передачі даних по WiMAX порівнянна з кабельними з’єднаннями. «Українські новітні технології» надаватимуть послуги безпровідного широкосмугового доступу до інтернету з використанням клієнтських пристроїв, побудованих на основі мікросхем Intelи PRO/Wireless 5116 з підтримкою WiMAX.

Газета: 
Рубрика: