Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Пасішник керуватиме другим за величиною нафтопроводом Європи

Експерт: «Це нонсенс, коли на керівну посаду призначають людину, обвинувальний акт щодо якої вже передано до суду»
16 червня, 2016 - 10:38

Нафтогаз України призначив заступником голови «Укртранснафти» Андрія Пасішника. Це той самий чоловік, наполегливе бажання якого стати заступником міністра економічного розвитку та торгівлі та курувати справами НАК з Грушевського, запустило політичну кризу, яка коштувала Арсенію Яценюку посади. Тоді чинний міністр Айварас Абромавічус так не хотів бачити Пасішника своїм замом, що аж подав у відставку через... корупцію. Айварас обурено розказав про дзвінок з Адміністрації Президента і тиск на нього соратника Президента — заступника голови фракції Блоку Петра Порошенка у ВРУ Ігоря Кононенка.

Після відставки Айвараса як з мішка тоді посипались «заяви» й інших міністрів, які підтверджували: корупція є, система шалено тисне, не сила терпіти.

Та потужна інформаційна хвиля дуже швидко вщухла. А проблему так званої корупції в системі вирішили дуже просто — кадровою ротацією. Ні розслідувань, ні обвинувачень.

Насправді вже тоді експерти від громадськості — зокрема голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін у розмові з «Днем» зізнався — «справа Айвараса безперспективна». Мовляв, жодного доказу за яким можна було притягнути чи того, хто дзвонив до нього з АП, чи того ж Кононенка, міністр не надав.

Два тижні тому під час розмови офрекоредс з детективами НАБУ «День» запитав про розслідування по справі Айвараса. На що мені відповіли, що по кейсу Айвараса практично нічого не могли зробити. Мовляв і сам екс-міністр не дуже то «сприяв» розслідуванню. А от Пасішник «наслідив», тому  його  було за що взяти. І детективи дуже тішились, що їм  навіть вдалося придумати таке хитре юридичне формулювання, яке не залишало шансів судді «відвертітися» і не покарати «наполегливого чиновника». Мовляв, якщо суд винесе вердикт відпустити Пасішника за так, це означатиме, що українська феміда визнає правочинним такі методи «працевлаштування» на керівні посади в державі. Однак, як ми бачимо детективи рано «раділи».

«Це нонсенс, коли на керівну посаду призначають людину, обвинувальний акт по якій вже передано до суду», — говорить експерт Центру протидії корупції Олександра Устінова. — В цивілізованій країні таку людину щонайменше відсторонили б від виконання службових повноважень а не призначили на одну з ключових посад «смотрящим».

Для довідки, ПАТ «Укртранснафта» — оператор системи магістральних нафтопроводів України, другий за величиною в Європі. Компанія забезпечує транспортування нафти на українські нафтопереробні заводи та транзитні поставки в країни Східної і Центральної Європи.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: