Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Потрібні компенсації

6 червня, 2006 - 00:00

У конфліктній ситуації, що виникла на первинному ринку нерухомості Харкова (див. публікацію «Дня» «Нова мітла» за 31 травня), депутати діяли доволі зважено та відгукнулися на пропозицію будівельних організацій із приводу створення спеціальної робочої групи, яка розглянула б та вивчила кожну конкретну ситуацію окремо. Разом із тим, як заявив президент Української будівельної асоціації Лев Парцхаладзе, «рішення харківських депутатів про припинення рішень про виділення земельних ділянок під будівництво не має юридичних обґрунтувань, оскільки законодавство не передбачає призупинення рішення про виділення земельної ділянки».

«Будівельники не хочуть конфронтації ні з владою, а тим паче воювати з місцевими жителями. Адже вони будують саме для людей. Але будь-які рішення влади завжди повинні бути зваженими, продуманими, щоб не зашкодити інвестиційному клімату міста. В іншому випадку це може призвести до зниження темпів будівництва, що у свою чергу спровокує різке подорожчання житла», — стверджує Парцхаладзе. Він згоден, що «на якихось ділянках справді не можна будувати, але місцеві депутати повинні розуміти, що забрати вже освоєну ділянку без будь-яких компенсацій буде неправильно».

Аналогічна ситуація склалася й у Києві. Президент України Віктор Ющенко в п’ятницю звернувся до київського міського голови Леоніда Черновецького з проханням спільно із зацікавленими центральними органами виконавчої влади, Федерацією футболу України та забудовником внести зміни в проект будівництва та надати відповідні компенсації забудовнику торгового центру перед стадіоном «Олімпійський», де, як передбачається, в 2012 році можуть проводити ігри Чемпіонату Європи з футболу.

Генеральний директор компанії «Ханнер Інвест» (вона представляє литовську девелоперську компанію HANNER) Сергій Овчинников заявив про те, що інвестор готовий переглянути проект комплексу за умови компенсації збитків, які матиме при цьому. Овчинников вважає, що «збиток компанії у разі перегляду проекту та зупинки будівництва може становити від $20 млн. до $100 млн.» При цьому він повідомив: «Нам постійно пропонують переглянути проект, але не оговорюють, хто компенсуватиме пов’язані з цим збитки». Інвестор будівництва, який уже вклав на сьогодні в проект близько $45 млн., на думку Овчинникова, має реальні підстави подати до суду на Київську міськдержадміністрацію й інші інституції, які перешкоджатимуть продовженню будівництва.

Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: