Івано-Франківська обласна рада на позачерговій сесії 20 вересня має намір розглянути два проекти рішення за погодженням проекту угоди про розділ продукції (УРП) між державою Україна, компанією «Шеврон Юкрейн Б. В.» і товариством з обмеженою відповідальністю «Надра Олеська» під час видобутку вуглеців на Олеській площі.
«Є проект рішення, який надала Івано-Франківська облдержадміністрація, і є проект рішення депутата Василя Скрипничука (голови Івано-Франківської облради. — Ред.)» — повідомив голова постійної депутатської комісії Івано-Франківської облради з питань депутатської діяльності, захисту прав людини, законності та правопорядку Сергій Федорців під час розгляду питання щодо проектів рішення облради стосовно УРП з Chevron на засіданні комісії в середу. За його словами, ці проекти рішення «багато в чому схожі».
«Істотна відмінність полягає в тому, що в проекті Василя Скрипничука в пункті 6 йдеться про те, що пункт 1, тобто узгодження самої угоди набирає чинності після виконання пунктів 2-5, а в проекті облдержадміністрації цього немає, і фактично угода узгоджується відразу», — пояснив Федорців.
Заступник голови Івано-Франківської обладміністрації Руслан Гусак звернув увагу членів комісії і на те, що в проекті рішення Скрипничука йдеться про передачу облраді 10% у прибуткових вуглецях від загального обсягу їх видобутку на території області, тоді як в проекті ОДА — про 10% від частини держави. За найпесимістичнішими прогнозами, уточнив заступник голови облради, 10% від частини держави — це 100—250 мільйонів гривень надходжень до місцевих бюджетів області.
Гусак також нагадав, що у Верховній Раді зареєстровано законопроект про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет» для того, щоб, за його словами, узаконити передачу області 10% державної частини у видобутку вуглеців.
Після обговорення комісія вирішила запропонувати президії облради включити ці два проекти рішення до порядку денного позачергової сесії облради.
Нагадаємо, Івано-Франківська облрада 20 серпня відмовилася погоджувати запропонований проект УРП з Chevron і закликала уряд внести до нього зміни (деталі — в матеріалі «Дня» «По сланцевій революції завдає удару... Chevron?» від 22 серпня 2013 року). Потім у Мінприроди повідомили, що вони разом з Chevron пішли на «поступки» Івано-Франківській і Львівській облрадам за проектом УРП, і нібито підготували інший варіант угоди, в якій враховано повністю 14 пропозицій місцевої ради, і ще 35 — частково. Однак депутат Івано-Франківської облради Юрій РОМАНЮК, який є членом робочої групи з питань вивчення тексту УРП з Chevron і «розбив в пух і прах» попередній її текст, в коментарі «Дню» повідомив, що «Жодного нового варіанту угоди немає». За його словами, ключові зауваження, як, наприклад, «відмова від державного суверенітету», «50 років оренди 50% територій області», не були враховані. Тому, як запевнив «День» Романюк: «Фракція «Батьківщина» не братиме участі й не голосуватиме за узгодження цієї так званої «угоди», в якій абсолютно відсутні національні інтереси держави України, інтереси області й громади Прикарпаття» (подробиці — в матеріалі «Жодної іншої Угоди «Про розподіл продукції» не існує!», «День» від 11 вересня 2011 року). Ну що ж, сьогодні подивимося, хто, за що і як голосуватиме.