Львівські податкові міліціонери з управління боротьби з відмиванням доходів, отриманих злочинним шляхом, запідозріли споживче товариство «СБ» (м. Броди) у тому, що воно неправомірно завезло на територію України цукор-сирець, вироблений з тростини. За оперативними даними, директор цього підприємства є підставною особою. Подальша перевірка дозволила встановити, що у вересні 2003 року митним постом «Броди» оформлено 12 вагонів (770,95 тонни) цукру-сирцю тростинного, ввезеного на митну територію України цим споживчим товариством як давальницька сировина за контрактом з американською компанією. Причому митне оформлення здійснено за звичайними тарифами (без пільг) поза квотою, оскільки у СТ «СБ» відсутня відповідна ліцензія.
Насправді ж підприємство передало тростинний цукор на переробку в цукор-пісок білий ТОВ «Золочівагро» (Золочівський р-н, с. Ясенівці), яке орендує приміщення на ЗАТ «Золочівцукор». На сьогодні вже перероблено 289 тонн. Тож податківці розпочали повну документальну перевірку СТ «СБ» та зустрічні перевірки ТзОВ «Золочівагро», а також проводять ряд профілактичних, організаційних та оперативно-розшукових заходів.
Підключившись до перевірки, лабораторія Західної регіональної митниці встановила, що на складі знаходиться цукор-пісок, виготовлений з бурякової сировини в кількості 120 тонн. Таким чином, споживче товариство «СБ» підозрюється у відчуженні цукру- піску, виробленого з давальницької сировини, що суперечить Закону України «Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах».
За наслідками проведеної документальної перевірки встановлено, що СТ «СБ» не сплачено до бюджету податків на загальну суму 1,884 млн. грн., в тому числі 1,413 млн. грн. мита і 0,471 млн. грн. ПДВ.За результатами перевірки порушено кримінальну справу. Згідно з постановою слідчого, повідомляє прес- центр ДПА у Львівській області, накладено арешт на 320 тонн цукру-сирцю, а також на 120 тонн цукру-сирцю, виготовленого з бурякової сировини. Зараз проводиться позапланова документальна перевірка ТОВ «Золочівагро».
ДО РЕЧІ
Як повідомив у п’ятницю перший заступник голови ДПА України — начальник податкової міліції Віктор Жвалюк, у Києві знешкоджено злочинне угруповання, що надавало послуги з експорту промислових товарів офшорним підприємствам. Угруповання, до якого входили посадовці двох приватних підприємств столиці, завищувало ціни на експортовані товари у 500 разів. За словами В. Жвалюка, їхніми послугами скористалися 20 підприємств, а збитки, завдані злочинною діяльністю державі, становили близько 40 млн. грн. «В Одесі ліквідовано конвертаційний центр, який створили двоє громадян. Вони зареєстрували на підставних осіб 20 фіктивних підприємств і використали їхні розрахункові рахунки, переводячи безготівкові кошти в готівку», — повідомив В. Жвалюк. За його словами, в офісі цього центру вилучено близько 1,5 млн. грн. готівкою, $10 тис., печатки й документи. Загалом же за чотири місяці цього року податкова міліція ліквідувала 140 конвертаційних центрів і 2,5 тис. фіктивних фірм.