Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

З чого роблять українську ковбасу?

19 жовтня, 2011 - 00:00

Стартував перший незалежний національний аудит вітчизняних виробників м’яса.

«Яке м’ясо, ковбаси та напівфабрикати споживають українці?» — на це запитання незабаром обіцяє відповісти перший незалежний аудит українських виробників, ініційований Інститутом споживчих експертиз.

Як розповів директор Інституту споживчих експертиз Юрій Чорнобривець, проект дослідження якості м’яса та продуктів м’ясопереробки являє собою аудит технологічного ланцюга українських виробників м’яса та м’ясопродуктів на підприємстві від сировини до упаковки. Дослідження має охопити три сегменти: виробників м’яса курятини, свинини та продуктів м’ясопереробки (ковбасних виробів та напівфабрикатів).

Мета проекту, каже Чорнобривець, показати українським споживачам безпечні і корисні м’ясні продукти. Крім того, порядні вітчизняні виробники, завдяки результатам експертизи, каже експерт, зможуть посилити репутацію на внутрішніх та зовнішніх ринках, покращити інвестиційну привабливість. Експертиза, зауважують дослідники, проводитиметься безкоштовно, а її результати будуть донесені до широкого кола громадськості.

Саме тому, переконаний Чорнобривець, підприємства охоче братимуть участь у проекті. «Вважаю, що українець має абсолютне право знати, що споживає, адже ніхто з людей не може здійснити цю перевірку самотужки, і ми маємо допомогти йому визначитися. «Чи безпечне українське м’ясо та ковбаса?», «За що платять споживачі, купуючи продукти?», «Чи якісна м’ясна продукція виходить на прилавки?» — ми хочемо відповісти на всі ці запитання та, можливо, зруйнувати ті міфи, які зараз існують у суспільстві. Адже останнім часом у ЗМІ з’являється багато інформації про отруєння та шкідливість м’ясних продуктів», — зауважує дослідник.

До складу експертної групи, що разом робитиме перевірку м’яса, увійшли представники Міністерства охорони здоров’я, Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів (Держспоживстандарт), Державної санітарно-епідеміологічної служби, Укрметртестстандарту, Інституту екогігієни і токсикології ім. Л.І. Mедведя, Технологічного інституту молока і м’яса, УкрНДІ «Ресурс».

«Ми, як люди, не можемо припинити харчуватися. Але ми, як суспільство, можемо проконтролювати те, чим ми харчуємося. Я впевнений, що попри неперевірені чутки та численні «сенсаційні матеріали» у ЗМІ, це дослідження доведе, що наша продукція цілком безпечна і високої якості, і ми з нею конкурентоспроможні не лише на внутрішньому, а й на зовнішньому ринку. Водночас, споживачі отримають корисну інформацію, яка значно спростить вибір улюблених продуктів», — переконаний директор Державного науково-дослідного центру з проблем гігієни харчування та головний позаштатний дієтолог МОЗ України Олег Швець.

Результати аудиту обіцяють оприлюднити за півтора-два місяця. А поки що у МОЗ констатують: українці останнім часом стали частіше скаржитись на низьку якість харчів із м’яса. Лише за 9 місяців вони вилучили більш як 25 тонн неякісної продукції, а кожен десятий цех із виробництва ковбас — не відповідає санітарним нормам.

Алла ДУБРОВИК, «День»
Газета: 
Рубрика: